Pereters uzvar bobsleja sacīkstēs Pasaules kausa izcīņā sievietēm Krievijā

Krasnaja Poļana, Krievija (AFP) — vāciete Anna Peretere sestdien uzvarēja sieviešu kamaniņu sportā Pasaules kausa izcīņā sievietēm, trasē apbalvojot sešas dažādas sievietes, kuras sezonas pirmajos divos braucienos izcīnīja sešas medaļas.

Peretere divus apļus pabeidza vienā minūtē 40,649 sekundēs, izcīnot savu trešo Pasaules kausa uzvaru karjerā. Otrajā vietā ierindojās latviete Kendija Abargoda ar laiku 1:40,756, bet trešajā vietā ierindojās krieviete Viktorija Demčenko ar laiku 1:40,917.

Šī ir pirmā reize kopš 2015.-2016.gada sezonas, kad Pasaules kausa izcīņā sešiem dažādiem bobiem tiek fiksētas sešas labākās medaļas bobslejā sievietēm.

Septītajā vietā ierindojās pagājušās nedēļas sieviešu godalgas ieguvēja austriete Madlēna Ērgla. Olimpiskā čempione vāciete Natālija Geizenbergere ierindojās astotajā vietā. Savienotajām Valstīm Samera Britčere ierindojās 10. vietā, bet Ešlija Farkharsone ierindojās 12. pozīcijā.

Pāru sacensībās latviešu brāļi Andris Čeeks un Joriss Grečs divus apļus pabeidza pēc 1:39,783, izcīnot savu pirmo uzvaru un otro medaļu vairākos Pasaules kausos šosezon. Krievijai pārsteidzošu sudrabu ieguva Andreja Bogdanova un Jurija Prohorova komanda ar laiku 1:39,903, savukārt Vācijas komanda ierindojās trešajā vietā no Tobiasa Vendela un Tobiasa Ārlta ar laiku 1:40,012.

ASV kamaniņu komandu dubultspēļu sacensībās vadīja Kriss Mazdzers un Džeisons Terdimans, kuri finišēja 11. vietā – piecas vietas atpaliekot no amerikāņiem Zaka DiGregorio un Šona Holandera.

“Mums vēl ir daudz jāstrādā ar jaunajām ragavām, līdz būsim pārliecināti un apmierināti ar to, kā tās izsekos un stūrēs, taču lietas noteikti iet pareizajā virzienā,” sacīja Terdimans.

Slidošanas pasaulē šī ir bijusi notikumiem bagāta nedēļa ar visu, sākot no traumām līdz slidu nozaudēšanai un pat valdības iejaukšanās.

Slēpotāji un treneri pameta Ķīnu pēc sezonas atklāšanas Krievijas Pasaules kausa izcīņā pagājušās nedēļas nogalē ar čārterreisu, bet drošības dienesta darbinieki Pekinā apturēja vairāk nekā 30 kastes ar ekipējumu, tostarp dažas slēpes. Līdz ar to komandām bija grūti tikt galā ar nedēļu, aizņemoties visu, sākot no instrumentiem līdz lentei un pat ķiverēm no citām nacionālajām komandām.

READ  Uz Lietuvas un Latvijas robežas atkārtoti atstumtie cilvēki saskaras ar pieaugošām ciešanām – Lietuva

Starptautiskā bagāžas federācija šonedēļ mēģina nozaudētās kastes pārvietot uz Krieviju.

Pasaules čempions dubultspēlēs Tomass Steu un Lorencs Kēlers no Austrijas izlaidīs turneju, kas, domājams, ilgs vismaz trīs nedēļas. Steu šonedēļ Sočos treniņavārijā salauza pēdu – otro reizi šosezon Krievijas trasē kāds top sportists kritis ar slēpēm ar pēdas lūzumu. Olimpisko spēļu vīriešu vienspēļu sudraba medaļas ieguvējs Mazdzers šoruden treniņbraucienā salauza pēdu un joprojām nodarbojas ar sekām.

“Trauma gūšana 10 nedēļas pirms ziemas spēļu sākuma nav gluži noderīga, taču vaimanāšana nepalīdzēs,” sacīja Steu.

Amerikāņu dubultspēļu komanda, kuru veidoja Dana Kelloga un Dankans Segers, nedēļu sāka Parīzē, jo uzskatīja, ka viņiem nav tiesību paslīdēt, pēc tam nokļuva Sočos un pēc tam tomēr nevarēja paslīdēt.

Nacionālās gvardes loceklis Kellogs nedēļas sākumā tika izslēgts no ASV armijas pasaules klases sportistu programmas. ASV aktīvajām militārpersonām, piemēram, Emīlijai Svīnijai, kura cer sasniegt lielāko sieviešu īpatsvaru, pašreizējās Valsts departamenta politikas un ieteikumu dēļ nav atļauts doties uz Krieviju, lai tur rīkotu Pasaules kausu.

Tas nozīmēja, ka Kellogs un Segers sākotnēji nevarēja doties uz Krieviju, bet pēc tam nedēļas vidū saņēma atļauju atkal pievienoties turnejai ar armijas svētību, jo viņam bija nepieciešami punkti, lai palielinātu viņu olimpiskās cerības, un divu nedēļu izlaišana Pasaules kausa izcīņā varēja sabojāt viņu iespējas.

Taču Kellogam bija rokas savainojums – un bobslejs nekvalificējās sestdienas sacensību dalībniekam.

Vīriešu vienspēļu un komandu stafetes sacensības notiek svētdien, pirms nākamās nedēļas nogalē komandas atkal sacentīsies 2014. gada olimpiskajā trasē.