Latvija par vietu QF pārspēj Norvēģiju

Toms Moots guva vārtus ar 6:57 atlikušajā trešajā periodā, Latvijai ar 1:0 pārspējot Norvēģiju un iekļūstot 2023. gada pasaules līdz 18 gadu vecuma čempionāta ceturtdaļfinālā.

Aizsargs Pēteris Bulāns ieraidīja ripu norvēģu laukumā kreisajā malā un labajā izspēles aplī atrada kapteini Ēriku Matejko. Viņš pabaroja kraukšķīgus Mots uz sliekšņa, lai to izmantotu.

“Tas ir lieliski,” sacīja Matejko. “Es patiešām lepojos ar visiem komandā. Jūtu, ka visi aizvadīja patiešām labu spēli un darīja visu, lai valsts uzvarētu.”

Metieni tika nogalināti pat pie 19, un mačs varēja notikt jebkurā virzienā.

Norvēģija bez uzvarām izstājās no ceturtdaļfināla neatkarīgi no pēdējās grupas spēles iznākuma otrdien pret Somiju. Norvēģi spēlēs izslēgšanas kārtā pret Vāciju.

“Protams, šī nav situācija, kurā mēs vēlamies nonākt,” sacīja norvēģu kapteinis Fēlikss Granāts. “Es neesmu laimīgs, neesmu laimīgs.”

“Mēs skatījāmies visus Vācijas mačus, tāpēc zinām, par ko ir runa,” sacīja Norvēģijas treneris Kristers Nīlunds. “Protams, viņiem, iespējams, ir tādas pašas sajūtas, kā mēs tagad pēc spēles vadīšanas [against Slovakia] Tad tas pēkšņi nokrīt. Spēlēs divas neapmierinātas komandas, taču mēs zinām, ja spēlēsim no labākās puses, varam tās uzvarēt.

Šī bija pirmā Latvijas un Norvēģijas spēle U-18 pasaules vēsturē, un komandas aizvadīja atbilstoši saspringtu bezrezultativitātes pirmo puslaiku.

Spēka paņēmienā Latvijas labā labākā iespēja bija Deividam Livesikam, kurš trāpīja pa vārtu pārliktni. Perioda vidū norvēģa vadībā pa dzelzi sita arī Hermans Bogers.

Latvieši izskatījās īpaši nervozi, uzņemot četras nepilngadīgas spēles pēc kārtas, ieskaitot soda sitienus, kas aizturēja spēli, lai pārsistu ripu pāri trofejai. Vienubrīd Valters Nidrags, Latvijai izvirzoties vadībā ar divu vārtu pārsvaru, pie Latvijas zilās līnijas nolaupīja ripu un veica jauktu izrāvienu, taču viņa sitienu atvairīja norvēģu vārtsargs Martins Lundbergs.

READ  Lietuva, Igaunija un Latvija apstiprina dalību Eirovīzijā 2023

Intensitāte pieauga otrajā periodā, kas bija titāniska aizsardzības cīņa. Norvēģu aizsargs Stians Solbergs ar spēcīgu sitienu no latviešu soliņa atvairīja Kārļa Čisļa sitienu. Lundbergs ar kreiso tackle atvairīja Markusu Streiķi no bedres, kad freimā bija atlikušas nepilnas divas minūtes.

“Man ļoti patīk, kad ir grūti,” sacīja Matejko. “Tā ir interesantāk un emocijas vienmēr ir labas.”

Pēc Muts izgājiena trešajā periodā norvēģi spēcīgi uzspieda, taču panākt izlīdzinājumu nespēja. Lundbergs neveiksmīgi devās uz rezervistu soliņu pēc papildu palīdzības. Latvieši pie skaņas signāla uzbruka savam vārtsargam Akselam Ozolam.

“Pagājušajā gadā mēs nevarējām nolaisties [as there was no relegation]. ,” sacīja Matejko. Emocijas nekad nav bijušas tik lieliskas kā tagad. Tāpēc es uzskatu, ka ir ļoti labi, ka mūsu seši puiši nomodā vēlu. Mēs nespēlējām tikai sev. Mēs arī spēlējām savas nākotnes labā.”

“Mēs ar treneru palīgiem bijām hokejisti un teicām, ka gribētu būt uz ledus un vēl pēdējo reizi!” Piebilda latviešu treneris Oļegs Sorokins. “Lieliski, ka uzvarējām, un tā bija lieliska cīņa no Norvēģijas komandas.”

Latvija 2022. gadā sasniedza visu laiku labāko septīto vietu. Šogad tikko paaugstinātajai Norvēģijai neveicās labāk par devīto vietu, bet tagad viss ir par Skandināvijas valstu izdzīvošanu.