Pasaules vīriešu priekšskatījums: Kanāda pret Kazahstānu

Spēles statistika: Kanāda 3, Somija 2 (pagarinājumā)

RĪGA, LATVIJA — Niks Pols (Misisuga, Ont./Otava, NHL) pagarinājumā 6:26 piespēlēja Konora Brauna (Toronto, ON/Otava, NHL) centrējuma padevei, piešķirot Kanādas vīriešu izlasei 3. svētdien uzvara -2 pār Somiju un zelts 2021. gada IIHF pasaules čempionātā.

Šī ir divdesmit septītā reize, kad Kanāda kāpa uz pasaules goda pjedestāla, tostarp sešas olimpiskās zelta medaļas laikā no 1920. līdz 1952. gadam, kas arī tiek uzskatītas par pasaules čempionu tituliem.

Neviens no pirmajiem 26 nebija tik maz ticams kā šis. Pirms divām nedēļām pēc zaudējuma Vācijai ar 3:1, kas viņus notrieka ar 0:3, kanādiešiem neviens nedeva iespēju sasniegt ceturtdaļfinālu, nemaz nerunājot par visu uzvaru.

Taču zvaigznes sakrita, jo tām bija jāļauj Kanādai iekļūt izslēgšanas spēlēs, izslēdzot grupu uzvarētājus Ķīnas Republikā un ASV attiecīgi ceturtdaļfinālā un pusfinālā, pirms tika izbeigtas somu cerības atkārtot uzvaru. pasaules čempioni. .

“Mēs sanācām kā grupa,” par to, kā komanda pāršķīra lappusi, sacīja Pols. “Cilvēki mūs skaitīja, [but] Mēs zinājām, ka nāksim kopā un smagi strādāsim, un galu galā pieņemsim to, un to arī izdarījām. Mēs to panācām tuvāk, nekā gribējām, taču tas bija neticami, grūts mačs, un tagad esmu ļoti lepns.”

Pagarinājumā Pols spēli uzsāka, kad pārtvēra piespēli bumbai no zaudējuma sadursmes, aizraidot viņu un Braunu divu spēļu summā. Brauns saņēma Pola piespēli no savām kamanām un pārsita to atpakaļ pāri tīklam, jo ​​Polam tā vienkārši bija jāievada tukšos vārtos, lai pievienotos Ansonam Kārteram (2003), kas bija vienīgais kanādietis, kurš pagarinājumā guva vārtus, lai iegūtu zeltu. tīkls. Sacensības.

Brauns uzvarā guva visus trīs vārtus; Savu karjeru viņš pabeidza kā turnīra līderis vārtu guvumā ar 16 punktiem, 14 kanādiešu rezultatīvāko piespēļu skaitu vienā pasaules čempionātā un ierindojās neizšķirtā vietā pēc visu laiku otrās vietas.

READ  Tagad tiek ražota Signes Birkovas pirmā pilnmetrāžas filma Lotus

Kā gaidīts nākotnē, noziedzība bija augsta. Abas komandas pirmajā puslaikā izdarīja tikai astoņus metienus pa pretinieku vārtiem, un tikai viens trāpīja vārtos – tikai dažas sekundes pēc somu spēles beigām Mikaels Ruohuma sitiens no Oliora Kaski trāpīja to tīklā. Kanādiešu vārtsargs Dārsijs Kombers (Saskatūna, Saskat. / Arizona, NHL).

Kanāda ieguva vīriešu priekšrocības otrā perioda sākumā, kad Maksims Komtuā (Longueuil, Que./Anaheim, NHL) spēlēja futbolu. Pēc tam, kad tālmetiens no Brauna plaukstas locītavas trāpīja pa vārtu stabu, trāpot pa Komtua, Mika Koivisto kāju un Komtua atkal slidoja un augšā pa vārtu stabu, Džosija Olkenora viņu nogāza, panākot 1:1.

Ādams Henriks (Burforda, Ont./Anaheima, NHL) domāja, ka viņš pirmo reizi izvirzīja Kanādu vadību vidējā freima beigās, kad apraka Brauna atlēkušo bumbu no sitiena, taču tika tiesāts Ouens Pauers (Misisuga, Ontario/Mičiganas Universitāte, lielais desmitnieks). gada Viņš paslīdēja collas un mačs ritēja līdz pārtraukumam.

Tā vietā somi atkal atgriezās trešā perioda sākumā; Kanādiešiem savā laukumā nedaudz traucoties, Petteri Lindboms iejaucās un izsita plaukstas locītavai cauri ekrānam un garām Kuempera cimdam, panākot 2:1.

Taču Henrike labi aizvadīja vēl vienu Kanādas maču septiņas minūtes vēlāk, pārvēršot savu atlēkušo bumbu pēc sitiena, starp Komtū kājām pie neizšķirta un piespiežot pagarinājumu.

Trīs pret trīs perioda sākumā vārtsargi apstājās, ieskaitot Olkinuoras piespēli no Endrjū Mangjapana (Boltona, Ont./Kalgari, NHL) dažu sekunžu laikā.

Pēc mača Mangiapane tika atzīta par turnīra labāko spēlētāju. Septiņos aizvadītajos mačos viņš guva septiņus vārtus, tostarp četrus maču uzvarētājus, no kuriem divus guva ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Viņš arī nopelnīja vietu Zvaigžņu mediju komandā.