Seska spoža uzvara uzvar dominējošo Liepāju

Dzimtās pilsētas čempions no ERC Open iekļuva ERČ galvenajā klasē FIA Eiropas rallija čempionāta piektajā posmā un vadīja no starta līdz finišam MRF Tyres Škoda Fabia Rally2 komandā.

Bruņojies ar pilnīgi jaunu Indijas gumijas giganta riepu, Sesks bija savā līgā un ieguva 22,9 sekunžu pārsvaru finālā, uzvarot visos sešos sestdienas superātruma testos.

Viņš arī svētdien neizrādīja nodomu doties prom. Vēl viens nevainojams 22 gadus veca jaunieša sniegums nodrošināja ātrākos laikus un atgriezās finišā Liepājas centrā 1 min 10,9 sekundes no komandas biedra Efrena Larina.

Česka rezultāts bija ne tikai iespaidīgs – tas veidoja vēsturi. Viņš kļuva par pirmo pilotu, kurš uzvarējis visos ERČ rallija posmos.

Larina spēka ātrumposmā kopvērtējumā nozaga otro vietu

“Tas ir tikai tīrs prieks,” priecājās uzvarētājs. “Tā ir ļoti neticama sajūta.

“Man bija šī iespēja, pateicoties Team MRF Tyres un Sports Racing Technologies, un tā bija lieliska nedēļas nogale. Es domāju, ka tās bija manas līdz šim labākās sacensības.”

Llarena nolaupīja otro vietu citam Fabia vīrietim Miko Hekilam Power Stage, finišējot 0,7 sekundes pirms somietes, pabeidzot MRF 1-2.

Spānis guva lielus panākumus arī cīņā par titulu un palielināja savu čempionātu līdz 46 punktiem pār sāncensi Hyundai i20 N Rally2, kurš pēc divām bedrēm ieņēma 12. vietu kopvērtējumā.

Solana i20 komandas biedrs Toms Kristensons arī piedalījās cīņā par godu pjedestālam, pirms pēc riteņa maiņas SS9 nokrita līderu saraksta lejasdaļā.

Sulana iesauka tika apsūdzēta smagā triecienā

Kens Torns pārveda mājās savu Ford Fiesta Rally2 ar 1 minūti 31,2 sekundēm un izbaudīja savu avāriju kopā ar igauni Gregoru Geitsu, kurš Fabia atpalika tikai par 8,0 sekundēm.

Heidens Pedons smagas nedēļas nogales beigās kopvērtējumā ieņēma sesto vietu. Jaunzēlandietis paņēma Hyundai dienas pirms sacensībām un pavadīja nedēļas nogali, izmēģinot dažādas kombinācijas, pirms šī mēneša WRC rallija Igaunijā. Neskatoties uz dažiem grūtiem brīžiem, viņš pirmo piecinieku zaudēja tikai par 6,3 sekundēm.

Alberto Batistoli kopvērtējumā pacēlās uz septīto vietu, apsteidzot Havjeru Pardo. Aiz Pardo palika Saimons Tempestini, kurš izcīnīja ERC-Michelin Talent rūpnīcas uzvaru, neskatoties uz to, ka viņam bija jāatver ceļš lielāko daļu svētdienu. Trīs brauca ar automašīnām Fabia.

Hikila tika pārvarēta vēlā dienas stundā

Yoann Bonato noslēdza līderu sarakstu ar Citroën C3, savukārt jaunais igaunis Kaspars Kasari uzvarēja Fiesta Rally3 ERC3 setā ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru.

Čempionāts atgriežas uz asfalta vēlāk šomēnes Romas galvaspilsētas rallijā. Sestā kārta notiek no 23.-24.jūlijam.