Billija Žana Kinga kausa izcīņa: Indija pēc pirmās dienas Latvijai seko 0: 2, kad spiež Ankita Raina Jeļena Ostapenko

Latvija Billija Žana Kinga kausa izcīņas izslēgšanas mačā vadīja Indiju ar 2: 0, Jeļenai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai uzveicot attiecīgi Ankitu Raiņu un Karmanu Kor Tandiju.

Indiete Ankita Raina mačā pret Latviju Jeļena Ostapenko Billija Žana Kinga kausa izcīņas izslēgšanas spēlēs. Foto: Latvijas Tenisa federācija / Raimonds Volonts

Pēc parastās raketes, kas trāpīja tīklā, Jeļena Ostapenko apsēdās savā laukuma pusē. Viņa neapmierināti meta pudeli uz grīdas. Viņa bija manāmi satraukta, kad nespēlējošais Latvijas kapteinis – Adrians Zguns viņai uzrunāja dažus vārdus. Viņa parausta plecus un atgriezās pie somas pildīšanas ar sitējiem. Ja kāds tikko viņu būtu noķēris, viņi domātu, ka 23 gadus vecais jaunietis ir zaudējis. Tā vietā viņa ieguva Billija Žana Kinga kausu.

Iespējams, Ostapenko nebija gaidījusi, ka laukumā atradīsies apmēram divarpus stundas. Bet tieši to Ankita Raina izdarīja savā pirmajā gumijas izslēgšanas spēļu mačā Jūrmalā. Al Hindi iekļuva mačā, kas izraisīja pārsteigumu, bet zaudēja ar 2-6, 7-5, 6-7.

Pēc tam laukumā devās Karmens Koeur Tandijs un ar gājienu pirmajā setā piekrita Anastasijai Sevastovai. Galu galā viņai tomēr neizdevās zaudēt 4-6, 0-6 1 stundas 18 minūtēs. Tas panāca 2: 0 pret Latviju pēc pirmās dienas spēles, un rītdienas vienspēle tiks mainīta, kam sekos dubultspēles (ja nepieciešams).

Paredzēts, ka Indijai pirmajā BJK kausa mačā pret Latviju būs grūts laiks. Latvija ne tikai ir ierindojusies augstāk, bet komandā ir arī Grand Slam čempione (Ostapenko) un pusfināla vasara (Sevastova), kas spēlē svarīgo vienspēļu gumiju. Ja tas nav gluži tik atšķirīgi, tad Latvija nāca kā uzņēmēja un viņai bija greznība izvēlēties jumtu. Pēc pirmās dienas spēlēšanas plaisa parādījās starp spēlētājiem, kad tas bija svarīgi lēnā iekštelpu cietajā laukumā.

READ  Gruzija zaudē spēli un tik un tā izcīna vietu FIBA ​​Pasaules kausā

Ar mača līmeni vienā setā, visi starp Raiņu un Ostapenko, pēc strīdīgu iespaidīgu punktu sērijas trešajā setā Latvijai izdevās izsist lielos aizsargus ar 5-5. Priekškrusts krustojās, lai paceltu lūzuma punktu un novirzītu to ar līnijas uzvarētāju tajā pašā spārnā.

Servējot mačam, Ostapenko izdevās gūt mača punktus ar labi pierādītu “backhand” dziļi pamatlīnijā. Raina ietaupīja vienu mača punktu, taču nespēja to atkārtot, kad Ostapenko sita aizmugurē vārtos.

“Es biju pilnīgi sasieta un neko nedomāju un koncentrējos uz punktu. Tomēr Jeļena spēlē šādus mačus visaugstākajā līmenī un ir izdarījusi dažus ļoti labus metienus, lai iegūtu dažus izšķirošus punktus,” Raina teica pēdējās trīs spēles spēles.

“Es zināju tikai to, ka esmu labākais spēlētājs. Mani rezultāti to pierāda. Es zināju, ka viņa nevarēja spēlēt visā mačā augstā līmenī. Man bija tāda pārliecība, ka esmu labāka par viņu un ka šī pārliecība palīdzēja man labi spēlēt Izšķirošajā mača posmā Ostapenko sacīja: “Pat no manas puses spēlējot ļoti slikti, man izdevās to uzvarēt.”

