Vēl viena MXGP uzvara Gajseram un Team HRC

MXGP klasē nav nekāds pārsteigums, ka HRC pilots Tims Gajsers atkal ir lieliskā formā ar čempionu sniegumu abos braucienos. Ir arī lieliski redzēt, ka Gajsera komandas biedrs Mičs Evanss demonstrē pozitīvas pazīmes, ka viņš atgriežas formā pēc 2020. gadā gūtā plaukstas locītavas savainojuma, kas viņam lika spēlēt visu 2021. gada sezonu. Evanss sestdienas kvalifikācijas braucienā ar savu CRF450R brauca uz trešo vietu, taču sacīkšu dienā viņam bija grūti atrast tādu pašu formu, tomēr šajā sarežģītajā trasē viņš joprojām sniedz daudz uzlabotu sniegumu.

Pirmajā braucienā Gajsers paņēma savu laiku un iemainīja otro vietu uz pusi moto, braucot mierīgi un gludi. Līdz pusceļa atzīmei Timam bija pienācis laiks, kad viņš izvirzījās vadībā un viegli atrāvās, lai ērti uzvarētu sacīkstē vairāk nekā 3,5 sekundēs.

Mičs Evanss un Robins Fernandess no Honda 114 braucienu finišēja 10. un 11. vietā. Evanss ir atgriezies pilnā formā, un Fernandess cieš no īkšķa savainojuma, ko guva pēdējā kārtā Portugālē.

MXGP sacīkstēs Gajsers izvirzījās vadībā jau pirmajā aplī un izcīnīja uzvaru ar vairāk nekā piecu sekunžu pārsvaru. Fernandesam bija labāks starts otrajā braucienā un viņš smagi cīnījās līdz finišam, galu galā sacīksti pabeidzot astotajā vietā, tādējādi spānim kopvērtējumā dodot astoto vietu. Evanss pēc neveiksmīga starta sacensības noslēdza devītajā vietā un pirmajā aplī atkāpās no 13. vietas. Strādīgais austrālietis dienu noslēdza devītajā, par punktu atpaliekot no Fernandesa.

Gajsers un Team HRC tagad ir izcilā MXGP čempionāta vadībā ar 33 punktiem, un nākamās sacīkstes notiks Latvijā 24. aprīlī.

Augsti konkurētspējīgajā MX2 klasē Honda vislabāk uzrādīja francūzis Stīvens Rubīni, kurš nedaudz cīnījās, lai veiksmīgi startētu, un sacīkstēs pielika sev daudz darba.

READ  Rīgas Starptautiskā biennāle Latvijā atlikta Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ

Pirmajā braucienā un Roubini pirmajā aplī finišēja trīspadsmitais, taču visā moto garumā smagi cīnījās, lai finišā sasniegtu devīto vietu.

Atguvies pēc smagas avārijas Portugālē pagājušajā nedēļas nogalē, norvēģu braucējs Hons Frederiksens no Honda 114 Motorsports moto 1. moto 1. startēja 20. vietā un finišēja tajā pašā pozīcijā, uz īsu brīdi pakāpjoties uz 16. vietu otrajā aplī.

Otrais MX2 brauciens un kārtējo reizi lika Roubini un Fredriksenam pastrādāt – Roubini pirmajā aplī finišēja devītajā, savukārt Fredriksens 22. datumā. Roubini sacensību sākumposmā atkrita uz 11. vietu, bet beigās atgriezās devītajā vietā, tādējādi viņam devīto vietu kopvērtējumā. Tikmēr Frederiksens spēcīgi nospieda, lai beigās atkāptos no 22. uz 15. vietu. Hokons šodien ieņēma 18. vietu kopvērtējumā un cerēs atgūt spēkus un atgūt tos nākamajā Latvijas posmā pēc pāris nedēļām.