Miezima trakais tālšāviens “Rīga”

Agnesa Savara, Karlesa Pola Lasmanesa, Norisa Misesa un Edgara Karmiča pārstāvētā Latvijas “Riga” komanda ceturtdaļfinālā stājās pretī Serbijas “AUP” komandai, kas šajā turnīrā ierindojās astotajā vietā. “Aub” vakar cītīgi cīnījās pret galveno kandidātu “Lehman”, zaudējot tikai 19:20, bet kvalifikācijā to izdarīja, pārspējot Mongolijas “Ulan Bator”.

“Rīga” jau no paša sākuma izvirzījās vadībā un ātri ieguva nopietnu pārsvaru, panākot progresu no 3: 2 līdz 11: 2. Serbijas komandai izdevās bumbu atgūt un atgriezt grozā, taču tā nebija tuvāk par septiņiem punktiem, un ar Karlesa Lasmanesas tālmetienu Rīdzinieki uzvarēja 21:11. Lasmaness guva sešus punktus, Karmišs septiņus, bet Mīss pievienoja piecus. Latvieši realizēja astoņus no desmit divpunktu metieniem.

Pusfinālā rīdziniekiem pretī stājās kapteiņa pirmais vietnieks Novi Sad, kurš maču sāka neveiksmīgi. Arī šajā mačā Latvijas izlasei izdevās panākt astoņu punktu pārsvaru (12: 4) un doties ceļā uz uzvaru, taču spēles vidū piezīmju problēma kļuva arvien kaitinošāka, un serbi pietuvojās līdz 14:15. Šajā nozīmīgajā brīdī Lasmanis izcēlās ar tālu, precīzu sitienu virs rokām, atgūstot viņu pārsvaru ar trim punktiem, un serbiem vēl vienu neveiksmīgu breiku. Rīdzinieki uzvarēja ar laiku 18:15 un iekļuva finālā.

Savukārt otrajā iesāktajā pusfināla kārtā iekļuva lietuviešu “Utina” un galvenā favorīte “Lehman”. “Liman” nodrošināja uzvaru ar 21:12 un bija rīdzinieku pretinieks finālā. Abām komandām vēl nav izdevies uzvarēt pasaules tūres finālā, un Rīga pārliecinājās, ka arī šoreiz serbiem neveicās.

Arī fināla pirmajā pusē rīdzinieki spēlēja veiksmīgāk, iegūstot nelielu pārsvaru (15:12), taču Lemanam izdevās palēnināt Latvijas komandas sniegumu un nosvērt kausus sev par labu. “Lehman” panāca neizšķirtu 18:18, pēc tam ar diviem soda metieniem, divām minūtēm panākot vienu punktu par uzvaru (20:18). Atlikušajā pusotrā minūtē rīdzinieki nespēja kļūdīties, un sekoja saspringts, ar dueli bagāts mačs, kurā Mises parādījās aukstasinīgi, nosūtot komandu līdz 19:20.

READ  Lietuvā Covid-19 vīruss dienā nozaga 31 cilvēku. Jaunatklāto gadījumu indekss - 3128 / raksts / LSM.lv

Lemans neizmantoja divas iespējas, lai pabeigtu maču, un 12 sekundes pirms beigām bumba bija ārpus spēles, taču tā palika Latvijas komandas rīcībā. Latvijai bija jāiegūst vismaz viens punkts, kamēr divi punkti nodrošināja uzvaru. Bumba tika pasniegta Miezim, kurš izmantoja segumu, pēc tam atgriezās un nolēma dažus metrus no tālmetienu sērijas mēģināt izvilkt uzvaru. Bumba nonāca grozā, un rīdzinieki uzvarēja, 21:20.

Un turnīra vietnē pieejamā informācija liecina, ka, uzvarot čempionātā, “Rīga” saņems 60 tūkstošu dolāru lielu atlīdzību, savukārt zaudētāji finālā saņems 40 tūkstošus.