Ostapenko mērķē uz top 10 pēc Kontaveita pārspēšanas, lai iegūtu Īstbornas titulu بل ب

Jeļenas Ostapenko mērķis bija atgriezties WTA ranga pirmajā desmitniekā pēc tam, kad taisnos setos tika pieveikta Anete Kontaveita, lai uzvarētu Īstbornā notiekošajā Vikinga starptautiskajā čempionātā.

Latvija bija pirmā aizstājējzīme, kas iekļuva finālā kopš Daniela Hantuchova 2000. gadā un saglabāja labu formu Vimbldonas priekšā, sakaujot Kontaveitu ar 6-3, 6-3.

Sākotnēji dominēja 2017. gada French Open uzvarētāja Ostapenko, kura uzvarēja vienā stundā un piecās minūtēs, lai papildinātu savus iepriekšējos trīs WTA titulus.

Tagad tā ir ieguvusi titulus uz visām četrām virsmām – dubļiem, tērauda, ​​iekštelpu un zāles – un cer uzlabot savu pašreizējo 43. vietu pasaulē.

“Es domāju, ka tas liek domāt, ka es varu būt bīstama un, iespējams, labi spēlēt uz visām virsmām,” viņa teica savā tiesas intervijā.

“Protams, man patīk vairāk spēlēt tikai uz dažiem no viņiem, bet kopumā es labi varu pielāgoties dažādām virsmām.

“Es domāju, ka tas man ir tikai sākums. Ja es turpināšu spēlēt tā, kā esmu spēlējis šajā turnīrā, domāju, ka varu atgriezties labāko desmitniekā un spēlēt labi.

“Man vienkārši tas jāpatur prātā un jāstrādā vairāk.”

Ostapenko izmantoja savu spēcīgo serves geimu, lai Kontaveitu salauztu trešajā un piektajā geimā.

Kontaveitam bija pirmais breiks astotajā geimā ar četrām uzvarām pēc kārtas, bet Ostapenko nākamajā geimā atspēlējās no 40 līdz 15, lai uzvarētu pirmajā setā.

Pēc tam otrajā setā Ostapenko bija viegli, jo viņa tikai paņēma otro puslaiku ar rezultātu 2: 1 un noturēja atlikušo maču, paņemot uzvaru ar savu otro čempionāta punktu.

Ostapenko nākamnedēļ Vimbldonas pirmajā kārtā tiksies ar Leilu Fernandesu.