Kanādietis Žans Šanels ar uzvaru atgriežas uz skeleta pjedestāla

Kanādiete Džeina Šanela piektdien pasaules kausa izcīņā Kēnigszē, Vācijā, izcīnīja bronzas medaļu skeletonā, kas ir ceturtā karjera un pirmā kopš 2017. gada.

Ziemeļvankūveras vietējais iedzīvotājs beidzās ar 1 minūtes 42,93 sekundes izpildlaiku. Pasaules kausa līdere austriete Janīne Floka, kura gandrīz pretendēja uz otro titulu pasaules čempionātā sievietēm skeletonā.

Šī ir viņas ceturtā Pasaules kausa izcīņas 2018. gada olimpiskā medaļa, pēdējā no kurām viņa atkal izcīnīja sudrabu Vistlerā, Britu Kolumbijā, 2017. gadā.

“Ir lieliski justies atgriezties [on the circuit] Chanel, kura piedalījās sezonas pirmajās sacīkstēs pēc tam, kad nolēma palikt mājās, sacīja, ka, nodrošinot drošu pasaules čempionātu gaitu, COVID-19 pandēmija turpina izplatīties.

“Laiks, ko pavadīju Whistler, šodien bija galvenais. Tas mani atgrieza pie saknēm, kas man pirmām kārtām sāka slīdēt – jo tas ir jautri. Ieslīdēšana kopā ar jauniem sportistiem man atgādināja, kā ir sākt slīdēt. Tā tiešām ļāva man atpūsties un sajust ledu zem savām ragavām. “Mācieties atkal uzticēties sev. Ir pagājis ilgs laiks, kopš es jutos šādi.”

Zeltu ar laiku 1: 42.30 izcīnīja vāciete Žaklīna Lotinga, savukārt čehiete Anna Franstedt ar laiku 1: 42.77 ieguva otro vietu.

Kanels abos kvalifikācijas turnīros izlika otro ātrāko starta laiku. Dārga kļūda atklāšanas kārtā pa 16. līkuma trasi nobrauca viņu līdz septītajai vietai.

Kanādietis veterāns sacīja: “Pirmajā braucienā tā bija liktenīga S4 lieces kļūda. Es zināju, ka, ja iztīrīšu, varētu atgriezties lietā.” “Mana uzmanība bija vērsta uz procesu, nevis uz rezultātu šodien.”

“Iekļuvu otrajā karstumā, paslīdēju no stūra uz stūri un pārliecinājos, ka staigāju mērķtiecīgi. Mans darbs bija klāt, kas noveda pie rezultāta.”

Skatīties | Kanādas Chanel iegūst skeletona bronzu par Pasaules kausu

Džeina Šanele no Ziemeļvankūveras piektdien Pasaules kausa izcīņā izcīnīja bronzas medaļu savā pirmajā sezonas spēlē Kēnigszē, Vācijā. 2:15

READ  Seksuāli aizskarošs pasts tika nosūtīts šaham Ice Harika pasākuma laikā Latvijā; FIDE darbojas ātri

Arī kanādietei Elizabetei Mejerei, kura pagājušajā sezonā nebija klāt grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, bija spēcīgs izgājiens. Kalgari dzimtene pēdējā karjerā pārspēja sešas vietas kopvērtējumā, lai trešo reizi pēc kārtas finišētu sestajā vietā ar laiku 1: 43.52.

Vīriešu sacensībās Kevins Bojers no Šervudas parka, Alta, ieņēma 19. vietu ar laiku 1: 42.12. Marks Linčs no Kalgari nespēja kvalificēties otrajai kārtai, jo finišēja 22.vietā, un, lai kvalificētos, viņam jāpabeidz 20 labāko vietu.

Vācietis Aleksandrs Jasners ar laiku 1: 39.88 atrada ceļu uzvarētāja apritē. Korejietis Sungbins Juns izcīnīja sudrabu pēc 1: 39,92 sasniegšanas. Ar šo uzvaru viņš noslēdza 60 punktus priekšā Martinam Ducorus no Latvijas, lai sezonu papildinātu ar garo punktu. Starpība piektdien bija 149 punkti. Krievs Aleksandrs Tretjakovs finišēja trešais, par 0,13 sekundēm apsteidzot zelta medaļu, ar laiku 1: 40,01.

Pasaules kausa izcīņa turpinās sestdien Konigszē, notiekot gan sieviešu, gan vīriešu bobsleja sacensībām.