Portugāle un Beļģija FIFA Pasaules kausa kvalifikācijā un Īrija šokā AP Sports

Portugāle un Beļģija bija neapmierinātas ar neizšķirtu Pasaules kausa atlases mačos. Īrija ir palikusi šokā.

Krištianu Ronaldu pacēlās pēc tam, kad neizdevās gūt vārtus, jo Portugālei neizšķirts 2: 2 ar Serbiju – lai gan atkārtojumi televīzijā liecināja, ka viņš ir novietojis bumbu virs vārtu līnijas, bet visaugstāk novērtētā Beļģija spēja gūt tikai rezultātu 1 izloze Čehijā. Naktī zemāk vērtētie pārbaudīja lielus vārdus, Luksemburga piedzīvoja visu laiku lielāko šoku, pārspējot Īriju ar 1: 0.

Stefānija Frapparta ieguva vairāk vēstures kā pirmā sieviete, kas valdīja pasaules kausa kvalifikācijas vīriešiem, kad Nīderlande ar 2: 0 pārspēja Latviju. Iepriekš tas ir veicis līdzīgus izrāvienus UEFA vīriešu līgā un Francijas līgā. Cita gubernatore Katrīna Munzola ir atbildīga par svētdienas maču starp Austriju un Fēru salām.

Pēc tam, kad Norvēģijas spēlētāji nākamgad meta izaicinājumu uzņēmējai Katarai par tās cilvēktiesību rekordu, sestdien pievienojās vēl viena komanda. Pirms Nīderlandes uzvaras pār Latviju ar 2: 0 Nīderlandes spēlētāji pirms spēles valkāja kreklus ar ziņojumu “Futbols atbalsta pārmaiņas”. Norvēģijas spēlētāji aicina citas komandas sekot šim piemēram, krekliem uzdodot jautājumu “Nākamais?”

Koronavīrusa pandēmijas laikā Eiropas futbolā joprojām ir maz fanu, taču dažas valstis to maina. Krievijai bija 13 000 fanu, uzvarot 2: 1 pār Slovēniju, kas ir lielākais pūlis šīs nedēļas kvalifikācijā. Nīderlandē eksperimentālās shēmas ietvaros bija 5000 fanu, lai pārbaudītu, kā droši atsākt vairāk publisku pasākumu.

Ronaldu nav laimīgs

Ronaldu iemeta kapteiņa saiti laukumā, dodoties prom Portugāles neizšķirta beigās ar Serbiju, uzskatot, ka viņam vajadzēja būt uzvaras vārtiem. Viņa sitiens bija nedaudz virs vārtu līnijas, kad serbs Stefans Mitrovičs paslīdēja un atbrīvoja bumbu. Televīzijas retranslācija norādīja, ka bumba šķērsoja līniju, taču vārtu līnijas tehnoloģija un video apskats netika izmantotas Pasaules kausa kvalifikācijā.

READ  Latvija pret Moldovu priekšskatījums un prognozēšana | UEFA Nāciju līga 2022-23

Diogo Jota pirmajā puslaikā izvirzīja Eiropas čempionu priekšā ar diviem sitieniem. Bet aizstājējs Nemanja Radongičs pirmā puslaika beigās divreiz meta pa vārtiem, lai pusstundu pirms spēles izlīdzinātu laukuma saimniekus. Serbijas aizsargs Nikola Milinkovičs savainojuma laikā saņēma tiešo sarkano kartīti, pateicoties Danilo bīstamai cīņai.

Arī A grupā Luksemburga Gerons Rodrigess piecas minūtes pirms mača beigām guva vārtus, zaudējot īrus, kuri trenera Stīvena Kenija vadībā 10 spēlēs palika nepārspēti. Īrijai neizdevās tikt galā ar augstu bumbu, un Rodrigess savā pirmajā starptautiskajā mačā Pazono labā iegremdēja niršanas šāvienu garām 19 gadus vecajam Gavinam Pazono no 25 jardiem.

LUKAKU SAGLABĀ BEĻĢIJU

Romelu Lukaku papildināja savu iespaidīgo rezultativitātes rekordu ar Beļģiju, lai saglabātu neizšķirtu 1: 1 pret Čehiju, jo visaugstāk novērtētajai FIFA komandai paveicās.

Saskaroties ar iedvesmojošu Čehijas komandu, kas divas reizes sadūrās ar koka kokiem, Beļģija cīnījās aizsardzībā un otrā puslaika sākumā piekāpās. Pēc tam Beļģijas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Lukaku pēc Kevina De Brujena rezultatīvās piespēles 91 starptautiskajā mačā paaugstināja savu rēķinu līdz 59 vārtiem.

Abas komandas ir izsmēlušas savu sastāvu pēc tam, kad Vācijas klubi atteicās atbrīvot spēlētājus, tostarp beļģi Torganu Hazardu, jo pēc atgriešanās no Čehijas viņus varēja piespiest karantīnā.

Otrajā E grupas mačā Baltkrievija divreiz atgriezās no aizmugures, lai sāktu savu Pasaules kausa atlases kampaņu ar uzvaru 4-2 pār Igauniju, kurā ir 10 cilvēki.

Holande Atlekšana

Pasaules kausa kvalifikācijā Nīderlande atgriezās uz pareizā ceļa ar 2: 0 uzvaru pār Latviju, savukārt Turcija turpināja spēcīgo startu G grupā ar 3: 0 uzvarot Norvēģiju, lai izvirzītos vadībā pēc vārtu starpības.

Stīvens Bergiss 32. minūtē saritināja kreiso kāju, un Luks de Jongs 69. minūtē ar galvu izpildīja stūra sitienu, kad Nīderlande atguvās pēc 4: 2 zaudējuma Turcijā.

READ  Bijusī WVU zvaigzne Da'Sean Butler pievienojas G līgas treneru korpusam

Spānijas pilsētā Malagā notikušajā mačā katrā puslaikā vārtus guva Uzans Tovans, bet Kaglars Sojuncu guva otros savas valsts vārtus, tāpēc Turcija viegli pārvarēja Norvēģiju.

Melnkalne ar 4: 1 pārspēja Gibraltāru.

Horvātijas smagais darbs

Horvātija neizskatās pēc komandas, kas 2018. gadā iekļuva Pasaules kausa finālā, bet vismaz viņu karjera bez uzvarām piecās spēlēs beidzās.

Aizsardzības kļūda deva Mario Pasaličam iespēju gūt vienīgos vārtus uzvarā ar 1: 0 pār Kipru, taču Horvātija nebija pārliecināta par uzvaru pēc zaudējuma Slovēnijai. Luka Modričs savas valsts labā aizvadīja 135. maču, pārtraucot neizšķirtu ar bijušo aizsargu Darigo Sernu.

Krievija ir H grupas augšgalā pēc tam, kad ar 2: 1 uzvarēja Slovēniju, lai nodrošinātu otro uzvaru. Artems Dziuba guva divus vārtus, lai Krievija pārvietotos vienā no Krievijas izlases rekordiem – 30 vārti, kurus guva pensionētais uzbrucējs Aleksandrs Kirgakovs. Soču stadionā Melnās jūras piekrastē konkurences noteikumu un Krievijas likumu dēļ bija 13 000 cilvēku. Malta savā 2: 2 neizšķirtajā spēlē ar Slovākiju satvēra retu punktu.