MAVS izmanto Luka Dončiča “apbrīnojamo” pacietību un svaigo latviešu spēku, lai pārspētu austrumu karstumu

Mazāk nekā divas stundas pirms Mavericks otrdienas vakarā uzvarēja savu komandu ar 107:99, Heat treneris Ēriks Spēlstra izsmēja žurnālista apgalvojumu, ka Maiami izmantoja vienu no labākajām Luka Dončiča aizsardzībā NBA.

“Nesaki tā,” viņš iestarpināja, iespējams, baidoties provocēt Dončiču, kurš FTX arēnā šosezon ir ienācis tās dominējošākajā līmenī.

Nosauciet to par Jinx vai nosauciet to par gudrām puslaika korekcijām, ko izstrādājuši Dončiks un treneris Džeisons Kids.

Jebkurā gadījumā “Mavericks” pārvarēja “Heat” pēdējo aizsardzības taktiku, kuru vadīja Austrumu konference pret “All-Stars”, pametot Maiami ar vienu no savām sezonas labākajām uzvarām.

Dončičs 38 minūtēs guva 21 punktu, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, neskatoties uz to, ka viņš vairākkārt stājās pretī dubultkomandām un no zemes atvairīja 5 no 19 (26,3%).

Naktī Dončiča līdzzvaigznes Kristapa Borseņģa prombūtne īpaši spilgti izpaudās agrīnajās nesaskaņās priekšējā kortā, jaunākajam latviešu uzbrucējam debitējot un veicot arī negaidītu grūdienu.

“Lūka tikko paveica lielisku darbu, uzņemot dubultnieku un spēlējot pareizi, šovakar dabūjot hokeja rezultatīvu piespēli,” sacīja Kids. “Lūkas pacietība ir neticama, lai 22 gadus vecs spēlētājs varētu spēlēt šādi.”

Savās pēdējās trīs spēlēs pirms otrdienas Dončičs izlaida savu pirmo 50 punktu spēli un kopā guva 129, pārspējot savu iepriekšējo vienas nedēļas rekordu.

Taču The Heat bija viena no retajām franšīzēm, kas ierobežoja Dončiča produktivitāti viņa vairāk nekā trīs NBA sezonās.

Dončičs septiņās spēlēs pret Heat guva 20,7 punktus, kas ir viņa zemākais rādītājs pret jebkuru komandu. Šajās sacensībās Dončičs šāva 39,5% no zemes, padarot Maiami par vienu no divām komandām, kas viņu pārvadā ar mazāk nekā 40%.

Skatoties filmu, Spoelstra brīnījās par to, kas, viņaprāt, pagājušajā ceturtdienā bija gudrs, pārdomāts aizsardzības spēles plāns Clippers pret Dončiču.

READ  Putins saka, ka Krievija neplāno uzbrukumu Polijai vai Latvijai pasaules ziņas

“Un tad tos aizdedzināt,” sacīja Spoilstra.

Taču tā nav bijis kopš Dončiča sākuma pret Maiami.

Spēlējot visu pirmo ceturtdaļu, Dončičs guva tikai četrus punktus (1 no 5 no grīdas) un divas atlēkušās bumbas un rezultatīvu piespēli.

Viņš mēģināja manipulēt ar “Heat” aizsardzību, stājoties aci pret aci pret vārtsargu Dankanu Robinsonu, taču katru reizi, kad spēle bija neizšķirta, Maiami ceļā sūtīja vismaz vēl vienu aizsargu. Pat tad, kad Visu zvaigžņu spēlētājs Džimijs Batlers sargāja Dončiču, Heat bieži metās stūrī, tiklīdz Dončikam bija bumba.

“Jūs daudz dubultojāt,” sacīja Dončičs. “Arī Eiropā viņi mani dubultoja vairāk nekā NBA, tāpēc tas ir tikai laika jautājums.”

Dončikam bija vajadzīga palīdzība. Ienāc Bertāns.

Izskatās, ka 29 gadus vecais Bertāns bija tikai līgumslēdzējs no Vašingtonas uz Dalasu Porziņģa galīgajā darījumā, 2. no diviem papildinājumiem līdzās Spensers Dinvidijs.

Bet Bertāns guva lielāko daļu no svarīgākajiem momentiem, kad viņš un Dinvidijs otrdien debitēja pēc vienas oficiālas prakses.

Kopš pēdējā mēneša ar Wizards Bertāns ir piedalījies tik mačos (astoņos), cik viņam ir kopējie punkti piecās spēlēs. Līdz otrdienai viņš 13 minūtēs guva 12 punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienu piespēli un atvairīja 3 no 7 no trim.

Dinvidijs 23 minūtēs pievienoja četrus punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu.

Bertāns labāko sitienu veica trešās ceturtdaļas pēdējā 1:17, kad viņš guva vārtus, izsēja trīs bumbas zem groziem un pēc tam ar niknu kliedzienu pabeidza trīs punktu izspēli.

F-1 nodrošināja Mavericks vadību ar 81:78 un ierobežoja vārtu pārsvaru 30:19 trešajā ceturtdaļā.

Atkal neatpalika Dalasa, kura otrajā puslaikā ar 56:40 apspēlēja Maiami.

READ  Bijušais VDK aģents varētu iesūdzēt Lielbritānijas policiju par viņa pseidonīma atklāšanu

“Lūka ir puisis, kura rokās ļoti daudz ir bumba, un [gets] Daudz uzmanības,” sacīja Bertāns. “Kad viņš sāk dalīt bumbu, viņš viegli atver spēli.”

“Mavericks” bija nepieciešams griezienu palielinājums ar Redžiju Buloku (kreisā augšstilba sasitums), Treju Bērku (kreisā pleca sastiepumu) un Markīzu Krisu (labā ceļgala sāpes) ar 21 no 33 (63,6%), kas gūta pēc zaudētās sērijas.

Viņi jau agri sajuta Porsengis prombūtni, kad Heat atklāja 32-8 punktu pārsvaru, kas bija daļa no sava pārsvara 59:51 puslaikā. Pama Adebajo centrs (21 punkts) uzplauka mazā Mavericks sastāva priekšā, kura centrā rotēja Dvaitu Pauelu un uzbrucēju Maksi Kleiberu.

Taču Dončiča atbalsta komanda ir pastiprinājusies.

Pēc tam, kad Džošs Grīns sāka spēli pie Buloka centra, Maksi Klebers otro puslaiku atklāja agresīvi uz priekšu, lai dotu Dalasai vairāk vietas priekšējā laukumā un pagrieztos kā galvenais aizsargs pret Batleru (29 punkti).

Šajā procesā Klipers 35 minūtēs guva sezonas rekordu – 19 punktus un pievienoja sešas atlēkušās bumbas un bloķēja piecus metienus.

Viņš un Galens Bronsons (19 punkti) ceturtajā ceturtdaļā savāca 19 punktus un realizēja 3 metienus, saglabājot vadību pēdējās divās minūtēs.