Slovākija pārspēj Vāciju, vīriešu hokeja ceturtdaļfinālā tiksies ar ASV izlasi – NBC Bay Area

Slovākija, Dānija, Šveice un Kanāda otrdien saglabāja olimpiskās cerības vīriešu hokeja turnīrā.

Kvalifikācijā Slovākija uzvarēja Vāciju, Dānija pārspēja Latviju, Šveice pārspēja Čehiju, bet Kanāda atviegloja Ķīnas iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Nākamā Slovākijas spēle pret ASV komandu būs otrdien plkst. 23:10 ET. Trešdien pulksten 1:00 ET Dānija tiksies ar Ķīnas Republiku. Šveice tiksies ar Somiju pulksten 3:40 ET.

Slovākijas labā pa vieniem vārtiem guva Libors Hudačeks, Peters Sihleriks, Mihaels Kristofs un Mareks Hrivīks. Vārtsargs Patriks Rebars Vācijai atvairīja 21 metienu Slovākijas uzvarā ar 4:0.

Kamēr Slovākija C grupas spēlēs uzvarēja tikai ar 1-2-0, ASV komanda pēc uzvarām pār Ķīnu, Kanādu un Vāciju palika nepārspēta. Amerikāņiem vārtu starpība ir plus 11, salīdzinot ar 12 gūtajiem vārtiem un ielaida Slovākija četrās sacensībās.

Dānija un Latvija pirmo divu puslaiku laikā apmainījās savā starpā ar vārtiem, pēdējās 20 minūtēs panākot neizšķirtu 2:2. Taču tieši dānis Markuss Lorisens guva priekšlaicīgus vārtus trešo vārtu guvumā un bija galīgais uzvarētājs mačā, kuru Dānija uzvarēja ar 3:2.

Šveices valstsvienība guva četrus vārtus pēc kārtas pēc 1:0 piekāpšanās Čehijai, uzvarot finālā ar 4:2. Kapteinis Rafaels Diazs ieguva vārtus un rezultatīvu piespēli, kamēr Svens Andregeto izsita divus savus palīgus.

Kanāda pārspēja Ķīnu ar 7:2, iekļūstot nākamajā kārtā. Adams Tamblini atzīmējās ar diviem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm, Džordans Veils atzīmējās ar vārtiem un divām draudzenēm, bet Maksimam Norū uzvarā trīs rezultatīvas piespēles.

ASV un Slovākijas izlases uzvarētājas iekļūs pusfinālā, kur tiksies ar Zviedriju vai Kanādu.