19 gadus vecais Koko Gofs un 20 gadus vecais Bens Šeltons pirmo reizi sasniedz US Open pusfinālu: NPR

ASV atklātā tenisa turnīra ceturtdaļfinālā otrdien, 2023. gada 5. septembrī, Ņujorkā amerikāniete Koko Gofa sazinās ar publiku pēc uzvaras pār latvieti Jeļenu Ostapenko.

Manu Fernandess/AP

Slēpt parakstu

Pārslēgt parakstu

ŅUJORKA — Koko Gofa zina, kas nepieciešams, lai sasniegtu Grand Slam finālu. Esmu tur bijis un to darījis. Tas, ko jūs neesat pieredzējis, ir uzvara lielā čempionātā. Tāpēc viņas pirmais brauciens uz US Open pusfinālu viņu nepavisam nelika apmierinātu, lai arī cik dominējošs bija sniegums, kas viņu tur nokļuva.

“Sapņi nekad nenāca ar cilvēkiem tribīnēs un autogrāfiem. Tas nekad nebija sapņos,” sacīja 19 gadus vecā Floridas meitene. “Tā bija tikai trofeja.”

Šī ierīce tuvojas. Gofs labi izturēja karstumu, mitrumu un smagas konkurences apstākļus, otrdien ar 6:0, 6:2 pārspējot Jeļenu Ostapenko, kļūstot par pirmo amerikāņu pusaudzi, kas Flushing Meadows turnīrā iekļuvusi pusfinālā kopš Serēnas Viljamsas 2001. gadā.

“Lai gan (teorētiski) pusfināls, ja vēlaties uzvarēt, ir atlikušas divas spēles, tā nedrīkst domāt,” sacīja ar sesto numuru izliktais Gofs. “Es joprojām domāju, ka esmu turnīra sākumā. Tas ir tas, ko esmu iemācījies pagātnē (no) kvalificējoties ceturtdaļfinālam: pirms tam es domāju: “Tuvu beigas.” Bet šobrīd man ir tāds domāšanas veids, kā es sev teicu: “Joprojām man ir jāspēlē vēl divas nedēļas. “Tātad par to es domāju. Tad, acīmredzot, kad tas ir beidzies, tas ir beidzies. Bet tagad es tikai saku: “Vēl divas nedēļas.”

READ  Skatieties spēli Everton pret Liverpool — tiešraides tiešsaistē un globālās TV informācija — Liverpool FC

Šī ir 16. uzvara pēdējos 17 mačos Gauff komandai, kura ceturtdien tiksies ar 10. numuru čehieti Karolīnu Mučovu. Mučova, kura jūnijā sasniedza Francijas atklātā čempionāta finālu, arī izmantoja izcilu sākumu, nosargājot deviņas breikbumbas, kuras viņa saskārās pirmajā setā, visas vienā geimā, ar 6:0 pārspējot rumānieti Soranu Cirstea. 6-3 naktī.

Pērn šoreiz Mučova ieņēma 235. vietu un izstājās no ASV atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Taču viņa parādīja visu savu daudzpusību, iegūstot 32:12 pārsvaru, uzvarot Cirstea, kura pirmo reizi piedalījās Grand Slam ceturtdaļfinālā kopš 2009. gada.

Gauffam pirmā izstāšanās Vimbldonā nākamā gada jūlijā noteikti šķiet kā sen.

Viņa pērn sasniedza Roland Garros finālu, bet titula mačā zaudēja Igai Svjatekai. Viņi varēja tikties vēlreiz US Open ceturtdaļfinālā. Taču Svjatekai neizdevās, tā vietā ceturtajā kārtā zaudējot Ostapenko. Sagrāve ne tikai pārtrauca Svjatekas titula aizsardzību, bet arī nozīmē, ka viņa nākamnedēļ atdos savu vietu WTA ranga 1. vietā Ārinai Sabaļenkai.

“Es biju šokēts,” sacīja Gofs.

