Ledekijs iegūst sudrabu, ASV vingrotājas ir vadībā aiz krievu sportistiem

Atlanta – svētdien tika aizvadīta otrā pilna sacensību diena atliktajām Tokijas olimpiskajām spēlēm. Olimpiskās spēles notiek ar stingriem ierobežojumiem pēc gada ilgas kavēšanās koronavīrusa pandēmijas dēļ

Šeit ir sadalījums no dažiem vissvarīgākajiem notikumiem, kurus, iespējams, esat nokavējis:

Gruzijas sportisti spīd nakti

Boulers Vinsents Henkoks no Eatontonas, Džordžijas štatā, pirmdienas agrā rītā vīriešu skeet finālā izcīnīja zelta medaļu.

SAISTĪTĀ: Centrāldžordžijas štata Vincents Henkoks kļūst par pirmo skeitbordistu, kurš ieguvis trīs olimpiskās zelta medaļas

UGA pārstāvis Gunnars Bents 200 metros tauriņstilā vīriešiem finišēja ceturtais un kvalificējās nākamajai kārtai. Vēl viena buldoga, Elisona Šmita, startēja arī sieviešu 200 brīvajā stilā, kā arī finišēja ceturtā un kvalificējās nākamajai kārtai. Viņa un Benca sacentīsies šovakar.

Ledekijs noliedza zelta iegūšanu 400 metros brīvajā stilā

Austrālijas pārstāvis Ariarns Titmuss Tokijas olimpiskajās spēlēs 400 metru brīvajā stilā pārspēja amerikānieti Keitiju Ledekiju. Titmus uzvarēja vienā no gaidītākajām sacīkstēm spēlēs, ieņemot zeltu un otro ātrāko laiku vēsturē.

Titmus, kurš astoņu apļu sacīkstēm pusceļā pietrūka gandrīz visa ķermeņa garuma, noteica tempu, lai vispirms pieskartos sienai pēc 3 minūtēm 56,69 sekundēm.

Aizsargātais olimpiskais čempions un pasaules rekordists Ledekijs šoreiz samierinājās ar sudrabu ar laiku 3: 57.36 – joprojām ir ceturtais ātrākais laiks, kāds jebkad reģistrēts.

Neviens cits netālu nebija. Bronzu ieguva ķīnietis Li Bingjie pulksten 4:01.

SAISTĪTĀS: Ledekijs 400 metros brīvajā stilā sievietēm izcīnīja sudrabu aiz Austrālijas Titmus

Amerikas Savienotās Valstis aiz Ķīnas Republikas pēc sieviešu vingrošanas kvalifikācijas sacensībām

Piedāvājums ASV sieviešu vingrošanas komandai trešo reizi pēc kārtas izcīnīt olimpisko titulu ir neskaidrs.

READ  Aizstāvēja čempionu Bondu starp nepārspētiem spēlētājiem 2022. gada USBC Queens turnīrā

Čempiones Simones Bilesas vadītā četru sieviešu grupa izslēgšanas spēļu laikā ieņēma otro vietu aiz Ķīnas Republikas, kā zināms Krievijas izlase. Šī ir pirmā reize, kad amerikāņi vairāk nekā desmit gadu laikā nav spējuši vadīt neviena nozīmīga notikuma beigās. Biles pārspēja kopējo maiņu ar 57,731 punktu, taču pietrūka ierastās precizitātes.

Sieviešu komandas fināls ir otrdien.

SAISTĪTĀS: Krievi ir labākie rēķini, amerikāņi vingrošanas kvalifikācijā

Pirmais ASV zelts taekvondo sievietēm

Anastasija Zolotek izcīnīja Amerikas Savienoto Valstu pirmo zelta medaļu taekvondo sievietēm, uzvarot Krievijas Tatjanu Meninu (25-17), lai iegūtu titulu svara kategorijā.

18 gadus vecā Zolotek, pirms katras kārtas, uzlika ķiveri, izsauca pirmatnēju kliedzienu. Floridas Largo ģimene jau no agras bērnības draugiem un ģimenes locekļiem stāsta, ka viņa būs olimpiskā čempione, un lai to īstenotu, viņai vajadzīgs tikai viens brauciens uz spēlēm.

Amerikas basketbols zaudē olimpisko uzvaru sēriju

Olimpisko spēļu 25 uzvaru sērija ASV vīriešu basketbola izlasei beidzās svētdien, kad Francija spēli noslēdza ar neizšķirtu rezultātu 16: 2 un Tokijas olimpiskajās spēlēs pārspēja amerikāņus ar 83:76.

Amerikāņi ir zaudējuši tikai sesto reizi 144 olimpiskajās spēlēs jebkad, olimpiādē noslīdot līdz 53-4 ar NBA spēlētājiem sarakstā. 2004. gada komanda Atēnu olimpiskajās spēlēs zaudēja pārējās trīs un izcīnīja bronzas medaļu. Katra cita Amerikas komanda laikmetā, kas sākās ar “Sapņu komandu” 1992. gadā, ir ieguvusi zelta medaļu, un šī komanda joprojām var – bet tas nebūt nav skaidrs.

READ  Pasaules kauss bobslejā Latvijā | nacionālais sports

SAISTĪTĀS: ASV zaudē Francijai ar 83-76, beidzas 25 spēļu olimpisko spēļu sērija

“Team Slaes” debija olimpiskajā pludmales volejbolā

25 gadus vecā Kellija Klesa un 24 gadus vecā Sāra Spoonsella ir jaunākā komanda, kas jebkad pārstāvējusi ASV pludmales volejbolā, uzvarot pirmajā spēlē trešajā dienā. Latvija.

Pirmais sets bija 21-13, otrajā setā Latvijas komanda uzvarēja ar 21-16, bet Klāss un Sponsels trešajā setā izvirzījās 15:11.

Trīs no četriem spēlētājiem ASV uzvarā pār Latviju nonāca caur NCAA pludmales volejbola programma, kas notiek tikai kopš 2012. gada. Klaass un Tīna Graudiņa no Latvijas devās uz Dienvidkaliforniju, un Sponsels spēlēja UCLA.

Associated Press sniedza ieguldījumu šajā ziņojumā.