Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu rezultāti: Holande atkāpjas no augstākās vietas Melnkalnē; Grāmatu atrašanās vietas Beļģijā un Francijā Katarā

2022. gada Pasaules kausa izcīņai kvalificējās vēl divas Eiropas komandas.Šovakar uzvaras izcīnīja Beļģija un Francija, kas nākamajā ziemā Katarā pievienojās Vācijai, Dānijai un Brazīlijai. Visas nakts garumā šķita, ka vietu viņiem nodrošinās trīs valstis, taču Nīderlande apšaubīja savas izredzes kvalificēties pēc diviem vēliem vārtiem pret Melnkalni. Lūk, kā spēlēt sestdienas mačus.

Viss, ko var spēlēt septītajā grupā

Astoņas minūtes pirms spēles beigām Podgoricā situācija G grupā bija skaidra. Šķiet, ka Memfisa Depeja ir novedusi Nīderlandi uz augšu, savukārt Norvēģija būtu maksājusi par saviem kritieniem Latvijā. Tomēr pārsteidzošs dubults no Melnkalnes noveda pie neizšķirta, atstājot visu aizsniedzamu pēdējā spēļu kārtā.

Ar neizšķirtu Nīderlandei pret Norvēģiju gandrīz noteikti pietiks, lai ieņemtu pirmo vietu grupā, ja vien Turcijai neizdosies gūt 13 vārtus pret Melnkalni. Taču nīderlandiešu sakāve Roterdamā nozīmēs viņu izkrišanu, ja Turcija uzvarēs Podgoricā, lai gan skaidrs, ka tas nebūs viegls uzdevums.

Luisa van Gāla komandai pēc stundas spēles likās tik viegli. Marko Jankovi?” pārkāpums pret Devi Claassen deva Depajam iespēju gūt savus 36. vārtus Nīderlandes izlases rindās, apsteidzot Rūdu van Nistelrūju un Vasu Vilksu uz piekto vietu valstsvienības rezultativitātes tabulā ar zemu sitienu labajā apakšējā stūrī. . Viņš ieņēma 37. vietu, lai sasniegtu līmeni ar Denisu Bergkampu un Arjenu Robenu, un drīzumā sekos Denzela Dumfrīsa papēža piespēles pie tuvējā staba.

“Barcelona” uzbrucēja vienpadsmitie vārti šajā kvalifikācijā lika viņam trīs reizes apsteigt sāncenšus Hariju Keinu, Irānu Zahavi un Robertu Levandovski. Iespējams, ka vienīgais rekords pār Depaju šobrīd ir pēdējais rekords – 16 gūtie vārti Eiropas Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs. Viņam Nīderlandes izlasē būtu jāiegūst četri punkti, lai tas atbilstu Polijas uzbrucēja rezultātam 2014. un 2015. gadā.

READ  Francija notika Ukrainā; Dānija joprojām ir perfekta kvalifikācijā | bifeļu sports

Holandes neizšķirts ar Melnkalni varētu padarīt Norvēģijas situāciju vēl nomāktāku, jo tā savā laukumā zaudēja divus punktus Latvijai. Mohameds El-Junusi uzskatīja, ka viņš bija tas, kurš izdarīja spiedienu tikai 81. minūtē, lai VAR iejauktos, un nosprieda viņu kā aizskaru. “Southampton” uzbrucējs redzēja arī sitienu no vārtu līnijas, jo viens no septiņiem Latvijas aizsargiem bloķēja ceļu mačā, kas prasīja deviņas pagarinājuma minūtes.

Norvēģijas izloze paver Turcijai ceļu uz otro vietu pēc pārliecinošas uzvaras pār Gibraltāru ar 6:0. Halils Dervisoglu guva divus vārtus pret komandu, kuras sastāvā 67 minūtes tika samazināts līdz 10 vīriešiem pēc Džesija Olivero kļūdas pret Zeki Celik. Sestie un pēdējie vārti, Merta Maldera spēcīgs sitiens ar galvu, varētu izrādīties svarīgi G grupā, kur Stefana Kunca komanda tagad ieņem otro vietu pēc vārtu starpības.

Beļģijas misija izpildīta

Spēcīgā Beļģijas puse Briselē nebija savā labākajā līmenī, taču izdarīja pietiekami daudz pret Igauniju, lai nodrošinātu savu klātbūtni Katarā. Kristians Benteke kritizēja Matveja Igonina agrīno kļūdu, kurš ļāva Janiks Karrasko ieslīdēt Crystal Palace uzbrucējā.

