Ronaldu laboja vīriešu rezultativitātes rekordu ar diviem vārtiem, gūstot 111 | Sports

Krištianu Ronaldu netrāpīja soda sitienu, bet tomēr laboja vīriešu starptautisko punktu gūšanas rekordu, pirms pievienoja otros vārtus, jo Portugāle trešdien Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā ar 2: 1 pārspēja viesus Īriju.

Ronaldu 89. minūtē guva savus 110. vārtus, izvirzoties vadībā pār bijušo Irānas uzbrucēju Ali Daei.

Sešas minūtes pēc pārtraukuma Ronaldu guva 111. vārtus 180 mačos, lai salauztu īru sirdis pēc tam, kad aizsargs Džons Egans 45. minūtē izvirzīja vadībā savu valsti.

“Esmu ļoti laimīgs ne tikai tāpēc, ka pārspēju rekordu, bet arī par mūsu īpašajiem brīžiem,” sacīja Ronaldu. “Divi vārti spēles beigās ir ļoti grūti, taču man ir jānovērtē komandas paveiktais. Mēs noticējām līdz beigām.”

Bet Ronaldo, Kas atgriezās, lai pievienotos Manchester United, joprojām 76 vārtus atpaliek no spēles rezultatīvākā starptautiskā vārtu guvēja. 38 gadus vecā Kristena Sinklēra Tokijas olimpiskajās spēlēs guva savus 187. vārtus Kanādas izlasē.

Ronaldu nakts bija sarūgtināta līdz vēlajiem turnīriem.

Savu sodu 15. minūtē atvairīja Gevins Pazono, kuram bija tikai divi gadi, kad Ronaldu guva savus pirmos vārtus Portugāles labā kā izdilis malējais uzbrucējs Euro 2004.

Ronaldu vienīgais tituls tika izcīnīts kopā ar Portugāli Euro 2016.

Lai gan viņš bija šī gada Eiropas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs ar pieciem vārtiem četros mačos, viņa komandas titula aizstāvēšana beidzās astotdaļfinālā.

Tāpat arī Francijas piedāvājums.

Un treneris Didjē Dešamps apsolīja, ka viņa komanda atbildēs spēcīgi.

Bet Francijas izlasei, pateicoties Antuāna Grīzmana 39. starptautiskajiem vārtiem, mājās pret Bosniju un Hercegovinu nācās samierināties ar neizšķirtu 1: 1.

Francijas aizsargs Žils Konde tika noraidīts 50. minūtē, jo viņš iebilda pret tiesnesi, jo tika brīdināts par pārkāpumiem ar Sīdu Kolasinacu.

READ  Jaunākie boksa un mārciņas vērtējumi — Sports Illustrated

Vēl viens ražīgs uzbrucējs guva vārtus citur, Ērlings Hīlands izvirzīja Norvēģiju vadībā ar neizšķirtu 1: 1 ar Nīderlandi.

Tālāk ir apskatīta katras grupas procedūra.

————

A grupa:

Portugāle ar 10 punktiem četros mačos ir vadībā, par trim punktiem apsteidzot trešdien nespēlējušo Serbiju.

Luksemburga par punktu atpaliek no Serbijas trešajā vietā pēc uzvaras ar 2: 1 viesos Azerbaidžānā.

————

D grupa:

Bosnija un Hercegovina pārsteidza 2018. gada Pasaules kausa ieguvēju Franciju, kad 36. minūtē vārtus guva veterāns uzbrucējs Edins Dzeko ar saviem 60. starptautiskajiem vārtiem.

Grīzmans trīs minūtes vēlāk panāca izlīdzinājumu pēc stindža pēc Kailjanas Mbappes stūra sitiena.

Aizraujoši noslēdzoties Astanā, pussargs Ruslans Valjuļins apstāšanās laika sestajā minūtē panāca izlīdzinājumu, lai Kazahstāna savās mājās ar Ukrainu panāktu neizšķirtu 2: 2.

Savainojuma trešajā minūtē no rezervistu soliņa izgāja uzbrucējs Danilo Sekans, taču ar to bija par maz, lai panāktu uzvaru.

Ukrainai bija spēcīgs starts, jo Romāns Jaremčuks divas minūtes vēlāk ar lielisku sitienu no vārtu priekšas panāca vārtus, bet Valjuļins 74. minūtē panāca izlīdzinājumu un pēdējās sekundēs to izdarīja vēlreiz.

———

F grupa:

Dānija, kas iekļuvusi Eiropas čempionāta pusfinālā, ar četrām uzvarām pēc kārtas ar 2: 0 pieveica lepnumu, pateicoties veterānu pussarga Daniela Vasa un aizsarga Joahima Māle vārtiem.

Uzvarēja gan Izraēla, gan Austrija, bet Izraēla ieņem otro vietu vārtu starpībā, pateicoties uzbrucēja Irāna Zahavi hat-trick, uzvarot ar 4: 0 viesos Fēru salās.

Marko Arnautovičs guva vārtus Austrijas uzvarā ar 2: 0 pār Moldovu.

———

G grupa:

Turcija kopvērtējumā saglabāja vadību un bija neuzvarēta, taču saglabāja 2: 0 vadību, kad savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2: 2 pret Melnkalni, kura spēles pārtraukuma septītajā minūtē panāca izlīdzinājumu, izmantojot aizsargu Risto Radonoviču.

READ  Paziņojums par Krievijas karu pret Ukrainu un starptautisko sportu

Turcijas vārtus guva Francijā dzīvojošie Čenizs Anders un Jusufs Jaziči.

Turcijai ir astoņi punkti un tā par vienu punktu apsteidz Nīderlandi, kas ar pussarga Deivija Klosena starpniecību tai pielīdzinājās Norvēģijai, kā arī par punktu apsteidz Melnkalni trešajā vietā un pēc tam Norvēģiju.

Citā mačā Latvija ar 3: 1 pārspēja pēdējā vietā esošo Gibraltāru.

———

H grupa:

Horvātija ar septiņiem punktiem saglabāja pirmo vietu vārtu starpībā pēc tam, kad Maskavā nospēlēja neizšķirti 0: 0 ar otro Krieviju.

Slovākija trešajā vietā atpaliek par punktu pēc neizšķirta 1: 1 ar Slovēniju. Malta ar 3: 0 pārspēja pēdējo vietu pār Kipru.