Ludogorets iegūst divpadsmito Bulgārijas titulu pēc kārtas

SOFIA (Reuters) – Ludogorets trešdien bezprecedenta 12.sezonā pēc kārtas uzvarēja Bulgārijas līgā, izcīnot titulu ar 1:0 pārvarot Cherno More Varna Balkānu štata čempionāta pēdējā dienā.

Argentīniešu uzbrucējs Matiass Tesera no tuvas distances guva vārtus piecas minūtes pēc puslaika, gūstot savus 12. vārtus sezonā no Bulgārijas kapteiņa Kirila Despodova stūra sitiena.

Razgradā bāzētā komanda, kas nākamsezon iekļūs Čempionu līgas kvalifikācijā, finišēja ar 85 punktiem, par vienu apsteidzot CSKA, kas ar 2:0 uzvarēja Sofijas “Levski”, bet kopš 2008. gada ir palikusi bez titula.

Ludogorecs spēli Melnās jūras pilsētā Varnā pabeidza 10 vīru sastāvā pēc tam, kad pēdējās minūtēs tika noraidīts portugāļu pussargs Klods Gonkalvess, taču tas neietekmēja svinības klubā, kas kopš bijušā trenera Ivaylo atgriešanās ir bijis gatavībā. . Petevs martā, lai aizstātu slovēni Antu Simondzu.

“Šoreiz bija grūtāk,” sacīja Petevs. “Mēs aizvadījām daudz grūtu maču, taču uzskatu, ka esam pelnījuši divpadsmito titulu.”

Sezonas ilgā cīņa starp Ludogorets un Sofijas CSKA sasniedza pēdējo dienu, taču mājinieki zināja, ka uzvara to padarīs drošu.

Uzvara arī noslēdza savu trešo mājas dubulto spēli pēc kausa izcīņas finālā ar 3:1 pārspējot CSKA 1948.

CSKA saspringtā mačā uzvarēja sāncensi Levski, pateicoties norvēģu pussarga Tobiasa Heinzes un haitiiešu uzbrucēja Dokinsa Nazona vārtiem, taču bija par vēlu.

CSKA palaida garām savu iespēju pārtraukt 15 gadus ilgo gaidīšanu pēc titula pēc tam, kad pagājušajā nedēļas nogalē CSKA 1948 savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1, kad kapteinis Ivans Toricovs pēc VAR iejaukšanās pagarinājuma 12. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu.

Ludogorets ir piektā Eiropas komanda, kas izcīnījusi vismaz 12 titulus pēc kārtas aiz Latvijas Skonto Rīga un Linkolna Red Imps no Gibraltāra (abām 14), kā arī norvēģijas Rosenborg un Baltkrievijas BATE Borisov (abām pa 13).

READ  Pasaules kausa kvalifikācijas spēļu rezultāti: Holande atkāpjas no augstākās vietas Melnkalnē; Grāmatu atrašanās vietas Beļģijā un Francijā Katarā

Minhenes Bayern pagājušajā mēnesī izcīnīja 11. Bundeslīgas titulu pēc kārtas, kas ir rekords piecās labākajās līgās.