Īrijas Republika 3:2 Latvija: Ivans Fergusons gūst vārtus savā debijā izlasē, mājiniekiem uzvarot savā laukumā | futbola ziņas

Mača atskaite, kad Kalums Oda Īrijai vidēji 23,6 gadu vecumā priekšā sniedza 11, pirms Ivans Fergusons dubultoja pārsvaru, taču Latvijai svarīgi bija Roberta Oldrikesa un Artūra Zgozena tālsitieni. Uzvaru mājiniekiem nodrošināja uz maiņu uzspēlētais Čidozes Ogbeni vārti 64. minūtē.

22:07, Apvienotā Karaliste, trešdien, 2023. gada 22. martā

Ivans Fergusons ar saviem pirmajiem vārtiem aizvadīja savu pirmo izbraukuma spēli, Īrijas Republikai gatavojoties Euro 2024 kvalifikācijas spēlei pret Franciju, draudzības spēlē ar 3:2 uzvarot Latviju.

18 gadus vecajam futbolistam, kurš pēdējās 13 spēlēs Braitonas rindās ir guvis sešus vārtus, notikumiem bagātajā naktī Dublinā bija nepieciešamas tikai 17 minūtes, lai atvērtu savu kontu.

Katram daudzsološajam īru uzbrucējam ir nelaime, jo viņu salīdzina ar 17 gadus vecā Robija Kīna neticamo talantu, kurš savas valsts labā guva 68 vārtus 146 spēlēs.

Tomēr Fērgusons izmantoja savas iespējas pirmdienas vakara sadursmē ar Pasaules kausa vicečempioniem, un tas nekaitēja viņa instinktīvajam finišam un drosmīgajam universālajam demonstrējumam 73. minūtē.

Kallums Oda Čehijas izlases vidējais vecums jau bija tikai 23,6 gadi, pirms pusaudzis varēja atrast tīklu, taču viņus saistīja Roberta Oldriķa un Artūra Zgozena tālsitieni, un bija nepieciešams Čiduci aizstājējs. To uzvarēja Ogbenes vārti 64. minūtē.

Kā Īrijas Republika pārspēja Latviju?

bilde:
Kidozi Ogbeni atjaunoja laukuma saimnieku pārsvaru

FIFA uzvarai pār 133. vietā esošo komandu pret Franciju, kas tabulā ieņem trešo vietu, nebūs lielas nozīmes, taču tā, iespējams, ļāva ieskatīties nākotnē, jo pussargs Vils Smobons, kurš ir izīrēts no Stokas kluba Southampton, arī atstāja iespaidu. . senioru debija.

Abi vīrieši piedalījās sestajā minūtē, kad Fērgusons raidīja bumbu kapteinim Metam Dohertijam pa labo malu, lai to atvilktu Smolbonam, kurš nekavējoties sita uz Oddas tālo vārtu stabu, raidot ar galvu garām “deficīta” vārtsargam Pāvelam Steinboursam.

READ  Ķīna pastiprina savas ziemas ambīcijas

Īrija turpināja dominēt bumbas kontrolē, Smallbons un Dohertijs lieliski savienojās, un Fērgusons sāka darboties pēc 14. minūtes atzīmes, draudīgi iesita iekšā pirms sitiena augstu un platu sitienu, lai gan viņa brīdis pienāks pietiekami drīz.

Tas bija vārtsargs Kauimhins Kellehers, kurš 17. minūtē uzsāka gājienu, ar kuru pusaudzis atvēra savu starptautisko kontu ar Neitanu Kolinsu, Džeisonu Mulumbiju un Smallbone, dodot Dohertijam iespēju centrēt.

bilde:
Īrijas izlasē vārtus guva Kallums Odavs

Maikls Obafemi raidīja savu bumbu garām tālajam vārtu stabam, un Fērgusons priecīgi sita garām Šteinborgam, kuram asistēja aizsargs Antonio Cernomordiges.

Taču Kīlers neko nevarēja novērst, lai Uldriķis atvilktu sānu 12 minūtes pirms puslaika ar 30 jardu sitienu no nekurienes, kas lidoja viņa kreisā staba iekšpusē.

“Republikas” liktenis kļuva vēl sliktāks pirmajā puslaikā, kad Kolinss, Endrjū Omopamidils, Dara O’Šī un O’Duda nespēja izpildīt brīvsitienu, Zgozens ar sitienu apsteidza Kīleru. Kolinss līdz līmenim.

bilde:
Oda (pa kreisi) svinēja atklāšanas vārtus

Latvijai nepārprotami pieauga pārliecība, sākoties otrajam puslaikam, kad Īrija zaudēja savu ceļu, kā rezultātā treneris Stīvens Kenijs atbildēja ar virkni spēlētāju maiņu, un divi jaunpienācēji atstāja tūlītēju ietekmi.

Kreisās malas uzbrucējs Mikijs Džonstons, kurš debitēja Republikā pēc tam, kad pārņēma uzticību Skotijai, salauza kreiso malu un trāpīja pa vārtu stabu, Ogbeni atsitoties pa atsitienu, lai atgūtu vadību.

Džonstons, kurš pašlaik atrodas īrē Portugāles Vitoria Guimarães komandā, pēc sešām minūtēm tika atteikts no sava vārtu guvuma, kad viņš ar spēku izlauzās cauri Latvijas aizsardzībai, taču viņa sitienu atvairīja aizsargs Markis Oss.

Kenijs: Fergusons to visu uztver savā solī

Īrijas Republikas treneris Stīvens Kenijs atsakās kaut ko uzskatīt par pašsaprotamu pēc tam, kad bija redzējis 18 gadus veco uzbrucēju Ivanu Fergusons nopietni uzsākam savu starptautisko karjeru.

READ  Neeraja Čopras treniņu video pirms Dimanta līgas fināla salauž internetu

Jautāts, vai viņš ir redzējis nākotnes aci, Kenijs atbildēja: “Ar spēlētājiem nekad nav skaidrs. Savainojumi var ietekmēt jaunos spēlētājus. Līgu, kurās viņi spēlē, prasības ir augstas, un dažreiz tas notiek.

“Mums tagad ir liels skaits spēlētāju, kuri ir tikuši galā, un tas mūsu vēsturē vēl nav redzēts tik īsā distancē. Un tas deva mums dziļumu mūsu komandā.

“Ivans, šis ir viņa pirmais starts, un viņš guva vārtus. Nevar paredzēt lietas nākotnē. Viņš joprojām mācās spēli un ir uzņēmis visu, ko vēlas.”

“Vils, pēdējā laikā daudz redzējis Stoke, esmu patiešām pārsteigts par viņa spēlēšanu. Viņš savai spēlei ir pievienojis citus aspektus, tāpēc mums ir par ko padomāt.

“Mikij, tas bija momentuzņēmums par to, kāds Mikijs varētu būt.”

Ko tad?

Īrijas Republika Francija pirmdien Aviva stadionā uzņems Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra B grupu. Tas sākas pulksten 19.45.

Latvija Viņš otrdien viesojas Velsā Kārdifas D grupas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā; Tas sākas pulksten 19.45.