Luka Savevičs palīdz Ziemeļmaķedonijai sasniegt astoto vietu eiro

Ypsilanti, Mičigana (EMUEagles.com) — Luka Savevičs (So./Skopje, Ziemeļmaķedonija/Skopjes sporta akadēmija)komandas labā katrās sacensībās vidēji gūstot 10,4 punktus un atdodot 5,6 rezultatīvas piespēles, palīdzot Ziemeļmaķedonijai sasniegt astoto vietu nesen pabeigtajā 2020. gada Eiropas čempionātā basketbolā jaunākiem par 20 gadiem, kas notika Tbilisi, Gruzijā, no 15. līdz 24. jūlijam. Savevičs, debitants Austrummičiganas universitātes vīriešu basketbola programmas students, otro reizi piedalījās Lions Under 20 komandā pēc tam, kad palīdzēja komandai sasniegt rekordu 2-3 2021. gada Eiropas izaicinājuma čempionātā.

Šogad “Lions” uzstādīja rekordu 3:1 B grupas mačā ar Ziemeļmaķedoniju (MKD), uzvarot Austriju ar 90:54. Pēc sakāves ar 92:90 pret iespējamo grupas uzvarētāju Zviedriju, Lauvas atspēlējās ar pāris uzvarām, tostarp ar 85:67 pār Kosovu un 76:73 pār mājinieci Gruziju, ieņemot otro vietu grupā un ieņemot vietu grupā. Ceturtdaļfināls. Turnīra otrajā pusē lauvas izkrita visās trijās sacensībās, ieņemot astoto vietu. Ceturtdaļfinālā MKD ar lēmumu 81:59 zaudēja Igaunijai, kura galu galā ieņēma trešo vietu kopvērtējumā. Serbija un Islande šajā pasākumā ieņēma pirmo un otro vietu.

Ranga spēlē ar 5-8 Latvija ar 85:62 uzvarēja MKD (mačā par 5. vietu Latvija būtu zaudējusi Zviedrijai). Savā pēdējā mačā MKD spēlēja smagi, taču nespēja pārspēt Bulgāriju, cīņā par septīto vietu piedzīvojot kritienu ar 69:64. Neskatoties uz zaudējumiem pēc komandas spēles, Lauvu astotā vieta bija viena no labākajām pēdējos gados jaunāko gadu vecumam. 2019. gada turnīrā MKD kopvērtējumā ieņēma 16. vietu pēc 12. vietas 2018. gadā.

Visbeidzot, Savevičs, kurš Gruzijā sāka visas septiņas spēles, bija viens no labākajiem spēlētājiem savā komandā, jo viņš vadīja komandu ar 5,6 rezultatīvām piespēlēm katrā spēlē, kas ieņēma trešo vietu turnīrā, bet viņa 39 asistenti ierindojās otrajā vietā. Visvairāk turnīrā, tikai par diviem vārtiem atpaliekot no Šveices Malik Ribbitz kopvērtējuma 41. līderpozīcijas. Savičēvičs, spēlējot 27,9 minūtes, guva 10,4 punktus, kas kopā bija 45, bet starp aizsargiem – 11, savukārt 73 punkti ierindojās attiecīgi 38. un septītajā pozīcijā. Viņš arī izcīnīja 4,3 atlēkušās bumbas, pārtvēra 1,1 bumbu un atvairīja 0,7 metienus, kas bija otrs lielākais vārtsarga atvairīto metienu skaits, savukārt viņa piecus metienus kopā arī vārtsargs atspēlēja vairāk.

READ  10 minūtes ar ... Anastasija Sevastova no Latvijas

Turnīram beidzoties, Savevičs ir piedalījies četrās Eiropas MKD sacensībās, tostarp trīs Eiropas čempionātos, B divīzijas posmos un vienā Eiropas Challenger turnīrā, iekļaujot 2022. gada U20, 2019. gada U18 un 2018. gada U16 turnīrus, lai saskaņotos ar 2021. gada Challenger sacensībām. Kopumā Savevičiča dalība jaunatnes izlasē 27 spēlēs vidēji guvusi 7,7 punktus, izcīnījusi 3,4 atlēkušās bumbas un atdevusi 4,8 rezultatīvas piespēles.

Seko mums
Lai iegūtu jaunāko informāciju par ērgļiem, turpiniet apmeklēt vietni EMUEagles.com. Fani komandai var sekot arī sociālajos medijos, tostarp Twitter (@EMU_MBB) un Instagram (EMUMBB).

2022. gada FIBA U-20 čempionāts, B divīzija
Ziemeļmaķedonijas rezultāti

Playset — MKD def. Austrija, 90-54 — Savicevic Line: 25 minūtes, 13p, 4r, 9a
Komandas spēle – Zviedrija uzvarēta. MKD, 92-90 – Savicevic līnija: 34 minūtes, 15p, 4r, 8a, 3st
Playset — MKD def. Kosova, 85-67 – Savicevic līnija: 25 minūtes, 7p, 5r, 6a, 2st
Playset — MKD def. Džordžija, 76:73 — Savicevic Line: 31 minūte, 14p, 4r, 4a
Ceturtdaļfināls – Igaunija uzvar. MKD, 81-59 – Savicevic līnija: 22 min, 5p, 5r, 2a, 2blk
Klasifikācija 5-8 – Latvija Latvija. MKD, 85-62 – Savicevic līnija: 22 minūtes, 5p, 4r, 5a, 3st, 1blk
Septītā vieta – uzvarēta Bulgārija. MKD, 69-64 – Savicevic līnija: 36 minūtes, 14p, 4r, 5a, 3st, 1blk
Savevic . Kopsummas
– 27,9 minūtes, 10,4 punkti, 4,3 atlēkušās bumbas, 5,6 rezultatīvas piespēles (3. numurs turnīrā), 1,1 pārtvertas bumbas, 0,7 bumbas.