26 gadus vecā 2017. gada Francijas atklātā čempionāta čempione no Latvijas Ostapenko, kad viņa ir uz pirkstgaliem, tāpat kā svētdienas vakarā pret Swiatek, var radīt pretiniecei tādu izaicinājumu kā neviena cita spēlētāja, jo gandrīz katrā metienā viņa tiek salūzusi. Ja bumbiņas nokrīt, tās ir biznesā. Kad viņi to nedara, viņi nonāk nepatikšanās.

Viņa otrdien pieļāva 36 nepiespiestās kļūdas. Gofam bija 14.

“Godīgi sakot, es šodien no viņas gaidīju vairāk,” sacīja Ostapenko, kura pagājušā gada janvārī uzvarēja Gofu Austrālijas atklātajā čempionātā.

Ostapenko sūdzējās, ka viņai bija īss pavērsiens, jo uzvara pār Swiatek beidzās pārāk vēlu, un tad Gofa mačs bija pārāk agrs — tas sākās neilgi pēc pusdienlaika, temperatūrai sasniedzot 90 °F (32 °C) un gaisa mitrumam virs 50%. rosināja mainīt noteikumus par jumtu izmantošanu divās lielākajās arēnās.

READ  Amerika uzvar francūžu zvaigzni, iegūstot basketbola titulu līdz 19 gadu vecumam | بلقب Sports

“Biju diezgan pārliecināta, ka spēlēšu nakts sesijā, jo tā viņi man teica,” sacīja Ostapenko. “Kad nāca klajā grafiks, es redzēju, ka spēlēju pirmo spēli, un man bija tāda sajūta:” Oho, šis ir mazliet dīvains grafiks.

Turnīra tiesnesis Džeiks Gārners sacīja, ka Ostapenko komanda nav lūgusi – un arī nav bijusi informēta, ka saņems – vēlu startu.

“Viņai noteikti nekas nav teikts ne no manis, ne no kāda tiesneša. Vienmēr notiek sarunas starp treneriem, spēlētājiem, tiesnešiem un komandu turnīra vadību par grafiku, bet es nedomāju, ka viņai kaut kas ir solīts, kad konkrēti. Gārners sacīja. “Un būtu neparasti, ja kādam kaut kas tiktu solīts iepriekš.”

Vīriešu sacensībās 20 gadus vecais amerikānis Bens Šeltons sasniedza savu pirmo “Grand Slam” pusfinālu un tagad tiekas ar 23-kārtējo galveno čempionu serbu Novaku Džokoviču.

Bens Šeltons no ASV reaģē pēc uzvaras pār amerikānieti Frānsisu Tiafo ASV atklātā tenisa turnīra ceturtdaļfinālā trešdien, 2023. gada 6. septembrī, Ņujorkā.

Čārlzs Krupa/AP

Neizsētais Šeltons naktī pirmajā “Grand Slam” ceturtdaļfinālā starp diviem afroamerikāņiem “Open Era” pārspēja 10. numuru Frānsisu Tiafo ar 6:2, 3:6, 7:6(7), 6:2. Džokovičs ar 6-1, 6-4, 6-4 pieveica amerikāni Teiloru Fricu, kurš izsēts ar devīto numuru.

Protams, Gove bija proamerikāņu pūlis savā pusē. Viņi aplaudēja un kliedza par viņu pat pirms viņa pameta laukumu, un viņi reaģēja, kad viņa parādījās stadiona video ekrānos pirmsspēles televīzijas intervijas laikā.

READ  Milzīga interese par 2022. gada WTCR sezonu, kas tiks pārraidīta 185 valstīs

Rēciens saasinājās, kad Gauff tika prezentēts pirms spēles sākuma.

Kad tas notika, viņi panāca tik labu sākumu, cik vien varēja būt, paņemot 12 no 15 punktiem, jau pēc 10 minūtēm panākot 3:0.

Govei nebija jāmēģina piespiest lietas. Viņas gods, viņa to nedarīja. Viņa izmantoja savus instinktus, inteliģenci un ātrumu, lai sasniegtu Ostapenko labākos zemes sitienus un atgrieztu tos otrā pusē. Šī perfektā aizsardzība lielāko daļu laika pievienotu punktus, līdz Ostapenko kļūdījās.

“Šodien noteikti bija labākā spēle, ko es spēlēju, lai gan tā nebija tā, kā man patīk spēlēt,” sacīja Gofs.