Mullers uz atzīmes, jo Vācija uzvar Latviju – sports

Ievietots 2021. gada 8. jūnijs 07:09 no rīta

Pēdējā draudzības spēlē pirms Euro 2020 finālturnīra Vācija ar 7: 1 sagrāva mazo valsti Latviju.

Diseldorfa (AFP) – Tomass Mullers pirmdien guva savus pirmos starptautiskos vārtus pēdējo trīs gadu laikā, lai pēdējā draudzības spēlē pirms Euro 2020 finālturnīra Vāciju panāktu ar 7: 1 pār Latviju.

Latvija, kas ieņem 138. vietu pasaulē, reti iznāca no savas puses, kad Vācija astoņās dienās Minhenē gatavojās Eiropas čempionāta atklāšanas mačam pret pasaules čempioni Franciju.

Pēc diviem trimdas gadiem no starptautiskā futbola 2014. gada Pasaules kausa ieguvējs Muellers tika atzīts par rezultatīvāko spēlētāju, bet premjerlīgas zvaigznes Ilkajs Gundogans un Timo Verners guva vārtus sakāvē.

“Rezultāts nebija vissvarīgākais, tas vairāk attiecās uz to, kā mēs vēlējāmies spēlēt futbolu un darīt lietas,” sacīja Mulers, kurš guva savus pirmos vārtus Vācijas labā kopš 2018. gada marta.

“Es biju atvieglots, tā bija pārliecinoša uzvara, taču mēs zinām, ka Francija būs cits piedāvājums, un tas ir skaidrs.”

Viņa komandas biedri pirms sākuma laukumā aplaudēja Vācijas kapteinim Manuelam Noieram, kad viņš kļuva par pirmo vārtsargu, kurš valsts izlasē piedalījās 100 reizes.

35 gadus vecajam veterānam viena no klusākajām naktīm karjerā bija Diseldorfā.

Viņš lielā mērā netika pārbaudīts, līdz latviešu pussargs Aleksejs Saveljevs 15 minūtes no laika ar mierinājuma vārtiem noķēra vācu aizsardzību.

Vācijas treneris Joahims Lēvs veica četras izmaiņas komandā, kas izturēja sarūgtinošo neizšķirtu 1: 1 ar Dāniju.

Chelsea Čempionu līgas uzvarētājs Antonio Rudigers iekļuva aizsardzībā kopā ar komandas biedru Kaju Havercu, kurš spēlēja pirmo puslaiku un bija iespaidīgs priekšā.

Mančestras “City” spēlētājs Gundogans spēcīgā vidējā līnijā ir sadarbojies ar Toniju Krosu.

READ  Emma Raducanu līmeņi Lielbritānijai, Polijai un Swiatek priekšgalā

Vācieši tērēja nedaudz laika.

Haverts pārvarēja Latvijas aizsardzību un izveidoja atklāšanas vārtus, kad kreisais aizsargs Rubens Gosensens guva savus pirmos starptautiskos vārtus, pēc tam 86 sekundes vēlāk Gundogans avarēja otrajā.

Vācija panāca 3: 0 27 minūšu laikā, kad Mulers sita tīklā, gūstot 39. vārtus 102 mačos ar Vācijas valstsvienību.

Pirmajā puslaikā bija 5: 0, kad latviešu vārtsargs Roberts Osoules iesita bumbu savā tīklā, tad Serge Gnabry pirms pirmā puslaika beigām bumbu iesita augšējā stūrī.

Otrajā puslaikā Verners nomainīja Havercu un 50. minūtē trāpīja tīklā starp Osvalda kājām.

Vācieši tika pieķerti snauduļojot, kad izcils Saveljeva šāviens lidoja garām Njēeram, pirms Sane kompensēja iepriekš nepamanīto, izmantojot Muellera piespēli.

Uzvara bija pārliecība, kas savlaicīgi veicināja Euro 2020, taču Vācija F grupā var sagaidīt smagākas spēles pret Franciju un Eiropas čempioni Portugāli.

“Mēs līdz jūlija vidum esam turējuši lietas skaidrībā – viss var notikt,” jokoja Muellers, un Euro 2020 fināls notiks 11. jūlijā Londonas Vemblija stadionā.