Pasaules hokeja pusfinālam kvalificējas ASV un Kanāda, bet arī Vācija un Latvija

Kopīgojiet šo rakstu, nesaņemot samaksu.

AP

TAMPERE, Somija (AP) — ASV ceturtdien ar 3:0 pārspēja Čehiju, gatavojoties pasaules hokeja čempionāta pusfināla spēlei pret Vāciju.

Otrā sestdienas pusfināla spēlē Kanāda ar Latviju tiksies Nokia arēnā.

Amerikāņi guva astoto uzvaru pēc kārtas.

“Šī bija smaga spēle, un es esmu patiesi lepns par mūsu komandu un to, kā mēs turējāmies pie mūsu spēles plāna,” sacīja ASV galvenais treneris Deivids Kvins. “Mūsu komanda ir patiesi nesavtīga, un tas bija redzams jau pašā sākumā.”

Mets Koronato guva vārtus ar metienu no kreisā apļa, kas čehu aizsarga kamanas raidīja vārtu tīklā atklāšanas periodā, kurā čehiem izdevās tikai divi metieni pa vārtiem.

Niks Birbikss otrā puslaika vidū dubultoja pārsvaru ar sitienu vārtu tīklā, pārspējot vārtsargu Karelu Vemelku.

Cilvēki arī lasa…

Katers Gotjē trešo vārtu guvumu pabeidza ar saviem septītajiem vārtiem turnīrā.

Ceturtdaļfināla spēle bija pagājušā gada bronzas spēles atkārtojums, kurā čehi uzvarēja ar 8-4.

Un vēl vienā ceturtdaļfinālā Tamperē Kanāda ar 4:1 pārspēja titulēto Somiju. Pērnā gada finālā Somija pagarinājumā ar 4:3 pārspēja kanādiešus.

Džeks Kvins, Semjuels Plaiss un Maikls Karkoni guva vārtus Kanādas izlases labā, pirms Somija pievilka vārtsargu Emīlu Larme par papildu sitienu, kā rezultātā Timo Hartikainens guva mierinājuma vārtus ar 3:08.

Tikai 50 sekundes vēlāk Kanādas izlases kapteinis Tailers Tofolī ar tukšām rokām guva vārtus.

Latvijas galvaspilsētā Rīgā Vācija ar 3:1 pārspēja Šveici, iekļūstot pusfinālā.

Jonass Seigenthalers atbildēja uz Vācijas vārtu guvumu ar Maksimiliāna Kāstnera starpniecību, pirms Džons Peterka un Niko Storms guva vārtus vāciešu labā.

READ  Miami Open rezultāti | PTOP Jaunumi

Arī Rīgā saspēles vadītāja Latvija sekoja šim piemēram, sarūgtinot Zviedriju ar 3:1.

Latvijas labā vārtus guva Dens Lokemelis, Miks Endrasi un Jānis Žaks. Latvieši tikai otro reizi pasaules čempionātā pārspēja Zviedriju un deva sev pirmo iespēju spēlēt par medaļu.

Zviedrijas izlases labā vārtus gūst Timotijs Lilegrens.

Autortiesības 2023 The Associated Press. Visas tiesības aizsargātas. Šo materiālu nedrīkst publicēt, pārraidīt, pārrakstīt vai izplatīt bez atļaujas.