Nīderlande ar 2-0 pārspēja Latviju; Turcija ar 3: 0 uzvar Norvēģiju

Nīderlande sestdien atgriezās pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā uz pareizā ceļa, pārspējot Latviju ar 2: 0, savukārt Turcija turpināja spēcīgo startu G grupā ar 3: 0 uzvarot Norvēģiju, lai izvirzītos vadībā pēc vārtu starpības.

Stīvens Bergiss 32. minūtē saritināja kreiso kāju, un Lūks de Jongs 69. minūtē ar galvu atdeva stūra sitienu, kad Nīderlande atguvās pēc 4: 2 zaudējuma Turcijā.

Tas būtu bijis daudz vairāk, ja nebūtu neveiksmes – divi metieni pret vārtu pārliktni De Jongam un Deivijam Klaasenam – un būtu uzticējušies Latvijas aizsardzībai.

“Tas ir neticami,” sacīja Burgess. “Pēc pirmā puslaika bija 1: 0.”

Spānijas pilsētā Malagā notikušajā mačā katrā puslaikā vārtus guva Uzans Tovans, bet otros valsts vārtus guva Kaglars Sojuncu, tāpēc Turcija viegli pārvarēja Norvēģiju.

Pirms spēles Nīderlandes valstsvienība skaidri formulēja cilvēktiesības Katarā, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa, valkāja kreklus ar uzrakstu “Futbols atbalsta pārmaiņas”.

Nīderlandes varasiestādes ļāva 5000 fanu apmeklēt spēli stingros apstākļos, kas sadalīti dažādos burbuļos kā tests, lai novērtētu iespējamos veidus, kā atsākt plaša mēroga sabiedriskus pasākumus koronavīrusa pandēmijas laikā.

Viņi redzējuši, kā Stefānija Frapparta iegāja vēsturē, kļūstot par pirmo sievieti, kura valdīja pasaules kausa kvalifikācijas vīriešiem.

Nīderlandes treneris Frenks de Bērs veica trīs izmaiņas pamatsastāvā, kas sakāvē sakāvās trešdien atklātajā mačā pret Turciju. Uzbrucējs De Jongs, “Ajax Klasen” pussargs un PSV malējais pussargs Denzels Dumfrijs tika piesaistīti, cenšoties pievienot uzbrukuma funkciju, kuras Stambulai trūkst.

Trīs gandrīz guva vārtus tikai sestajā minūtē. Dumfrizs centrēja no kreisā flanga, de Jongs ar galvu tīklā atgriezās, un Igora Tarasova savlaicīga iejaukšanās neļāva Klassenam savākt bumbu tīklā.

Pēc diviem tuviem pārkāpumiem Nīderlande beidzot izvirzījās vadībā 32. minūtē, kad Bergess pēc spēcīga Frenkija de Jonga uzbrukuma izlocījās garām Robertam Ozilam. Luc de Jong atbildēja uz de Boer ticību viņam ar galvu Memfisas Depay stūrī, lai pabeigtu ierakstu.

READ  Igaunija pievienojas Austrumeiropas valstīm, protestējot pret Makrona izteikumiem | Jaunumi

Šie bija Bourjois pirmie vārti Nīderlandes labā 23. starptautiskajā mačā.

Viņš teica: “Es esmu ļoti priecīgs un lepns par to.” “Tas ir tas, par ko jūs smagi strādājat. Es gribu būt svarīgs Orangi.”

Iepriekš sestdien Melnkalne Podgoricā ar 4: 1 sagrāva Gibraltāru, pieprasot divas uzvaras divos mačos un finišējot otrajā grupā.