Liela uzvara pēc soda sitieniem Latvijai

Mačs sākās nedaudz lēni, jo pirmajā puslaikā bez vārtu guvumiem Austrija pārspēja Latviju ar 9:6.

Austrija atklāja rezultātu tikai pēc minūtes otrajā puslaikā, kad Rafels pabaroja Bendžaminu Nesneru, kuram ar sitienu no stāva stūra izdevās noslēgt vārtus un izvirzīties augšējā stūrī pār Sellova cimdu.

Tikai četras minūtes vēlāk Latvija panāca neizšķirtu ar Jāni Džeku ar perfektu vienreizēju Rūdolfa Balsēra metienu, kas pārspēja Starkbauma īso komandu.

Pēc tam Latvijai bija pāris spēka paņēmienu izdevības un otrajā, tikai nedaudz atkāpjoties no mača viduspunkta, izvirzījās vadībā. Šķita, ka Starkbaums labi redzēja Kārļa Čukstes sitienu, bet Rihards Bukarts izstiepa roku, lai piedāvātu vienas rokas galu, kas lieliski pāradresēja bumbu pāri austriešu vārtsarga paliktņiem.

Tomēr Austrija paslīdēja pat savā spēka spēlē jau pēc 1:34. Demonstrējot neticamu nosvērtību un pacietību, raidot ripu precīzi, Heinrihs izgāja pa līniju un pēc tam raidīja perfekti novietotu pļauku pa Silova bloķētāju.

Taču pirms perioda beigām Latvija bija priekšā un Balčers bija viņa otrie vārti mačā. Kristaps Sontnieks piespieda pagriezienu neitrālajā zonā un Sanhosē Sharks malējais uzbrucējs ienesa ripu austriešu zonā un strādāja miera spēlē ar Bukartu un Balceru, kas noslēdzās ar vienu taimeri.

Trešajā spēlē Austrija pārspēja Latviju ar 15:3, taču vārtus guva tikai vienu reizi, lai izlīdzinātu rezultātu. Tas notika, kad Nisners izgatavoja Killian Zundel ierīci vienam taimeram. Ripai atrodoties centimetru attālumā no ledus, Ravels nosvēra ripu uz leju, izraisot tai atlēkšanu no ledus un pāri Silova kreisajam spilvenam ar 13:39, lai atspēlētos.

Sajutuši impulsu no savas puses, austrieši spieda vairāk. Pēc dažām minūtēm viņš iesteidzās zonā, un Zēlovs apturēja Pētera Šneidera sākotnējo sitienu. Henrihs ieguva atlēkušo bumbu un mēģināja tikt augšā, bet Latvijas vārtsargs izliecās uz priekšu un ietriekja bumbu zilibaltajā Vankūveras Canucks maskā, saglabājot neizšķirtu.

READ  Latvijas maratons 4. maijā tiks pārraidīts visā pasaulē / raksts / Eng.lsm.lv

“Es tikai nodarbojos,” sacīja Sellovs, uzsverot, ka maskas glābšana nebija nejaušība. “Es gāju ar galvu, jo zināju, ka ar cimdu neko nevaru izdarīt, tāpēc man bija jāiet ar galvu.”

Austrijai bija lieliska iespēja to uzvarēt jau pagarinājuma sākumā, kad ar punktu un metienu sitiens izlauzās cauri Seelovam un nosēdās uz ripām, ķermeņiem lidojot visur, abām komandām cīnoties, lai tiktu pie ripas. Galu galā Silovs to piesedza. Ledus otrā galā apmēram minūti vēlāk Ronalds Keness izrāvās ar sitienu pa vārtu stabu.

Pagarinājums noslēdzās ar iespējām abos galos pēdējās 10 sekundēs. Vispirms Rihards Bukarts mēģināja apbraukt Latviju, kas neizdevās, tad Pols Hūbers caur Silovu veica izrāvienu Austrijai un ar nepilnu sekundi trāpīja pa vārtu stabu.

“Mēs aizvadījām patiešām labu spēli, īpaši trešajā puslaikā,” sacīja austriešu uzbrucējs Manuels Ganals. “Tas bija neticami, mēs izdarījām visu, atgriezāmies un izlīdzinājām spēli, mums bija iespējas to uzvarēt. Papildlaiks bija tik tuvu, mums bija iespējas abās pusēs. Protams, vienmēr ir neliela veiksme. beigas, un tas mums ir milzīgs zaudējums.

“Mums ir jāturpina,” sacīja Ravels, ar nepacietību gaidot rītdienas spēli pret Somiju. “Mēs parādījām, ka šajā turnīrā spēlējām patiešām labu hokeju. Pret lielajām valstīm spēlējām ļoti labi. Pret Somiju mūsu lielākais uzdevums būs saglabāt labu aizsardzību un izmantot izmaiņas priekšā.”

“Mēs neskatāmies, kas notiek aiz mums, mēs skatāmies tikai uz priekšu,” sacīja Roberts Bokarts. “Tas ir mūsu rokās. Pasaules čempionātā svarīgākas ir divas lietas: kļūt labākam katrā setā un nesavainoties. Es domāju, ceru, ka mums izdosies abas un ka mums atkal veiksies labāk pret Lielbritāniju. Tas ir divi. mums lieli punkti.”