Par olimpiskajām vietām Brazīlija pret Latviju un Grieķija pret Horvātiju

Raksta Eurohoops komanda/ [email protected]

Brazīlija ir pirmā FIBA kvalifikācijas turnīra fināliste 2024. gada olimpiskajām spēlēm Rīgā!

Ako Petroviča komanda pēc pilnīgas dominēšanas otrajā puslaikā pārspēja Filipīnas ar 71:60 un cīnīsies par vietu Parīzes olimpiskajās spēlēs pret Kamerūnu vai Latviju.

Uzvarētāju komandā ar 15 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Bruno Kaboklo, sasniedzot rekordaugstu PIR — 24. Lielu lomu spēlēja arī Marselinju Huertass ar 13 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Lukass Diass ar 10 punktiem bija uz robežas ar divciparu skaitli. deviņas atlēkušās bumbas.

Filipīnu rindās ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Džastins Braunlijs, ar 13 punktiem sekoja Dvaits Ramoss, bet Džūns Mars Fajardo guva 10 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Spēli ar 10 punktiem pabeidza arī CJ Peress.

Sekojiet līdzi visām olimpiskajām kvalifikācijas darbībām ar Courtside 1891 vietnē DAZN

Trešā uzvara pēc kārtas Bahamu salām un vieta finālā

Bahamu salas ir viena soļa attālumā no vēsturiskās vietas 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs pēc tam, kad 2024. gada olimpisko spēļu pusfinālā ar 89:72 uzvarēja Libānu. FIBA OQT Valensijā.

Deandrē Eitons spēlē dominēja, gūstot 24 punktus un izcīnot 14 atlēkušās bumbas, bet 10 vai vairāk punktus guva arī cits NBA spēlētājs, kuram 19 punkti un 10 rezultatīvas piespēles pievienoja Badijs Hīlds. Viņiem sekoja veterāns Ēriks Gordons un talantīgais Valdess Edžkombs, katrs gūstot 13 punktus.

Savukārt Libānas labā 22 punktus guva Serhio Darvišs, kuram ar 13 punktiem sekoja Heiks Gjukišjans, bet Omri Spīlmans maču pabeidza ar 12 punktiem.

Bahamu salas finālā tiksies ar Spāniju pēc tam, kad mājiniece uzvarēja Somiju.

READ  Maksa Egremonta stikla siena - impēriju ledus mala

Latvija par olimpiskās kvalifikācijas ceļazīmi uzvar Kamerūnu, tiekoties ar Brazīliju

Pēc Brazīlijas uzvaras pār Filipīnām Latvija otrā pusfināla spēlē ar 59:72 uzvarēja Kamerūnu. FIBA OQT treniņš RīgāPievienoties Dienvidamerikas izlasei finālā un pavirzīties soli tuvāk kvalifikācijai 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Latvijas labā ar 20 punktiem izcēlās Rehards Lomažes, 13 punktus un 6 atlēkušās bumbas pievienoja Rolands Šmits, bet 12 punktus guva Dāvis Bertāns, trāpot 4 no 9 metieniem no aiz loka.

Savukārt Viljams Narasi ar 14 punktiem bija vienīgais, kurš finišēja ar divciparu skaitli, bet Taminangs Čuahs pievienoja deviņus punktus un septiņas atlēkušās bumbas.

Zubaks aizved Horvātiju līdz uzvarai pār Dominikānas Republiku

Horvātijai tas bija grūts mačs, taču viņiem izdevās pieveikt izturīgo Dominikānas Republiku ar 77:80 un rezervēt vietu 2024. gada finālā. FIBA OQT treniņš PirejāKur viņiem pretī stāsies rīkotājvalsts Grieķija.

Uzvarētāju komandā neapturams bija Ivica Zubac, kurš 10 metienos no spēles guva 25 punktus, kā arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Pa 14 punktiem pievienoja Džeilens Smits un Dario Šaričs, bet 12 punktus guva Mario Hezonja, Horvātijai tuvojoties dalībai 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Dominikānas Republikas sastāvā 17 punktus guva Kriss Duarte, pa 13 pievienoja Andress Veless un Žans Montero, 11 punktus guva Elojs Vargass, bet 10 punktus guva Anhels Nuness.

Lietuva uzvar Itāliju

Pateicoties Mariusa Grigoņa 23 gūtajiem punktiem, Lietuva guva vieglu uzvaru pār Itāliju un iekļuva Puertoriko kvalifikācijas turnīra finālā.

Gala rezultāts bija 88:64, Lietuvai otrā perioda beigās un trešā perioda sākumā turpinājot savu veiksmīgo izrāvienu 21:4, izvirzoties 19 punktu vadībā un pilnībā kontrolējot maču.

Itālija mēģināja atspēlēties, bet tuvākais, ko viņi nāca, bija 12 punktu pārsvars trešās ceturtdaļas beigās.

READ  Latvijas uzņēmums aizvada "Pasaules Uzņēmējdarbības Kausa" noslēguma posmus / Raksts

FIBA olimpiskie kvalifikācijas turnīri

Pireja

• Grieķija – Slovēnija 96-68
  • Horvātija – Dominikānas Republika 80-77
  • Fināls: Grieķija – Horvātija (7/7, 20:00 CET)

Uzvarētājs kvalificējas olimpisko spēļu pirmajai grupai līdzās Austrālijai, Kanādai un Valensijas kvalifikācijas turnīra uzvarētājai.

Rīga

• Brazīlija – Filipīnas 71-60
  • Kamerūna – Latvija 59-72
  • Fināls: Brazīlija – Latvija (7/7, 18:00 CET)

Uzvarētājs kopā ar Franciju, Vāciju un Japānu kvalificējas olimpisko spēļu otrajai grupai

Sanhuana

• Itālija – Lietuva 64-88
  • Puertoriko — Meksika (7/7, 01:00 CET)
  • Fināls (8/7, 00:00 CET)

Uzvarētājs kvalificējas olimpisko spēļu C grupai kopā ar Serbiju, Dienvidsudānu un ASV

Valensija

• Bahamu salas – Libāna 89-72
  • Spānija – Somija 81-74
  • Fināls: Bahamu salas – Spānija/Somija (7/7, 20:30 CET)

Uzvarētājs kvalificējas Olimpisko spēļu A grupai kopā ar Austrāliju, Kanādu un Pirejas kvalifikācijas kārtas uzvarētāju.