Pasaules kausa kvalifikācijas spēles sievietēm: trīs pašu vārti palīdzēja NI finālā apsteigt Latviju

Latvija guva trīs pašu vārtus, Ziemeļīrijai Jūrmalā Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē ar 3:1 pieveicot savu junioru izlasi.

Pasaules rangā 122. vietā esošās latvietes izvirzījās vadībā pret spēles gaitu, kad Anastasija Rocani 27. minūtē izmantoja kļūdaino Demijas Vensas lēcienu.

Venss atpirkās ar izšķirošo lomu, lai Ziemeļīrijas izlase izlīdzinātu rezultātu 10 minūtes vēlāk, kad bīstamu stūra sitienu savās vārtos ieraidīja vārtsarge Enija-Anna Vaifodē.

Marisa Kalahana trāpīja pa vārtu pārliktni, kad Kenija Šīldsa komanda spieda panākt uzvaru, kas notika, kad Arta Luizs Lupina pieskārās bumbai ārpus Latvijas līnijas, kad divas minūtes bija atlikušas līdz Vadžvodi otrajiem pašvārtiem, kas tika gūti pēc Karaage-Hamiltona mēģinājuma trāpīt pa vārtu stabu. NI uzvara.

Ziemeļīrija nevarēja kvalificēties Pasaules kausa finālturnīram un ieņēma trešo vietu aiz Euro 2022 uzvarētājām Anglijas un Austrijas, taču uzvara nodrošināja 19 punktu rekordu kvalifikācijas spēlē.

Mačs bija Ziemeļīrijas pēdējā sacensību spēle 12 mēnešus līdz Euro 2025 kvalifikācijas turnīra sākumam, un Šelsiem būs jāpaļaujas uz draudzības spēlēm, lai saglabātu tempu, kas tika uzcelts debijas lielajā turnīrā šovasar Euro 2022.

Šāds sniegums bija līdzīgs piektdienas priekšpēdējai spēlei Luksemburgā, kur Ziemeļīrija dominēja rangā zemāk esošās valsts sastāvā, taču cīnījās, lai bumbu pārvērstu vārtu guvumā.

Tomēr, atšķirībā no piektdienas spēles, NI tika sodīta, kad Rokāne izmantoja pieļauto Vensa lēcienu, no stūra sitiena izvirzot mājiniekiem negaidītu vadību.

Ap izlīdzinājumu bija arī veiksmes elements, jo Vaivode no stūra sitiena neizskaidrojami iegrūda bumbu savos vārtos.

Latvija, izcīnījusi vienu uzvaru deviņās spēlēs, izskatījās apņēmības pilna neatdot savu pārsvaru, neskatoties uz viesu spiedienu, jo Marisa Kalahana trāpīja pa vārtu pārliktni, izmantojot NI labāko iespēju, pirms tika gūti izšķirošie otrie vārti 89. minūtē, kad Sāra Makfedena devās izaicināt Vayvodi. 2000. gadi. Stūra sitiens un ārpus redzesloka esošais vārtsargs iegrūda bumbu tīklā, prom no nelaimīgās Lupinas.

READ  Baltijas valstis Ukrainas kara dēļ slēdz savas robežas krieviem

Trīs punkti noslēdzās spēles pēdējā izspēlē, kad Hamiltons atsita bumbu pretī Kirsty McGuinness.

Hamiltona centieni noslīdēja no vārtu staba un trāpīja Vaivodam, pēc tam ietriecoties tīklā, pabeidzot latviešiem neveiksmīgu pašu vārtu hat-trick.

Lackluster NI gandrīz sodīja Latvija

Ziemeļīrija, kas pagājušā gada septembrī Vindzoras parkā ar 4:0 uzvarēja Latviju, gandrīz izvirzījās vadībā jau pašā sākumā, kad Emīlija Vilsone apvidū atrada Keitlinu Makginesu, un pusaudzis uzbrucējs skaisti nometa bumbu, taču spēja pāršaut tai pāri. pagriezienā.

Rebekas Makkennas izstieptā pēda neļāva Karlīnai Miksonei gūt vārtus pirms Hamiltones, jaunpienācēji Eli Meisons un Tonijs Lī Finegans izniekoja pusi no iespējām.

NI spiediens turpināja izpausties, jo Makkennas centienus bloķēja Rokāns, taču Latvija, kas iepriekš kvalifikācijas turnīrā ar 20:0 zaudēja Euro 2022 čempionei Anglijai, gandrīz izvirzījās vadībā, kad Nīla Trimani centienus atgrūda Džekijs Bērnss un strupceļš tika sasniegts. . Pauze 27. minūtē, kad Rokāne devās uz mājām.

Tie bija vārti pret izspēli, taču Latvijas smago darbu atcēla Vajvodi gūtie vārti, 37. minūtē vārtsarga Vensa stūra sitienu raidot tīklā.

Vārti nomierināja Ziemeļīriju, bet viesi lika Bērnsam pateikties par pārsvaru otrajā puslaikā pēc tam, kad Reading vārtsargs veikli atvairīja Olgu Sivkovu pēc tam, kad uzbrucējs izlauza slazdu.

Pasaules rangā 122.vietā esošo Latviju izvirzīja Anastasija Rocāne

Žēl, ka Marisa Kalahana nepabeidza maiņu tikai pēc stundu atzīmes, kad viņas lielie pūliņi trāpīja pa latiņu, kapteine ​​centimetru attālumā no Hamiltona pieskāriena brīža vēlāk.

Otrajā puslaikā tas bija konsekvents, un Latvija labi aizsargājās, lai apslāpētu visus Ziemeļīrijas uzbrukumus. Kirstija Makginessa precīzi atvairīja, un uz maiņu nākošā Rebeka Holoveja raidīja bumbu vārtos pēc stūra sitiena.

Tomēr Lupina paši gūtie vārti izglāba NI, un Makginess redzēja spēcīgu sitienu no tuvas distances, kuru atvairīja aizsargs, kad viesi nospieda trešdaļu.

READ  Euro 2024 kvalifikācijas turnīra izloze: Anglija sāks izbraukumā Itālijā, bet martā uzņems Ukrainu | futbola ziņas

Bērnss liedza Latvijai slaveno izlīdzinājumu, kad viņi lēcienā pārspēt Viktorijas Zaitsikovas zibenīgo piepūli un Vivodye sekunde padarīja spēli neapšaubāmu mirstošajās sekundēs.

Īrijas Futbola asociācija sestdien paziņoja, ka komandai oktobra beigās vai novembra sākumā būs treniņu kampaņa, kas, visticamāk, ietvers draudzības spēli, kā arī plānota vēl viena pavasara nometne.