Luksemburga ir atgriezusies, mazais! Atgādinām lielāko satricinājumu no starptautiskā pārtraukuma

Lai arī virsrakstu sacensības nebija, nesenā starptautisko kvalifikāciju kārta visā pasaulē sagādāja negaidītus pārsteigumus – ja jūs zināt, kur meklēt.

Ziemeļmaķedonija pār Vāciju un Luksemburgu, uzvarot Īrijas Republiku, tika atzīta par vislielāko starptautiskā pārtraukuma satraukumu, taču ir daudz pārsteidzošu rezultātu no visas Eiropas un ārpus tās.

Šīs bija labākās grupas:

Lielākie pārsteigumi no starptautiskā pārtraukuma

Uzvaras

Armēnija uzvar Islandi (2-0) un Rumāniju (3-2)

Atšķirība FIFA rangā: 53 un 62

Varbūt neviena valsts nesaņēma labāku starptautisko pārtraukumu kā Armēnija, kas uzvarēja visās trīs pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs, neskatoties uz romu uzbrucēja Henrika Mkhitarāna prombūtni,

Pēc sākuma ar nelielu 1: 0 uzvaru izbraukumā pār Lihtenšteinu, 4000 līdzjutēju tika ielaisti Republikāņu Vazgena Sargsjana stadionā Armēnijā, kur tas uzņēma mīļoto Skandināvijas Islandi.

Īslandes komandas aizplūšana nebija mājinieku spēle, jo Armēnija guva komfortablu uzvaru ar 2: 0. Viņa turpmākā spēle pret Rumāniju bija viens no izklaidējošākajiem kautiņiem starptautiskajā logā. Viņam bija pieci vārti, divas izmaiņas priekšā, soda sitiens un sarkanā karte – viss otrajā puslaikā – un divi vēlie armēņu vārti, kas palīdzēja laukuma saimniekiem gūt pārsteigumu.

Luksemburgā pār Īrijas Republiku

Atšķirība FIFA rangā: 56

Īrijas trenerim Stīvenam Kenijam prezidenta sasaukumā bija neveiksmīgs starts bez uzvarām deviņās spēlēs, taču mājas spēle pret Luksemburgu beidzot piedāvāja iespēju gūt tiešu uzvaru.

Uzbrucējs Džeimss Kolinss brīnumainā kārtā pirmajā puslaikā sita savu tukšo volejbolu, un tā būtu mājinieku labākā iespēja mačā. Luksemburgas pašpārliecinātība, mačam turpinoties, parādījās pārliecināta kā piederoša, malējais uzbrucējs Džersons Rodrigess 85. minūtē guva vārtus no distances, dodot savai komandai pirmo uzvaru viesos WCQ kopš 2008. gada.

Sudāna uzvarēja Dienvidāfriku (2-0)

READ  Rainmaker izplata Viaplay aktīvus C21Media | Jaunumi

Sudānu un Dienvidāfriku svētdien gaida kvalifikācijas spēle par Āfrikas Nāciju kausu, zinot, ka uzvarētājs kvalificēsies turnīram. Sudāna pārvarēja grupas svaru, sakaujot līderi Ganu, vienlaikus piecos mačos ielaižot tikai trīs vārtus, un tas liecināja par pārliecību, ka 2: 0 uzvarēja Dienvidāfriku, neskatoties uz to, ka viņu pretinieki FIFA pasaules rangā ir 56 vietas augstāk.

Ziemeļmaķedonija pār Vāciju (2-1)

Atšķirība FIFA rangā: 52

Tā kā Ziemeļmaķedonija nesen atkal parādījās un Vācija samazinājās, šis rezultāts vērtējuma ziņā nav tik pārsteidzošs kā pirms trim vai četriem gadiem. Bet šī atzinuma simbolisko nozīmi nevar nenovērtēt. Vācija kopš 2001. gada septembra nebija zaudējusi Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru, kas bija brīnišķīga Anglijas uzvara ar 5: 1, kurā tika atzīmēts Maikla Ouena hat-trick. Direktors Joahims LikumsIzvirzīta 2006. gadā, tā iepriekšējās 32 Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs ir guvusi 29 uzvaras un tikai trīs neizšķirti.

Bet šī Maķedonijas ziemeļu puse nav viegli. Pussargs Eljevs Elmass tiek uzskatīts par vienu no daudzsološākajiem spēlētājiem A Sērijā ar Napoli, savukārt viņa pussarga biedri Ennis Bardi un Izgans Alyoski spēlē attiecīgi Levante un Leeds United. Itālijas futbola fani iepazīs arī Goranu Pandevu, kurš 20. sezonu Itālijā pašlaik spēlē A sērijas Dženovas klubā.

