Pasaules junioru čempionātu hokejā Kanāda atklāj ar uzvaru pār Latviju

Edmontona, Alberta – Konors Bedards guva vārtus un rezultatīvu piespēli, trešdienas vakarā Kanādai atklājot spēli pārceltajā junioru pasaules čempionātā hokejā ar 5:2 pārspējot Latviju.

Turnīrs tika pārcelts pēc tam, kad tas tika atcelts 29. decembrī pēc četrām dienām, jo ​​pieaugošie COVID-19 gadījumi bija spiesti konfiscēt spēles.

“Ir vienmēr labi gūt vārtus, jo īpaši pirmajā turnīrā,” sacīja 17 gadus vecais Bedards, 2023. gada Nacionālās hokeja līgas līdera spēlētājs. “Manuprāt, tas vienmēr ir aizraujoši neatkarīgi no tā, kurš saņems. Es jutos neapšaubāmi apmierināts. Un bija lieliski aiziet uz stūri un redzēt dažus līdzjutējus.

Kanādas labā pirmajā grupas spēlē Ridlijs Gregs un Viljams Dufūrs guva pa vārtiem un rezultatīvu piespēli. Pa diviem vārtiem guva arī Lukass Kormjē un Olins Zelvēgers, piespēles atdeva kapteinis Meisons Maktavišs, bet 24 atvairīja Sebastjans Kosa.

“Es zinu, ka treneris nekad nav apmierināts ar spēli, taču, ņemot vērā gada laiku un mūsu vietu šajā turnīrā, domāju, ka tas bija labi,” sacīja kanādiešu treneris Deivs Kamerons.

Vārtus Latvijas labā guva Reinaers Dārzens un Bogdans Hodass, otrdienas mačā ar 6:1 zaudējot Somijai. Patriks Berezins aizvadīja 39 raundus.

Ceturtdien kanādieši aizvadīs ceturtdaļfinālu pret Slovākiju.

Iepriekš B grupā Daniels Turgsons guva divus vārtus Zviedrijas uzvarā pār Šveici ar 3:2.

Zviedrijas labā vārtus guva arī Īzaks Rozens, bet Jespers Volsteds atvairīja 21 metienu. Šveices labā divus vārtus guva Atilio Biaska un Dario Allsbahs.

Vēlajā spēlē Aleksandrs Blanks guva dabisku hat-trick Vācijas uzvarā pret Austriju 2. setā ar 4:2. Trīs vārtus Blāns guva otrā puslaika 8:26 periodā, un pēdējie divi vārti bija spēka mačos.

ASV, kas otrdien ar 5:1 uzvarēja Vāciju, ceturtdienas vakarā tiksies ar Šveici.