IIHF – Latvija pārsteidz Slovākiju

Agrs sajukums vienmēr rada zināmu satraukumu. Markusam Siradzkim vārti un divas rezultatīvas piespēles, mazpazīstamajai Latvijai piektdien ar 5:3 pārspējot Slovākiju 2024. gada IIHF pasaules U18 hokeja čempionātā.

Oļega Sorokina komandai tas bija patīkams uzlabojums pēc zaudējuma Somijai ar 3:1 atklāšanas mačā. Viņi demonstrēja oportūnismu un elastību, kā arī palielināja savas izredzes trešo gadu pēc kārtas kvalificēties ceturtdaļfinālam bezprecedenta veidā. Latvijas spēka paņēmiens tika noklikšķināts divas reizes.

“Mēs tiksim izslēgšanas spēlēs, es apsolu!” teica dusmīgs Siradzkis.

“Mūsu pārliecība ir patiešām liela,” piebilda Latvijas kapteinis Kristis Retinais. “Var redzēt, kā mēs spēlējam uz ledus. Visi ir sajūsmā, un mēs esam gatavi šūpot!”

Metieni bija Slovākijas labā 34:28. Martina Denisa komanda pirmajā puslaikā atspēlējās no 3:1, taču sliktās disciplīnas dēļ palika bez uzvarām.

Slovākijas kapteinis Tomass Popzals sacīja: “Tas bija grūts mačs, un Latvija ir laba komanda.” “Mūsu spēle nebija laba. Mums ir jābūt labākiem.”

Slovāki cerēja atspēlēties pēc zaudējuma ar 9:0 pret ASV čempioniem, kas atrodas atklāšanas mačā. Viņi izcēlās spēcīgi un pirmajā puslaikā pārspēja Latviju ar 9:7.

Tomēr baltieši agri panāca vadību 8:43, izmantojot slovāku paviršo aizsardzību. Rīgā dzimušais Mora IK spēlētājs Sieradzkis ar brīvu bumbu trāpīja spraugā un pārspēja Slovākijas vārtsargu Martinu Haroniču.

Slovākija atbildēja tikai 41 sekundi vēlāk. No pusceļa vecākais aizsargs Luka Radivojevičs izguldīja bumbu Tobiasam Tomičam par vienreizēju slepkavu.

Uzreiz pēc Latvijas spēka paņēmiena beigām Maksims Haritonševs pārspēja Haruniku, kurš izskrēja no kreisā izspēles apļa, atjaunojot Latvijas vadību 13:58. Nepilnas trīs minūtes vēlāk kārtējā latviešu pārsvara laikā Olivers Mērnikss no aiz vārtu līnijas piespēlēja Sidradzkim, panākot 3:1.

READ  Minimālā pensijas summa neatbilst Satversmei / pantam / LSM.lv

“Mūsu spēka spēle, iespējams, vakar nebija tik laba,” sacīja Retinais. “Šodien mums bija dažas tikšanās un koncentrējāmies uz mūsu spēka spēli.”

Otrajā puslaikā Latvijas vārtsargs Mikoss Vikvanajs parādīja savu spēku, kad 2:0 pārtraukumā secīgos mačos apspēlēja Andreasu Straku un Tomeku.

Tomēr slovāki taimauta laikā pārgrupējās spēlē 5 pret 3, un Mihala Sverčeka snaiperis pēc jaucēja atzīmes samazināja pārsvaru līdz 3:2 8:28.

“Es paņēmu ripu un izcirtu to zem cimda,” sacīja Sverčiks. “Es iegāju un biju laimīgs.”

15:47 Straka pēc atlēkušās bumbas panāca izlīdzinājumu. Bet Latvija atteicās padoties. Ar vīra pārsvaru Antons Maciejeskis novirzīja plaukstas spēlētāju pie Retinice centra punkta, guva vārtus un 16:33 panāca 4:3.

Slovākijas uzbrucējs Tobiass Petka tika noraidīts trešajā puslaikā par smagu sitienu pret Dimitri Delevku. Piecu minūšu spēka paņēmienu latvieši nespēja izmantot, bet Delevka 13:46 revanšējās ar 5:3 izgājienu.

Slovākija atpalika 6:4, pievelkot savu vārtsargu pēc tam, kad Latvija uz ledus bija iestrēdzis pārāk daudz vīriešu, taču nespēja samazināt atstarpi.

Ar ceturto vietu Slovākijas atgriešanās augstākajā līmenī 2023. gadā ir izraisījusi optimismu. Bet tagad ir pienācis laiks atgriezties pie rasēšanas dēļa.

Slovākija U-18 pasaules čempionātā Latviju uzvarējusi četros no līdzšinējiem pieciem mačiem. Taču Latvija pēdējo reizi, kad priekšsacīkstēs cīnījās pret šīm valstīm, uzvarēja ar 2:0. 2019. gadā Ornskoldsvikā, Zviedrijā, topošais 2023. gada FIFA Pasaules gada spēlētājs Artūrs Silovs atvairīja 24 metienus.

Slovāki nevar sēdēt, jūtoties tik zili kā sēdekļi Metro arēnā Espo. Svētdien abas komandas atgriezīsies laukumā, Slovākijai pretī stāsies Somija un Latvijai pret amerikāņiem.

“Somu spēlētāji ir patiešām prasmīgi,” sacīja Svrčiks. “Mums vienkārši jāspēlē sava spēle un jābūt radošiem uzbrukuma zonā, jāspēlē ar enerģiju un jāspēlē smagi.”

READ  Mazumtirdzniecības sektors 2020.gadā piedzīvoja uzņēmējdarbības apjoma pieaugumu par 1,5% / Article / Eng.lsm.lv