Pasaules junioru izaicinājuma kopsavilkums: Latvija uzvar Zviedriju un Rietumi uzvar Kanādas kaujā

Kornvolā notiekošajā pasaules junioru A izaicinājuma čempionātā Latvija izcīnīja sarūgtinājumu pār Zviedriju, savukārt Kanādai Rietumiem izdevās pārspēt Kanādas austrumus otrajā spēļu dienā:

Rietumi uzvar cīņā par Kanādu

Atšķirību pierādīja Pauera spēles meistarība, jo Canada West trīs reizes guva vārtus, pārspējot Kanādas austrumus ar 6:3.

Pirmdienas impulsu bija grūti uzņemt, jo abas komandas visu nakti apmainījās ar vārtiem. Patriks Sainī guva pirmos Kanādas austrumu vārtus spēka paņēmienā 3:35, un vadība turpinājās līdz Liams Vatkinss ar sitienu raidīja garām Ītanam Morrovam, panākot 1:1. Lukass Pociols nodrošināja Kanādas Austrumu komandai otro vadību spēlē, kad bija atlikušas septiņas minūtes pēc sekundāras vārtu gūšanas iespējas, panākot 2:1, noslēdzot sākuma segmentu.

Hadsons Maļinovskis bija Kanādas Rietumu komandas rezultāts un guva savus pirmos divus piezemējumus 5 pret 3. Pie 31:37 viņš notvēra lidojošu ripu no Eidena Finka metiena un panāca 2:2, kas ir pārsteidzoši.

Paziņojums – lasiet tālāk

Pirms spēka paņēmiens bija pilnībā beidzies, Konirs Heljērs bija tuvu tam, lai Vaitam sniegtu pirmo vadību spēlē, taču tas neturpināsies ilgi. Tas ir tāpēc, ka tikai minūti vēlāk Endija Rista vārti satricināja situāciju un izlīdzināja spēli ar trīs punktiem. Tas deva Īstam zināmu impulsu pirmās spēles beigās, bet Maļinovska otrā spēle naktī apdullināja Morou un deva Vestam priekšrocības. Votkinsa otrie vārti, kas viņam deva četrus vārtus turnīrā, un Kailana Ficpatrika tukšais sitiens palīdzēja noslēgt vienošanos Kanādas Rietumu komandai, kas pēc divām spēlēm kļuva par pirmo komandu ar perfektu rezultātu.

Latvija bija šokēta par uzvaru pār Zviedriju

Neraugoties uz 2:0 spēles sākumā, Latvijai izdevās izcīnīt šokējošu uzvaru pagarinājumā ar 3:2 pār Zviedriju, izcīnot komandas pirmo WJAC uzvaru.

READ  AirBaltic Latvijā nomā A319/A320 vasaras maksimumam

Latviešu vārtsargs Aksels Uzuls, kurš svētdien bija zvaigzne pret Kanādas austrumiem, uzvarā izdarīja 35 pieturas. Tomēr lietas nesākās labi, jo Elliots Štālbergs un Otto Stenbergs spēles sākumā guva vārtus, panākot 2:0 Zviedrijas komandai – pārsvars noturējās līdz 45. minūtei.

Toreiz Latvija izmantoja spēka spēli. Kristers Ansons, 2024. gada NHL drafta potenciālais spēlētājs, Toms Mots panāca neizšķirtu, kad līdz trešajai daļai bija atlikušas deviņas minūtes. Zviedri papildu freimā nespēja izveidot neko, un tā vietā Mots guva spēles uzvaras vārtus, izcīnot šokējošu uzvaru pret Zviedrijas komandu, kas ir pilna ar 2023. gada NHL izredzēm.

Trīs zvaigznes

1. Toms Muts, P (Latvija): Nevaru iedomāties, ka daudzi gaidīja, ka Latvija uzvarēs Zviedriju, taču Muta divi vārti izrādījās atšķirība.
  2. Hadsons Malinovskis, F (Rietumu Kanāda)Ar diviem vārtiem, ieskaitot izlīdzinājumu un iespējamo mača uzvarētāju, Maļinovskis pirmdien bija savā spēlē.
  3. Aksels Kzols, G (Latvija): Ir grūti spēlēt malējo aizsargu kā vārtsargam, taču viņš bija lielisks abās spēlēs.