Pirmais puslaiks ar trīs vārtu guvumiem spiež ASV izlasi apsteigt Latviju – Skating Rink Live

Tampere, Somija – ASV komanda piektdien veiksmīgi sāka 2022. gada IIHF vīriešu pasaules čempionātu, piektdien ar 4:1 uzvarot Latviju.

Amerikāņi netērēja laiku, lai tiktu pie tablo, pirmajā puslaikā gūstot trīs vārtus.

Pirmie vārti tika gūti pēc Endrjū Peka (Kolumbusas Blue Jackets) tālmetiena, kurš pēc tam novirzījās garām Edinai Minesotā, Kīfera Bells (NY Islanders) un pēc tam raidīja Railija Bārbera (Detroitas Red Wings) ragavas un ielidoja vārtos.

Jau pēc dažu minūšu spēcīgas spēles otros vārtus guva Sets Džonss (Čikāgas “Blackhawks”) ar Aleksa Galčeņuka (Arizonas Coyotes) un St. Cloud, Minesota, Neits Šmits (Vinipegas “Jets”).

Perioda noslēgumā Tomass Bordello (Sanhosē Sharks) guva amerikāņiem samazinātus vārtus, izvirzot 3:0 vadību.

Tikai 30 sekundes trešajā minūtē ASV komanda ar Sema Lafertija (Čikāgas Blackhawks) vārtiem nostiprināja pārsvaru līdz 4:0.

Savus vienīgos vārtus Latvija guva trešajā spēka spēles spēlē.

Štrauss-Mans atveda ASV gada labākā futbolista balvu, bet atzinību saņēma kapteinis Sets Džounss par divpunktu sniegumu (vieni vārti, viena rezultatīva piespēle).

Komanda atgriezīsies laukumā svētdien, 15. maijā, pulksten 8:20 pēc vietējā laika spēlējot ar Austriju. Spēles var straumēt NHL tīklā.