Karrasko no saspēles vadītāja kļuva par labāko vārtu guvēju otro reizi, kad Benteke viņam driblēja garām, pirms izdarīja nežēlīgu metienu no distances. Ar to vajadzēja pietikt, lai ļautu Beļģijai sasniegt trīs punktus, taču tas uz īsu brīdi lika Igaunijai cerēt uz pārsteiguma punktu, kad Tibo Kurtuā raidīja Raono Sabinena sitienu garām Ērikam Sorgam, kurš panāca 2:1. Thorgan Hazard ātri sagrāva cerību uz atgriešanos.

Tikmēr Velsa pēc pārliecinošās uzvaras pār Baltkrieviju ar 2:0 palielināja cerības izcīnīt otro vietu grupā un līdz ar viņu arī vietu starp izsētajiem priekšsacīkšu kārtā, kas izšķirs atlikušās divas spēles Eiropā. Ārons Remzijs trāpīja atspērienā, uzlecot uz atlēkušās bumbas pēc tam, kad Sergejs Černiks no soda laukuma robežas iesita Benu Deivisu. Drīz pēc tam Kārdifā turpinājās baltkrievu vārtsarga grūtā nakts, jo viņu savā tuvajā vārtu stabā pieveica Niko Viljamss.

READ  Kenedijs Čendlers apraksta to, kas nogāja greizi smagā kritienā ar ASV komandu

Otrā puslaika sākumā Remzijs realizēja savu otro soda sitienu, pēc kura viņš apsteidza Kreigu Belamiju, kļūstot par sesto vārtu guvēju Velsas vēsturē. Cilvēks, kurš vada šo konkrēto topu, šovakar sasniedza vēl vienu pagrieziena punktu, kad Garets Beils saņēma savu 100. titulu.

Velsai, kurai Bens Deiviss un Konors Roberts pievienoja citus vārtus, tagad ir trīs punktu pārsvars pār Čehiju pirms Beļģijas viesošanās Kārdifas pilsētā. Viņiem var būt nepieciešams neizšķirts vai labāks rezultāts pret grupas līderiem, čehiem dodot priekšroku uzvarai pār Igauniju Prāgā. Jebkura komanda, kas ieņem trešo vietu, nokļūs Eiropas kvalifikācijas otrajā kārtā, pamatojoties uz sniegumu Nāciju līgā, taču tā netiks izsēta.

Somija dod sev iespēju

Pirms Francija oficiāli noformēja vietu Katarā pret Kazahstānu – Kylian Mbappe guva vārtus četras reizes vieglā uzvarā – Somija pirmo reizi deva sev iespēju iekļūt turnīrā. Uzvara ar 3:1 pār Bosniju un Hercegovinu lieliski apsteidza D grupas sāncenšus, ļaujot viņiem kontrolēt savu likteni pirms pēdējās spēļu kārtas.

Norwich uzbrucējs Tēmu Puki jau agri izskatījās garām somiem, kad viņš nerealizēja 11 metru soda sitienu, taču neilgi pēc tam viņš labojās, Premjerlīgas uzbrucējam Markusam Forsam izvirzot vadību 25. minūtē. Šis pārsvars izskatījās vājš. Kad Juka Ritala tika noraidīts par pārkāpumu.Šausmīgi pret bosnieti Sidu Kolasinaku, kurš guvis potītes savainojumu.

Taču somi izturēja pret Bosnijas pusi, kurai, šķiet, uzbrukumā pietrūka savainotā Edina Džeko galvenās klātbūtnes. Tā vietā tie tika atcelti otrā galā, kad Somijas rekordists vārtu guvējs Pukki vēlreiz iepazīstināja ar savu komandas biedru, kad Robins Lauds 51. minūtē palielināja komandas pārsvaru līdz 2: 0. Luka Minalo deva Bosnijai cerību izvairīties no diskvalifikācijas neilgi pēc uznākšanas uz maiņu, taču Daniels O’Šonsijs mirkli vēlāk realizēja Lodes brīvsitienu, nodrošinot Somijas uzvaru.

READ  Piecas lietas, ko šajā nedēļas nogalē skatīties Kanādas sporta veidos

Darbs vēl nav paveikts Marko Kanervas komandai, kas savā pēdējā kvalifikācijas spēlē Helsinkos tiksies ar Franciju, taču tai ir divu punktu pārsvars pār trešajā vietā esošo Ukrainu, kas sešos no septiņiem mačiem D grupā spēlēja neizšķirti. Bosnija dos viņiem jebkādas iespējas pārspēt albumu Eagle, lai gan vārtu starpība ir ļoti šaura, Somijai otrdien ar to var nepietikt.