Francija tika izslēgta no Pasaules kausa. Latvija, Vācija, Melnkalne, Kanāda, Lietuva iekļūst otrajā kārtā

Francija piedalījās Pasaules kausa izcīņā, plānojot izcīnīt zelta medaļu. Viņa pat neiekļūs otrajā kārtā, kas ir absolūti pārsteidzošs pavērsiens olimpiskajām sudraba medaļniecēm.

Latvija svētdienas vakarā H grupas spēlē Džakartā, Indonēzijā, guva 22 punktus no Artūra Žagara un ar 88:86 šokēja Franciju. Rezultātā Latvija un Kanāda iekļuva otrajā kārtā, un tas nozīmē, ka Francija, kas pēdējos divos Pasaules kausa posmos ir ieguvusi bronzu, šogad nevarēs ieņemt 17. vietu.

Franču uzbrucējs Nikolā Batums sacīja: “Mēs esam pievīluši daudzus cilvēkus un vispirms sevi.”

Latvijai atspēlējoties no 13 punktu deficīta, 20 punktus pievienoja Rolands Šmits, bet 15 – Dāvis Bertāns. Viņi ieguva savu pirmo vadību, kad bija atlikušas 37,7 sekundes, un noturējās, kad Silvans Fransisko netrāpīja trīspunktnieku pie skaņas signāla.

“Apsveicam Latviju,” sacīja Batums. “Viņi to ir nopelnījuši. Viņi to ir pelnījuši.”

Evans Furnjē guva 27 punktus Francijas labā, kas atklāšanas mačā piekāpās Kanādai.

Impulss mainījās ceturtās ceturtdaļas vidū, kad franču saspēles vadītājs Nando De Kolo tika noraidīts pēc otrā nesportiskā pārkāpuma saņemšanas.

Latvija un Kanāda otrdien spēlēs par pirmo vietu H grupā.

Astotā grupa – Kanāda 128, Libāna 73

Džakartā RJ Barets guva 17 punktus, Kanādai pārspējot Libānu, turpinot savu ideālo sākumu.

Trejs Bils Hainss pievienoja 15 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles Kanādas izlases labā (2:0), kas sākās ar iespaidīgu uzvaru pār Franciju ar 95:65. Kanāda uzstādīja vīriešu izlases punktu rekordu — pirms četriem gadiem Pasaules kausa izcīņā guva 126 punktus pret Jordāniju — un uzstādīja turnīra rekordu ar 44 rezultatīvām piespēlēm.

FIBA rezultatīvo piespēļu uzskaiti sāka veikt 1984. gadā.

Pēc debijas Pasaules kausa izcīņas gūtajiem 27 punktiem Šajs Džildžeuss-Aleksandrs 17 minūtēs guva 12 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Kanāda izmantoja 11 spēlētājus, un deviņi spēlētāji sasniedza divciparu skaitli. Pārējie ir Melvins Edžims (13), Kellijs Oliniks (12), Zeks Edijs (12), Nikeils Aleksandrs-Volkers (12), Kails Andersons (10) un Dilons Brūkss (10).

READ  [ICE TIME] Japāna turpina cīņu par medaļām kopā ar vēl diviem Junioru Grand Prix Latvijā

Kanāda atvairīja 71% un spēlēja bez Lū Dorta, kurš izturēja sāpes. Libānas izlases rindās ar 16 punktiem izcēlās bijušais NBA spēlētājs Omri Spīlmens.

Kanāda savā pēdējā grupas spēlē otrdien spēkosies ar Latviju, bet Libāna (0-2) tiksies ar Franciju.

A grupa – Dominikānas Republika 87, Itālija 82

Manilā Karls Entonijs Taunss un Andress Veless guva pa 24 punktiem, bet Dominikānas Republika realizēja 16 trīspunktniekus, pārspējot Itāliju un pietuvojoties otrajai kārtai.

Phillies bija septiņas no šīm trim, lai uzvarētu ar 2:0. Taunss izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet Žans Montero atzīmējās ar 12 punktiem, deviņām rezultatīvām piespēlēm, sešām atlēkušajām bumbām un trīs pārtvertām bumbām.

“Misija izpildīta,” sacīja Taunss. “Manuprāt, mēs paveicām lielisku darbu un atradām veidu, kā uzvarēt. Andress un visi tur bija pārsteidzoši. Šī bija lieliska komandas uzvara.”

Otrdien uzvara pār Angolu nodrošinātu Dominikānas Republikas dalību otrajā kārtā. Iespējams, ka komanda zaudē šo maču un turpina kvalificēties, pamatojoties uz citiem rezultātiem.

Itālija (1:1) izgāja 12:0, atklājot spēli, taču pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā tikai ar 39:38, zaudējot treneri Džanmarko Buciko, kurš tika noraidīts otrajā ceturtdaļā pēc savas otrās tehniskās piezīmes.

Trešajā periodā spēle pilnībā mainījās. Dominikānas Republika šajās 10 minūtēs pārspēja Itāliju ar 31:17, bet ceturtajā minūtē noturēja vadību.

Itālijas labā 17 punktus guva Marko Spiso, 13 punktus pievienoja Simone Fontekio, 12 punktus guva Džampaolo Riko, bet 10 punktus guva Ahils Polonara.

