Timotija Lilegrēna pasaules čempionāts beidzās, Zviedrijai ceturtdaļfinālā pieveicot Latviju

Nu, tas bija jautri, kamēr tas ilga.

Timotija Lilegrēna dalība 2023. gada IIHF pasaules čempionātā hokejā beidzās pēc tam, kad Zviedrija ar 3:1 zaudēja Latvijai, kas ir viens no lielākajiem zaudējumiem turnīra nesenajā vēsturē.

Zviedrija līdz šim nebija zaudējusi regulārā, iegūstot 5-1-1-0, ierindojoties A grupas pirmajā vietā par diviem punktiem aiz ASV. Iepriekš viņam bija ideāls sasniegums. Latvija izcīnīja uzvaru pagarinājumā un pakāpās garām Čehijai, iegūstot trešo vietu A grupā.

Tātad, pēc visa spriežot, Zviedrija, kas Latvijai līdz šim bija zaudējusi tikai divas reizes, iekļuva spēcīgas favorītes lomā. Tomēr Latvija guva pirmos vārtus, lai izdarītu spiedienu uz Zviedriju, un Timotijs Lilegrens pieņēma izaicinājumu. 29:41 pēc laba zviedru spiediena viņš paņēma Luka Raimonda piespēli, slidoja un augstu pārspēja vārtsargu Artūru Silovu, panākot 1:1. Šāds rezultāts saglabājās 15 spēles minūtes, trešajā periodā pa vārtiem gūstot Mikam Endrasim un Jānim Žakam, nodrošinot Latvijai uzvaru.

Liljegrens turnīru pabeidza – vīriešiem pirmais ar Zviedriju – ar diviem vārtiem, četriem punktiem un 18:38 starplaikā. Viņa pastāvīgais aizsardzības partneris Leifs Rasmuss Sandins apļa cīņā pret ASV iedzīvojās ceļgala savainojumā un izstājās ceturtdienas spēlē.

Fināla četrinieku komandas sastāvēs no Kanādas pret Latviju pirmajā pusfinālā pulksten 7:20 ET, kā arī ASV un Vāciju pulksten 11:20. Abi uzvarētāji iekļūs čempionāta spēlē svētdienas pēcpusdienā plkst. 13:20 ET.

READ  Indijas un Zviedrijas Inovācijas diena 2021: konkrēts ceļvedis aprites ekonomikas izveidei