Pamatīgs šoks pēc Gila Piļipina negaidītās uzvaras pār Latviju, pārtraucot 64 gadus ilgo neveiksmju sēriju pret Eiropas komandām.

MANILA, Filipīnas – Gilas Pilipinas treneris Tims Kone pārliecinājis savus futbolistus cīņas pret Latviju priekšvakarā, ka potenciālajam zaudējumam pasaules sestajā vietā esošajai komandai nevajadzētu mazināt viņu cerības uzvarēt FIBA ​​olimpiskajā kvalifikācijas čempionātā.

“Mēs neesam šeit, lai uzvarētu spēli. Mēs esam šeit, lai uzvarētu čempionātā, lai uzvarētu visā čempionātā,” sacīja Kūns.

Taču izlasei vairs nav jādomā, ka tas ir neticams uzdevums, jo viņi izbraukumā apdullināja savus sāncenšus latviešus, trešdien, 3. jūlijā, Arēnā Rīga ar 89:80 uzvarot (ceturtdien, 4. jūlijā pēc Manilas laika). palielināt viņu izredzes iekļūt izslēgšanas stadijā.

Džastins Braunlijs, kurš neskaitāmas reizes ir uzstājies Conn komandā kopš 2016. gada, kad viņš sāka stiprināt Barangay Ginebra rindas Filipīnu beisbola spēlētāju asociācijā, kārtējo reizi atzīmējās ar triple-double ar 26 punktiem, 9 atlēkušajām bumbām un 9 rezultatīvām piespēlēm.

Braunlijs mača beigās guva divus laicīgus vārtus, lai Filipīnām būtu pietiekami daudz vietas elpot, jo tās ceturtajā ceturtdaļā izturēja latviešu atspēlēšanos un pirmajā setā izvirzījās vadībā ar 1:0.

Latvijai izdevās noslēdzošā perioda vidū atstarpi no 26 punktiem samazināt līdz tikai 10 punktiem, 81:71, pirms Braunlijs atjaunoja kārtību, pabeidzot spēcīgu četru punktu uzbrukumu, izvirzoties vadībā ar 85:71, kad bija atlikušas 3:30 minūtes. mačā.

Ar šo progresu pietika, lai izvairītos no sakāves pret Latviju, kas necerēja zaudēt, it īpaši pēc uzvaras pār Gruziju savā pirmajā mačā ar 83:55.

Kai Soto veicināja Braunlija apturēšanu, gūstot 18 punktus, jo viņam izdevās 7 metieni no 10, turklāt izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, jo Filipīnas pirmo reizi vairāk nekā sešu gadu desmitu laikā uzvarēja Eiropas komandu oficiālā FIBA ​​sacensībās. , jeb kopš tās 84. uzvaras -82 pār Spāniju 1960. gada Romas olimpiskajās spēlēs.

READ  Chesterkin Rangers dienu un dienu ar augšstilba celmu, Kakko atgriežas Buffalo Sports

“Es biju pilnīgi šokēts, kad sēdēju jūsu priekšā pēc uzvaras šajā basketbola spēlē,” pēcspēles preses konferencē sacīja Kūns.

“Gribējām piedalīties sacensībās un uztaisīt patiešām labu šovu. Sākām agri. Metienus izdarījām agri. Par laimi Latvija metienus netrāpīja.”

Filipīnieši darīja visu, kas viņiem bija jādara, lai jau pašā sākumā gūtu labu rezultātu, jo viņi jau no paša sākuma izvirzījās vadībā ar 8:0, un šis pārsvars dubultojās pēc tam, kad CJ Peress pirms pirmās ceturtdaļas beigām guva ilgu hat-trick. viņa komandai ir komfortabls 32:16 pārsvars.

Turot spiedienu uz kājām, viesi turpināja palielināt savu pārsvaru, kas pēc pretrunīgi vērtētā Dvaita Ramosa “hat-trick” sasniedza 74:48, kurš atzīmējās ar 12 punktiem, 7 atlēkušajām bumbām un 4 rezultatīvām piespēlēm.

Taču Latvija, savu līdzjutēju atbalsta, kas vēlas, lai tās komanda pirmo reizi kopš 1936. gada kvalificētos olimpiskajām spēlēm, atteicās iziet bez cīņas.

Rodions Kurucs ceturtās ceturtdaļas sākumā izrāva 15:4, samazinot deficītu līdz 71:81 Latvijas labā, līdz Braunlijs apklusināja entuziasma pilno publiku Arēnā Rīga, trāpot trīspunktnieku pāri Džannisam Timam, kā arī pieļauto pārkāpumu.

Neskatoties uz to, ka pēdējās trīs minūtēs tika pieļauti 5 no 18 pārkāpumiem, Filipīnas izturēja, jo Latvijai pietrūka laika.

Latvija, kas pret Gruziju trāpīja 12 no 29 mēģinājumiem (41%) no aiz loka, šoreiz izšāva ar tukšām rokām, netrāpot 32 no 42 trīspunktu mēģinājumiem tikai 24%.

“Bija periodi… kad mēs nedaudz apmaldījāmies, bet likās, ka tad, kad Latvija gatavojās mums uzbrukt, viņi netrāpīja atklātu trīspunktnieku,” sacīja Kūns.

“Un šī ir tikai viena no tām naktīm Latvijai – viņi šovakar vārtus neielaidīs.”

June Mar Fajardo guva 11 punktus, izcīnīja 5 atlēkušās bumbas un pārtvēra 3 bumbas, savukārt Kriss Ņūsoms pievienoja 10 punktus uzvarā, kas tika gūta mazāk nekā 24 stundas pirms filipīniešu cīņas ar Džordžiju ceturtdien pulksten 20:30 (pēc Manilas laika).

READ  TSN ir Kanādas mājvieta pilnai 2023. gada IIHF vīriešu pasaules čempionāta tiešraidei, sākot no 12. maija.

Ja tā pārspēs pasaules ranga 23. numuru Gruziju, Filipīnas ieņems pirmo vietu A grupā un iekļūs pusfinālā, kur tiksies ar otro numuru no B grupas.

Kurucs guva 18 punktus un izcīnīja 7 atlēkušās bumbas laukuma saimniekiem, kuri pēc savainotā vārtsarga Artūra Žagara servīzes piedzīvoja neizšķirtu 1:1.

Sāpīgajā sakāvē pa 10 punktiem guva Šarlotes Hornets uzbrucēji Dāvis Bertāns, Jānis Strelniks un Kristers Zoreks.