Otrā un trešā grupa bija krasā pretstatā pirmajai grupai, jo Raiņa cīnījās par nosūtīšanu. Pirmajā 31 minūšu setā viņai neizdevās izcīnīt punktu otrajā servē.

Raina, sākot no otrās grupas, kļuva agresīvāka un pārliecinošāka, pat ja Ostapenko kļūdas pieauga. “Kad pirmais komplekts turpinājās, es atklāju, kas man jāmaina un ko viņa dara.” Vēlāk Raina sacīja: “Būtu bijis mazliet labāk, ja es šīs izmaiņas veiktu agrāk, bet neatkarīgi no tā, ka bija iespējas.”

Ostapenko cieta savu otro servi, un Raina viņu iegrūda otrajā setā, mainot taktiku. Latvija ir ķērusies pie audzēšanas, lai piespiestu Rainu iznākt ar lieliem sitieniem, nevis spēlēt uz letes.

READ  "Milzīgs brīdis Lielbritānijas hokeja vēsturē"

Tas palīdzēja, kad Ostapenko nokritās no 2-5, panākot 5-5, tostarp saglabājot 2017. gada Francijas atklāto čempionātu, vienlaikus saglabājot noteiktu punktu.

Ja Ostapenko izdzīvos vienreiz, viņa to vairs nevarēs atkārtot, kad Raiņa viņai sitīs ar plakanu. Ostapenko noteiktā brīdī palaida garām “forehand”, un sacensības pārcēlās uz trešo setu.

Izšķirošajā spēlē Ostapenko pirmo puslaiku sāka ar 2: 0 vadību. Kad Ostapenko cīnās par muguru un kurai nepieciešama uzmanība, Raina priecājas par nožēlojamiem kalpošanas centieniem, lai atgūtu paritāti.

Astotais un devītais mačs izrādījās īsta cīņa. Ostapenko izdarīja divus skaistus sitienus no laukuma aizmugures, lai panāktu mača rezultātu 4-3. Nākamajā dienā Raina noķēra bumbu divus centimetrus no zemes ar vārtiem, kas pārsteidza visus, arī Ostapenko, kurš pēc tā neskrēja.

Pēc divām spēcīgām servēm Ostapenko ērti turējās pie Raiņa spiediena, kurš vajadzības gadījumā nespēja paaugstināt viņas līmeni.

Billija Žana Kinga kausa izcīņa Indijā vēlu Latvijā 02 pēc pirmās dienas, kad stumj Ankita Raina Jeļena Ostapenko

Anastasija Sevastova pēc pirmās dienas spēles ar Indiju Latvijai izvirzīja vadību ar 2: 0 izslēgšanas mačā Billija Žana Kinga kausa izcīņā. Foto: Latvijas Tenisa federācija / Raimonds Volonts

Tas pats attiecas uz Karmanu, kurš startē lieliski un no aizmugures sit pa zemi Sevastovai. Pirmajā mačā Tandijs tika salauzts, bet astotajā – neizšķirts. Diemžēl Indijas spēlētājai, kura atgriezās pēc savainojuma, viņa tika salauzta nākamajā mačā, lai to nodotu.

47. pasaules numurs Sevastova pārvērta pirmo setpunktu un vairs neatskatījās. Tandijs un Sevastova cieši cīnījās, lai atklātu otro setu ar 20 punktiem divos mačos. Atšķirība bija otrais pārtraukums ceturtajā lūzuma punktā, kamēr Sevastova noturēja trīs iespējas Karmana labā.

Dīvains prezidenta tiesneša zvans ātri panāca rezultātu 3: 0, pēc kura Thandy vairs nevarēja atgūties. Sevastova maču noslēdza ar astoņiem mačiem pēc kārtas un kalnu, no kura Indijai jākāpj no šejienes.

READ  Conde reģistrācijas pieprasījums no Barselonas direktora Alemani salika viņa paša naudu