Somija pārspēj Latviju, Vācija pārspēj Slovākiju hokeja pasaulē – WHIO TV 7 un WHIO Radio

Tampere, Somija (AFP) – Laukuma saimnieki Somija atguvās no pirmā perioda panikas, ar 2:1 pārspējot Latviju, izcīnot otro uzvaru divos mačos sestdien notiekošajā pasaules čempionātā hokejā.

Mikaels Granlunds guva spēcīgu mača uzvarētāju ar 2:52 otrās grupas spēles pēdējā posmā Tamperē. Rūdolfs ar ķiršiem jau ievadā izvirzīja Latviju ar 1:0 un pēc tam Sakari Maninens spēcīgā vārtu guvumā panāca izlīdzinājumu. Maninens pielika izšķirošu piespēli pret Granlundu.

Pagājušā gada vicečempione Somija piektdien ar 5:0 pārspēja Norvēģiju, bet Latvija ar 4:1 piekāpās ASV.

Vācija dienu iepriekš atguva zaudējumu pret Kanādu, Helsinkos A grupā ar 2:1 pārspējot Slovākiju. Matiass Plahta un Leonhards Pvoderels nodrošināja Vācijai 2:0 pārsvaru, Kristians Pospisils atbildēja ar vienīgajiem slovāka vārtiem.

B grupā Zviedrijai bija pieejamas tikai trīs spēļu sērijas atklāšanas spēlē pret Austriju, jo komanda gaidīja NHL izslēgšanas spēļu rezultātus, lai papildinātu sastāvu ar spēlētājiem no Zviedrijas līgas, kuras izslēgšanas spēles beidzās tikai ceturtdien.

Džoels Kellmans, Makss Freibergs un Joahims Nordstroms sekmēja uzvaru ar 3:1 pār komandu, kas ar Franciju aizstāja Krievijas un Baltkrievijas komandas.

Atklāšanas mačā Čehija citā B grupas mačā ar 5:1 pārspēja Lielbritāniju. Čehijas izlases labā ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli izcēlās Mate Blūmels.

Arī A grupā Joahims Blehfelds atzīmējās ar “hat-trick”, bet Nikolajs Eilers ar trim rezultatīvām piespēlēm Dānijas labā sāka turnīru, ar 9:1 sagraujot Kazahstānu.

Trīs vārtu pārsvars pēc pirmā puslaika ar Jonasa Zīgenthalera palīdzību pamudināja Šveici savā A grupas ievadā ar 5:2 izcīnīt uzvaru pār Itāliju.