Latvija pēc bronzas medaļas ar valsts svētkiem svin savu pirmo pasaules čempionāta medaļu

Latvijas komanda svētdien iegāja vēsturē, izcīnot valsts pirmo medaļu 2023. gada IIHF pasaules čempionātā. Aizsargs Kristians Robins guva divus vārtus, ieskaitot papildu vārtus, sagraujot ASV ar 4:3.

Gan komanda, gan valsts kopumā uz uzvaru atbildēja ar lieliskiem svētkiem. Lai gan Latvija kopīgi rīkoja turnīru, spēle par bronzas medaļu tika aizvadīta Somijas pilsētā Tamperē.

Līdzjutēji Latvijā joprojām pulcējās bariem, svētkiem kļūstot vēl lielākam, komandai pirmdien atgriežoties Rīgā.

“Kad es augu, kad auga visi zēni, mēs nekad neiedomājāmies spēlēt ceturtdaļās,” sacīja latviešu uzbrucējs Roberts Bokarts. Viņš teica pēc uzvaras. “Tagad mēs parādām jauniešiem, ka tas ir mērķis. Tas ir iespējams. Šis sapnis ir piepildījies.”

Līdzjutēji mājās svinēja uzvaru, atstājot ziedus pie ASV vēstniecības Rīgā, kas ir patriotiska tradīcija pēc uzvaras starptautiskā spēlē. Pat Latvijas prezidents Egils Levits ir pievienojies, papildinot ziedu lavīnu ar dažiem ziediem.

Latvijas parlaments pats piedalījās svētkos. Vēlā svētdienas vakara sesijā viņi to darīs Par godu uzvarai pirmdienu vienbalsīgi pasludinām par valsts svētku dienu. Vairāki deputāti ieradās komandas kreklos, un likumdevējam vajadzēja tikai 10 minūtes, lai pieņemtu lēmumu.

Līdz brīdim, kad komanda atgriezās mājās, viņu valsts bija sagatavojusi varoņa sagaidīšanu. 1,88 miljonu iedzīvotāju valstī Rīgas ielas piepilda sarkanbaltsarkanā jūra. Līdzjutēji uzgavilēja, kad komandas lidmašīna lidoja virs galvas, un kļuva vēl skaļāka, kad spēlētāji ieradās sveicināt pūli.

Komanda turnīrā demonstrēja pārsteidzošu sniegumu, ievērojami pārsniedzot cerības. Pirms šī gada Latvija nekad nebija iekļuvusi labāko 7 vietu ieguvēju vidū, bet sarūgtināti izslēdza lielvalsti Zviedriju, bet pusfinālā zaudēja Kanādai. “Canucks” perspektīvais Artūrs Silovs Viņš ieguva turnīra labākā spēlētāja balvu, jo viņš ceturtdaļfinālā atvairīja 40 reizes, bet bronzas medaļas spēlē guva 26. Arī bez zelta medaļas Latvijai bija ko svinēt.

ekrānuzņēmums: Kristians Robinss, izmantojot @NHLFlames / Twitter

READ  DVIDS — ZIŅAS — SAbiedrotie UZ LEDU: Militārās komandas kopā cīnās vēl spēcīgākā hokeja šovā