Somija ar 2:1 pārspēj Ķīnas Republiku, izcīnot zeltu vīriešu hokejā

Savukārt vīriešu konkurencē Krievijas izlase, kas oficiāli startēja kā Krievijas Olimpiskā komiteja, lai sodītu par valsts dopinga lietošanas vēsturi, bija favorīte pirms turnīra, ja arī nepilnīga.

Krievi gandrīz zaudēja pirmo maču Pekinā, tiekoties ar šveiciešiem. Pēc tam viņi ar divu vārtu starpību pārspēja Dāniju, kas rādīja savas olimpiskās spēles vīriešu hokejā. Čehijas izlase ar 6:5 pārspēja krievus, noslēdzot priekšsacīkšu kārtu.

Viņi tomēr nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, vēlreiz pārspējot Dāniju, bet pēc tam piektdienas vakarā izdzīvoja pusfinālu pret Zviedriju, kad uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešami 17 soda metieni.

Somiem svētdienas tikšanās gaita bija nedaudz gludāka: priekšsacīkstēs viņi pārspēja Slovākiju, kur pārspēja arī Latviju un Zviedriju, ceturtdaļfinālā izģērbjot Šveici. Pusfinālā viņi ar nelielu pārsvaru pārspēja Slovākijas izlasi, taču vadībā bija krietni mazāk nekā Krievijas kolēģiem.

Taču pirmos vārtus svētdien guva tieši krievi. Uzbrucējs Mihails Grigorenko, kurš bija daļa no Krievijas 2018. gada zelta medaļu ieguvēju komandas un iepriekš spēlēja NHL, sita vārtu tīklā, un pirmajā puslaikā bija atlikušas gandrīz 13 minūtes, apsteidzot somu Hariju Satri.

Somi panāca neizšķirtu otrā puslaika sākumā, kad soms aizsargs Fils Buka raidīja sitienu no laukuma malas, tieši priekšā savam sēdeklim un tikai jardus no zilās līnijas. Ripu izlaida somu-krievu spēlētājs un 25 gadus vecais tīkla sargs Ivans Fedotovs, kurš dzimis Somijā, bet uzaudzis Sanktpēterburgā, Krievijā.

Trešo puslaiku Fedotovs atklāja ar lielāku postu: jau pēc 31 sekundes Hanness Bjorninens nomainīja agrāku periodu soda laukumā ar zalvi pie Krievijas tīkla.