Nīderlande ar 7: 0 uzvarēja Gibraltāru, bet Turcija nospēlēja neizšķirti ar Latviju

Gibraltārs (AFP)-Pagāja zināms laiks, bet Nīderlande zaudēja uzvaru ar 7: 0 pār Gibraltāru, jo grupas līderes Turcija otrdien Pasaules kausa kvalifikācijā tikai nospēlēja neizšķirti 3: 3 ar Latviju.

Nīderlande ieņem otro vietu G grupā, par punktu atpaliekot no Turcijas. Otrā grupas mačā Norvēģija ar 1: 0 pārspēja Melnkalni.

Gibraltārs, kurš pasaules rangā ieņem 195. vietu, pirms pārtraukuma Nīderlandi palika lielā mērā apjukumā, bet otrajā puslaikā uz mākslīgā seguma Viktorijas stadionā iespaidīgi sabruka.

Nīderlandieši pirms pirmā puslaika beigām realizēja 19 metienus, taču tikai viens no tiem pārvarēja Gibraltāra aizsardzību un vārtsargu Deilu Kolingu, kurš atvairīja bumbu sēriju, tostarp vienu sejā no Memfisas Depajas metiena.

Stīvens Burgess 42. minūtē beidzot lauza rezultātu, kad bumba nejauši atlēca no kājām un aizsita pirmo sitienu garām Kolingam.

Gibraltāra siena sabruka pēc pārtraukuma, jo holandieši 10 minūšu laikā guva četrus vārtus uzreiz pēc tam, kad Deilijs Blinds nestuvēs izgāja no laukuma ar potītes savainojumu.

Lūks de Džons kritienu iesāka ar saviem trešajiem vārtiem visvairāk G grupas kvalifikācijas turnīrā pirms Depay, Jorginho Wijnaldum un Doniel Malin – kā aklais aizstājējs – ātri guva vārtus. Pēc tam Gibraltārs 20 minūtes sarūgtināja holandiešus, līdz uz maiņu nākušais Donijs van de Bī panāca 6: 0, bet Depajs guva otros vārtus.

“Jūs esat nedaudz vīlies, jo esat palaidis garām daudzas labas iespējas, taču, manuprāt, 7: 0 ir labs rezultāts,” sacīja Vijnaldums.

Stambulā Turcija nedaudz vairāk nekā pusstundas laikā izvirzījās vadībā ar 2: 0, pateicoties Kenana Karamana un Hakana Kalhanoglu vārtiem, pirms Roberts Savaļņiks guva vārtus Latvijas labā. Buraks Jilmazs ar diviem vārtu guvumiem no soda sitiena atjaunoja Turcijas pārsvaru, pirms Latvijas labā vārtus guva Roberts Oldriķis un Dāvis Ikaneks.

READ  “Es neesmu sarūgtināts par to, ko tu izdarīji” / Eseja

Podgoricā Aleksandrs Sorlots guva vienīgos vārtus Norvēģijas uzvarā ar 1: 0 pār Melnkalni.