Itālija joprojām ir dzīva cīņā par otro kārtu un otrdien spēlēs ar Filipīnām, lai noslēgtu grupas spēles. Tā ir obligāta, lai Filipīnām būtu kāda iespēja.

“Tas būs aizraujoši,” sacīja itālis Luidži Datomi. “Būs jauka atmosfēra, un visiem spēlētājiem patīk spēlēt jaukā atmosfērā.”

READ  mežaparka estrāde Latvijā ir sudraba birzs starp dabisku mežu

A grupa – Angola 80, Filipīnas 70

Manilā Gersons Gonkalvess guva 17 punktus, Gersons Domingoss pievienoja 15 punktus, bet Angola samazināja 11 punktu starpību, pārspējot Filipīnas.

Bruno Fernando guva 14 vārtus Angolas labā (1:1), kas otrās ceturtdaļas sākumā atpalika ar 28:17, pēc tam nākamo 24 minūšu laikā pārspēja laukuma saimniekus ar 56:29.

Pat ar zaudējumu Filipīnas (0-2) turpina dzīvot cīņā par vietu otrajā kārtā. Viņam otrdien vajadzētu uzvarēt Itāliju un saņemt palīdzību.

Filipīnu labā 21 punktu guva Džordans Klārksons.

E grupa – Vācija 85, Austrālija 82

Okinavā Deniss Šrēders Vācijas labā guva 30 punktus un pievienoja astoņas rezultatīvas piespēles (2:0). Šī uzvara kopā ar Japānas uzvaru pār Somiju vēlāk svētdien noveda Vāciju uz otro kārtu.

Maudo Lu guva 20 vārtus Vācijas labā, kas pēdējā ceturtdaļā atpalika par četriem vārtiem, taču atklāja rezultātu 10:0.

Austrālija ceturtajā spēlē divas reizes panāca neizšķirtu. Abas reizes Šrēderam bija tūlītēja atbilde, lai atgūtu vadību. Viņa grozs ar 46 sekundēm izvirzīja Vāciju vadībā uz visiem laikiem.

Petijs Milss, tāpat kā pirmajā spēlē, Austrālijas izlases rindās izcēlās ar 21 punktu, piecām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. Matīss Tibuls Austrālijas labā guva 17 punktus, kas bija tikai 9 pret 16 no pārkāpumu līnijas.

Vācija spēlēja bez Franča Vāgnera, kurš izsēdās potītes savainojuma dēļ.

Austrālija otrdien tiksies ar grupas mājinieci Japānu, un uzvarētāja kvalificēsies otrajai kārtai. Vācija noslēdz grupas spēles pret Somiju.

E grupa – Japāna 98, Somija 88

Okinavā Džošua Hokensons guva 28 punktus Japānas labā (1:1), aizvadot satriecošu ceturto ceturtdaļu, pieveicot Somiju (0:2) un izslēgšanas turnīrā izslēdzot somus no konkurences.

READ  Baknels savu vīriešu basketbola komandu papildina ar 3 jauniem spēlētājiem | Ziņas, sports, darbi

Japāna finālā ar 38:15 pārspēja Somiju, 10:03 dzēšot 13 punktu deficītu. Juki Kavamura Japānas izlases labā guva 25 vārtus, tostarp ar “hat-trick” līdz 4:35 palika laukuma saimniekiem vadībā. Aptuveni 40 sekundes vēlāk viņš pievienoja trīspunktnieku, un Japāna atrāvās.

Somijas labā ar 27 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Lauri Markkanens.

D grupa

Melnkalne 89, Ēģipte 74

Manilā Nikola Vučevičs guva 16 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, un Melnkalnei (2-0) pret Ēģipti nebija nekādu būtisku problēmu.

Melnkalnes labā Nikola Ivanoviča guva 15 vārtus, bet Kendriks Perijs guva 11, bet Vladimirs Mihajlovičs un Dino Radončičs pa 10.

Ihabs Amins Ēģiptes labā guva 26 punktus (0:2), bet Anass Mahmuds un Patriks Gārdners guva pa 13 punktiem.

Galvenā atšķirība bija punktu skaitā no apgrozījuma: Melnkalne Ēģiptes 22 bonusus pārvērta 30 punktos, bet Ēģiptei izdevās iegūt 17 punktus no 16 Melnkalnes spēlētājiem.

Melnkalne otrdien spēlēs ar Lietuvu, un abas komandas kvalificēsies otrajai kārtai, un tikai otrdien noskaidrosies, kurš būs grupas priekšgalā, bet Ēģipte spēkosies ar Meksiku.

D grupa – Lietuva 96, Meksika 66

Manilā Jonas Valanciunas guva 15 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Rokas Jokobaitis pievienoja 15 punktus, Lietuvai kvalificējoties otrajai kārtai (2-0).

Uzvarētāju labā 14 vārtus guva Mindaugs Kuzminsks, bet pa 10 – Donatam Motijonam un Ignam Brazdeiķim.

Meksikas labā 13 vārtus guva Gabriels Žirons (0:2). Izraēlam Gutjeresam, Orlando Mendesam un Pako Krusam pa 10 vārtiem.