Pandevs guva viesu pirmos vārtus neilgi pirms puslaika, pirms otrajā puslaikā Ilkai Gundogans panāca izlīdzinājumu. Timo Verners 80. minūtē izmantoja zelta iespēju, no sešiem metriem izlaižot vaļīgus vārtus, un sešas minūtes vēlāk Eljevs Elmass veica finišu, kuru Verners nespēja sasniegt, dodot Ziemeļmaķedonijai slavenu uzvaru.

Etiopija pret Madagaskaru (4-0)

Šis rezultāts ir ievērojams ne tikai ar atšķirību FIFA rangā starp šīm divām valstīm, bet arī ar uzvaras robežu.

READ  Filmas Labais kaimiņš (2021) apskats

Šīs divas komandas sāka savu ceļu kopš 2013. gada, kad Madagaskara sasniedza vienu no zemākajiem reitingiem, bet Etiopija sasniedza augstāko. Tagad Etiopija ir vājākā šajās lielākajās Āfrikas Nāciju kausa kvalifikācijas spēlēs. Viss, kas nav Etiopijas uzvara, nozīmētu kvalificēšanos Madagaskarai, taču trīs Austrumāfrikas pirmā puslaika vārti nodrošināja Etiopijai vietu Āfrikas Nāciju kausā.

Zīmēt

Malta – Slovākija (2–2)

Starpība FIFA rangā: 142

Iepriekšējo divu kvalifikācijas kampaņu laikā Maltai bija tikai četri punkti, taču nedaudz vairāk nekā 500 000 cilvēku arhipelāgam bija vieni no lielākajiem rezultātiem, kad sestdien sākās Pasaules kausa kvalifikācijas spēles. Viesi 20 minūtēs panāca Maltu ar 2: 0 pret pasaules numuru 34 Slovākiju, pirms otrajā puslaikā Slovākija guva divus vārtus, kas nozīmē punktu dalīšanu Antona Malatinskas stadionā Trnavā, Slovākijā.

Iegult no Getty Images

Eswatine vs. Senegāla (1-1)

Atšķirība FIFA rangā: 133

Esvatīni, kas agrāk bija pazīstams kā Svazilenda, saskārās ar grūtu uzdevumu doties uz Senegālu uz Āfrikas Nāciju kausa izcīņas A grupas kvalifikācijas finālmaču. Senegāla ieņēma 20. vietu pasaulē, kas ir augstākā no jebkurām Āfrikas komandām, reversā mačā ar 4: 1 pārspējot Esvatīni. Pēc piektajā minūtē gūtajiem vārtiem Esvatīni izvirzījās vadībā ar 1: 0, pirms Crystal Palace Šeihu Kaviatī spēles pārtraukuma sestajā minūtē panāca izlīdzinājumu, lai glābtu laukuma saimniekus no neizšķirta.

Monserata vs. Antigva un Barbuda (2-2) un Salvadora (1-1)

Atšķirība FIFA rangā: 56 un 107

Monseratā dzīvo tikai 5900 iedzīvotāju un FIFA pasaules rangā iekļuva 183. starptautiskajā pārtraukumā, taču sīkajai Rietumindijas valstij izdevās panākt divus neizšķirtus pret talantīgāku opozīciju.

Lielākā daļa Monseratas komandas dalībnieku Anglijā spēlē futbolu ārpus līgas un kvalifikāciju iegūst caur salā dzimušiem vecākiem vai vecvecākiem. “Superstar” uzbrucējs Lails Teilors no Notingemas “Forest” starptautiskā pārtraukuma laikā guva visus trīs komandas vārtus, lai saglabātu savu sapni par kvalifikāciju Pasaules kausa izcīņai.

Latvija-Turcija (3-3)

Starpība FIFA rangā: 104

READ  🇱🇻 Latvija: LTV paziņo komentētājus, Eirovīzijas nedēļas plānus

Turcija atklāja WCQ ar 4-2 uzvaru pār Nīderlandi, pēc tam devās uz ziemeļiem, lai pieprasītu nogruvumu ar 3-0 uzvaru pār Norvēģiju, kuru vadīja Erlings Haalands. Pēc divām pārliecinošām uzvarām mājas spēle pret Latviju bija ideāla iespēja Turcijai gūt trīs pret trīs vārtus. Bet kaitinošajiem latviešiem bija citas idejas. Turcija divreiz izvirzījās pārliecinošā vadībā – vispirms ar 2-0, pēc tam 3-1 -, taču Latvija turpināja cīņu un otrajā puslaikā guva divus vārtus, lai panāktu izlīdzinājumu, noslēdzot perfektu Turcijas kvalifikācijas sākumu.