2024. gada Pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfināla priekšskatījums: ASV vs. Latvija

GOTENBURGA, Zviedrija – 2024. gada IIHF pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfināls ir nospēlēts un gatavs spēlei otrdien, 2. janvārī, Gēteborgā. ASV kā vienīgā neuzvarētā komanda turnīrā ir kopvērtējumā ar labāko izsētu. Rezultātā viņiem pretī stāsies Latvija, kas, pateicoties vienīgajai uzvarai pār Vāciju, A grupā ieņēma ceturto vietu.

Komandas, kas uzvarēs ceturtdaļfināla spēlēs, iekļūs pusfinālā, kur tās tiks atkārtoti izsētas ar labāko komandu, kas spēlēs ar viszemāko atlikušo izsēju un tā tālāk. Visi Skandināvijas pusfināli un cīņas par medaļām tiks aizvadītas Gēteborgā. Ja ASV uzvarēs Latviju, tā spēlēs ar zemāko atlikušo izsētu.

Šī gada ceturtdaļfinālā piedalās sešas komandas, kurām vajadzētu justies tā, ka tām ir likumīgs sitiens uz zeltu, tostarp ASV komanda, kas meklē izpirkumu pēc tam, kad pagājušajā gadā Halifaksā bija jāsamierinās ar bronzu.

Lai sagatavotu jūs katrai QF spēlei, FloHockey veic ātru katra ceturtdaļfināla analīzi, kurā būs vairāki potenciālie NHL spēlētāji un bieži vien daudz drāmas. Piedāvājam ieskatu ceturtdaļfināla cīņā starp ASV un Latviju.

2024. gada Pasaules junioru ceturtdaļfināla grafiks

Slovākija pret Somiju, plkst. 6:00 ET (Frolundaborg)

Kanāda pret Čehiju, 8:30 ET (Skandināvija)

ASV pret Latviju, 11:00 ET (Frolundaborga)

Zviedrija pret Šveici, 13:30 ET (Skandināvija)

Nr. 1B USA (3-1-0-0) pret Nr. 4A Latvija (1-0-0-3)

ASV šajā mačā ir pirmajā vietā un, visticamāk, aizvadīs ar daudziem vārtiem. Latvija spēlē smagi, un viņu vecuma grupa ir radījusi zināmas problēmas citām komandām, taču pret augstākās divīzijas komandām šogad viņiem nebija lielas cīņas.

Latvija pārspēja Vāciju, iekļūstot izslēgšanas spēļu kārtā, bet zaudēja katrā no pārējām trim spēlēm. Viņi iekļuva ceturtdaļfinālā, ielaižot otros visvairāk vārtus un guvuši vismazāk vārtus no jebkuras turnīra komandas līdz šim. Viņiem ir arī sliktākais spēka paņēmiens un otrs sliktākais soda sitiens.

READ  Eirovīzijas 2021. gada fināls: laiki, TV un kā skatīties ASV

Tikmēr ASV spēlē iesaistās septiņi atgriežas spēlētāji, divi augstākā līmeņa vārtsargi un virkne nākamo NHL talantu. Uz papīra pagaidām turnīrā lielākas nesakritības nav, jo amerikāņi ir guvuši 29 vārtus un ir 20 vārtu pārsvars turnīrā, kas ir lielākais no visām komandām. 29 ASV gūtie vārti ir visvairāk gūto vārtu priekšsacīkstēs kopš 1996. gada, kad pasaules junioru čempionāts kļuva par 10 komandu turnīru.

Viņi arī aizvadīs spēli, kurā viņi ar 10:2 pārspēja Slovākiju, lai gan slovāki lepojas ar vienu no labākajiem sastāviem šajā turnīrā. Šis mačs šķita kā paziņojums no amerikāņu komandas, kas vēl nebija sniegusi savu labāko sniegumu.

Uz doto brīdi ASV ir trīs spēlētāji, kas ar astoņiem punktiem ieņem neizšķirtu otro vietu, tostarp Gevins Brindlijs (CBJ), kurš ar sešiem vārtiem ir turnīra līderis. Astoņi punkti (1-7) ir arī Kateram Gotjē (PHI), bet turnīra vadībā ar astoņām rezultatīvām piespēlēm ir Franks Nazars (CHI).

Vienīgais, kas šobrīd bremzē ASV, ir acīmredzama vēdera slimība, kas vairākiem spēlētājiem līdz šim turnīrā maksājusi vienu maču.

Ir daži nezināmie, kuriem vajadzētu kļūt skaidrākiem šajā mačā pret Latviju. Pirmais ir tas, kurš būs ASV komandas sākumsastāva vārtsargs. Viņi divas reizes startēja gan Trey Augustine (DET), gan Džeikobs Faulers (MTL). Augustins ir pašreizējais sākumsastāva spēlētājs un ir spēlējis ļoti labi, savukārt Faulers ir piedzīvojis arī dažus svarīgus momentus.

Savienotajām Valstīm ir vieglākā ceturtdaļfināla spēle no komandām, taču tā nevar būt pārāk tālu priekšā. Viņiem vajadzētu uzvarēt Latviju, bet viņiem ir jāsaglabā uzlabojumi, ko viņi ir uzrādījuši spēlēs kopš priekšsacīkšu kārtas, jo viņi nepārprotami ir cēlušies.

READ  Krievija izraida 10 diplomātus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas

Galvenie spēlētāji, kuri sekos līdzi ceturtdaļfināla spēlei starp ASV un Latviju

Katers Gotjē, Kalifornija, ASV (PHI): Kad beidzot guva savus pirmos vārtus turnīrā, Katers Gotjē jutās tā, it kā būtu salauzis zīmogu. Viņš pirmām kārtām ir vārtu guvējs, taču šajā turnīrā viņš ir aizvadījis daudz spēļu. Tagad, kad viņam ir gūti vārti, slūžas varētu atvērties, īpaši pret tādu komandu kā Latvija, kas šajā turnīrā ir atdevusi vārtus visos mačos, izņemot vienu.

Sandis Vilmanis, C, Latvija (FLA): Vienīgais spēlētājs, kurš guvis vairāk nekā vienus vārtus Latvijas izlases sarakstā, Vilmanis jau sen ir viens no šīs vecuma grupas līderiem. Tā kā viņš spēlē savā trešajā un pēdējā spēlē Pasaules junioru čempionātā, es sagaidu, ka viņš šajā mačā atdos visas pūles. ASV ne tuvu nav spējīga konkurēt ar Latviju, bet tādi spēlētāji kā Vilmanis var būt augšā ar labākajiem spēlētājiem.

prognoze

ASV 11 – Latvija 1

2024. gada pasaules junioru hokeja čempionāta ceturtdaļfināls

Ceturtdaļfināli sākas 2024. gada 2. janvārī ar četrām spēlēm, kas sāksies plkst. 6:00 pēc austrumu laika, bet fināls notiks plkst. 13:30.

2024. gada Pasaules junioru hokeja čempionāta pusfināls

Pusfināli sākas 4. janvārī, mači sākas plkst. 6:00 pēc austrumu laika un beidzas plkst. 13:30.

2024. gada Pasaules junioru hokeja čempionāta fināls

IIHF pasaules junioru hokeja čempionāta bronzas spēle sāksies 5. janvārī pulksten 9:00 pēc austrumu laika.

Spēle par zelta medaļu notiks plkst. 13:30 pēc austrumu laika.

Pasaules junioru straume 2023.–2024

Pasaules junioru čempionāts tiks translēts NHL tīklā ASV. Dažas spēles būs pieejamas ESPN+.