Beļģija, Kosova un Latvija tuvojas 2026. gada Eiropas čempionātam futbolā

Beļģija, Kosova un Latvija ir izvirzījušās izcili, lai kvalificētos, ar lielām uzvarām pirmajā posmā savā laukumā, dodot iespēju attiecīgi Kiprai, Lielbritānijai un Luksemburgai kāpt atbildes posmā, kas notiks šajā nedēļas nogalē.

• Lielāko uzvaru šajā kārtā izcīnīja Beļģija, kas ar pārliecinošu 30:18 pārsvaru pār Kipru. Jerima Selas komanda, kas startēja 2023. gada IHF vīriešu pasaules čempionātā, tiecas pirmo reizi piedalīties EHF Eiropas čempionātā.
  • Kreisās malas uzbrucējs Janiks Gloriots, kurš Eiro 2024 kvalifikācijas turnīrā guva 24 vārtus, ar septiņiem vārtiem bija Beļģijas izlases rezultatīvākais spēlētājs uzvarā pār Kipru. Atbildes spēle tiks aizvadīta sestdien Engomi-Nikozijā
  • Kvalifikācijas pirmās kārtas uzvarētāja Lielbritānija sabruka mačā pret Kosovu otrajā puslaikā, laukuma saimniekiem pēc pārtraukuma atrodoties vadībā ar 13:11.
  • Valons Didajs demonstrēja iespaidīgu sniegumu, gūstot 11 vārtus Kosovas labā, kas ir favorīte uz kvalifikāciju, kad atbildes spēle sestdien tiks aizvadīta Derbijā.
  • Vārtsargs Edgars Kuška atvairīja 14 metienus ar 36% atvairīto atvairīto metienu, bet kreisās malas uzbrucējs Rikards Jusubs guva astoņus vārtus Latvijas izlases labā, kas lēnajā sākumā ar 32:25 uzvarēja Luksemburgu.
  • Luksemburga svētdien uzņems Latviju atbildes spēlē, cenšoties sasniegt visu laiku lielāko atgriešanos šajā sacensību posmā.

Fotogrāfijas © Alain Decamps, W. Vanbourne, Deis Ewald, Kosovas handbola federācija

READ  Meteorologi šonedēļ Latvijā sagaida aukstu un nepatīkamu laiku - Baltijas ziņu tīkls