Slovāki Latviju sūta izkrišanas kārtā

Smagums no abām pusēm bija redzams pēc diska kritiena. Bija nepieciešams slovāku spēka paņēmiens, lai pārvarētu saspringto atmosfēru un gūtu vissvarīgākos pirmos vārtus pirmā puslaika beigās.

Slovāki panāca 6:4 ar vēlu soda sitienu tuvu Latvijai un atsitās pret Bērziņa piespēli, līdz Černikam 17:52 beidzot izdevās gūt savus otros vārtus turnīrā.

Vispār nāvessods Monktonā latviešiem bija spilgta vieta. Tie bija pirmie spēka paņēmienu vārti, ko viņi bija ielaida šajā turnīrā pēc tam, kad iepriekšējos trīs mačos viņi bija samazinājuši septiņas spēlētāju priekšrocības.

Otrajā puslaikā Meciārs gandrīz dubultoja savas komandas pārsvaru, kad lēcienā trāpīja ripu no Bērziņa labā vārtu staba. 2022. gada Monreālas “Canadiens” pamatsastāva spēlētājs ar spēka uzliesmojumu trāpīja pa pretējo vārtu stabu, kad rāmī bija atlikušas septiņas ar pusi minūtes.

Tajā pašā slovāku pārsvarā Denam Locmelim bija lieliska iespēja ar īsu sitienu panākt izlīdzinājumu, bet Gajans mierīgi izšāva no piecām bedrītēm un nolika malā Lulea uzbrucēja sitienu.

“Mēs savā tikšanās reizē pirms mača teicām, ka latvietis ar 11. numuru ir viņu labākais spēlētājs,” sacīja Gāgans. “Bet es biju pārliecināts. Es domāju, ka viņš trāpīja manā šķīvī. Tātad tas nebija tik grūti izglābt.”

Gagans atkal atbildēja uz zummeri latviešu spēka paņēmiena sākumā, kad Dukurs mēģināja iesist ripu aiz savas kreisās šķīvja. Otrajā puslaikā Latvijas komanda izvirzījās vadībā ar 16:6, taču nebija ko rādīt.

Trešdaļas sešās minūtēs latvietis Nikss Finenko tika satricināts, kad Simona Nemeca sitiens viņam trāpīja augstu. Bet tāpat kā pārējie viņa komandas biedri, Fenenko vienkārši iestrēga tur un turpināja cīnīties.

Simons Nemecs atļāva Slovākijai nedaudz atvilkt elpu, kad 9:03 guva savus pirmos vārtus šo jauniešu labā. Vēlāk kapteinis sprintā pāri Latvijas zilajai līnijai labajā flangā atņēma Misāram precīzu centrējumu un raidīja sitienu tieši no tālā staba iekšpuses.

READ  Latvijas varas iestādes izskatīs apšaubāmu informāciju par bijušā premjerministra Karinča privātajiem lidojumiem

“Mūsu rajonā bija dažas labas zalves, kas bloķēja un pēc tam ātri ielidoja O zonā,” sacīja Mesārs. “Redzēju, kā Saimons no zilās līnijas ielidoja tieši tīklā un tikko pagāju viņam garām. Viņš zina, ko darīt ar ripu, tāpēc iekļuvu tīklā.”

Izmisīgi izsprukt, Latvijas treneris Artis Apuls piesauca savu laiku un Bērziņš izvilka lieko slidotāju, kad bija atlikušas četras minūtes. Tas gan nebija rezultatīvs, jo Mesārs pie 17:03 iesita tukšos vārtos. Kad bija atlikušas nepilnas divas minūtes, Sandis Vilmanis trāpīja pa vārtu stabu, taču tas bija tik tuvu, cik Latvija varēja tikt.

“Man nav nekas cits kā cieņa pret mūsu puišiem,” sacīja latviešu kapteiņa palīgs Mārtiņš Laviņš. “Viņi cīnījās, cik varēja. Visi bija bezpalīdzīgi. Bet tāda ir dzīve.”

“Mēs nevaram teikt, ka tās ir sliktas komandas,” Hodass teica, stājoties pretī Vācijai vai Austrijai izkrišanas spēlē. “Tās ir patiešām labas komandas. Šīs noteikti būs smagas spēles. Taču domāju, ka mums tās ir jāuzvar.”

Slovākija vēl ne reizi nav zaudējusi Latvijai junioru pasaules čempionātā. Slovākijai šī bija astotā uzvara, kas datēta ar 2005. gada 27. decembri. Tomēr kopumā rezultāti bija tuvu. Iepriekšējās četrās tikšanās reizes tika izšķirts ar diviem vai mazāk vārtiem, tostarp Slovākijas uzvara 2022. gada pasaules junioru čempionātā ar 3:2 soda sitienu sērijā ar Mate Kaslika vārtu guvumu.

Slovākijas uzbrucējs Roberts Baku izlaida maču pret Latviju. Viņš tika diskvalificēts uz vienu spēli sakarā ar pārbaužu incidentu, kas notika Slovākijas mača izskaņā pret amerikāņiem.