Mbappe Nāciju līgā nosargā neizšķirtu starp Franciju un Austriju

Vietturis raksta darbību ielādes laikā

PARĪZE — Kailians Mbapē izgāja no rezervistu soliņa, lai glābtu Franciju par punktu piektdien Nāciju līgas spēlē neizšķirti 1:1 ar Austriju, bet čempioni ieņem pēdējo vietu ar tikai diviem punktiem trīs grupas spēlēs.

Pasaules kausa ieguvēja Francija ir pakļauta spiedienam pirms pirmdien paredzētās mājas spēles pret Horvātiju, kas ar 1:0 pārspēja Dāniju, pateicoties Mario Pasaliča tuvajam sitienam otrā puslaika vidū.

A grupas vadībā ar sešiem punktiem ir dāņi, bet četri ir Austrijai un Horvātijai.

“Mēs neuzvarējām, mēs ņemsim šo punktu un mēģināsim uzvarēt pirmdien,” sacīja Mbappe. “Jums nekad nevajadzētu uztraukties, jums vienkārši jācenšas uzlaboties.”

Mbape, atguvusies no sitiena pa ceļgalu, atguva piespēli no cita uz maiņu uznākoša Kristofera Nkunko, 83. minūtē ar kreiso kāju iegrūstot bumbu augšējā stūrī un tikai 23 gadu vecumā gūstot savus 27. izbraukuma vārtus. .

Četras minūtes vēlāk Mbape trāpīja pa vārtu pārliktni pēc sitiena Karimam Benzemā un Nkonko. Francija pabeidza spēcīgu pussargu Matteo Gendouzi pēc pagarinājuma, ko atvairīja vārtsargs Patriks Bencs.

“Otrajā puslaikā mums bija daudz iespēju. Mēs kontrolējām spēli, bet nebijām pietiekami labi,” sacīja treneris Didjē Dešāns. “Tie nav tie rezultāti, kādus mēs gaidījām. Bet mēs acīmredzami neesam labākajā līmenī.”

Francija pirmajā puslaikā izskatījās trausla, atpaliekot, kad uzbrucējs Andreass Vaimens 37. minūtē izvirzīja vadībā bijušā Mančestras “United” pagaidu trenera Ralfa Rangnika komandu.

Liverpūles spēlētājs Ibrahims Konāte pirmo reizi piedalījās ar Francijas valstsvienību aizsardzības centrā. Taču viņš bija ļoti konsekvents Austrijas vārtos, jo Marko Arnautovičs pa labo malu raidīja Konrādu Laimeru un viņa centrējumu piespēlēja Vīmans.

Karims Benzemā, kurš 2007. gadā guva vārtus pēc savas debijas izlasē pret Austriju 2007. gadā, iepriekš viņu izglāba ar izcilu Benca sitienu ar galvu no tuvas distances.

READ  Džima Kroforda komanda turpina uzvaras startu Euro 2025 kvalifikācijas turnīrā

Pēc tam Bencs turēja Benzema bumbu un Bendžamina Pavarda sitienu, kamēr Al-Zarqa atbildēja.

Mbapē iekļuva 63. vietā, aizstājot neefektīvo Antuānu Grīzmanu, kurš Madrides “Atletico” vai Francijas komandā vārtus nav guvis kopš janvāra sākuma.

Tikai grupu uzvarētājas iekļūst ceturtajā finālā, savukārt komandas, kuras palika pēdējās, tiks izkritušas. Grupu uzvarētāji zemākajās līgās saņems paaugstinājumu.

Otrajā B līgā “Manor Solomon” otrajā puslaikā guva divus vārtus, Izraēlai atspēlējoties un ar 2:1 Albānijā uzvarot B grupas vadībā.

Pēc Armando Brugas soda sitiena Albānija izvirzījās vadībā jau pirmajā puslaikā, bet Doņeckas “Shakhtar” Solomons atbildēja ar lielisku sitienu no kreisās malas. Uzvarētājs trāpīja vārtos no tuvas distances pēc centrējuma no labās malas.

C līgā Kazahstāna Baltkrievijā panāca neizšķirtu 1:1 un ir C grupas vadībā, par punktu atpaliekot no Slovākijas. Malējais uzbrucējs Vladimirs Veiss guva vārtus Slovākijas izlases labā ar 1:0 pārspējot Azerbaidžānu

D līgā A grupas līderei Latvijai ir deviņi punkti pēc trešās uzvaras pēc kārtas pārspējot otrajā vietā esošo Moldovu ar 4:2.