Latvija noliecās no pasaules hokeja čempionāta / raksts

Latvijas dalība Starptautiskajā hokeja federācijas pasaules čempionātā tagad aprobežojas tikai ar mītnes valsti, pēc tam, kad valstsvienība 1. jūnijā zaudēja veiksmīgu maču vai pārtraukumu pret Vāciju.

Nepieciešams uzvarēt pamatlaikā, lai nodrošinātu kvalifikāciju turnīra izslēgšanas turnīram, Latvija ar 2: 1 zaudēja vāciešiem, kuri tagad izvirzās tā vietā.

Pirmā puslaika sākumā Vācija izvirzījās vadībā ar 2: 0, otrajā – Latvija paslīdēja par vienu vārtu pārsvaru un uz brīdi izskatījās, ka varētu visu sakārtot, taču trešajā brīdī tika apturēta, nodrošinot lielāko daļu pārtraukumu. Arēnā 2600 fanu.

Tā kā katrā astoņu apļu grupā četri labākie kvalificējās pēdējiem posmiem, Latvija finišēja sarūgtinošajā sestajā vietā un īpaši nožēlos savu zaudēto soda metienu sēriju Kazahstānai un pagarinājumu Norvēģijai tikai četras sekundes pirms pulksteņa. Uzvara pirmajā mačā pret Kanādu izrādījās turnīra virsotne.

Vietējo kandidātu zaudēšana, visticamāk, arī samazinās pieprasījumu pēc biļetēm uz atlikušajām turnīra spēlēm, neskatoties uz Latvijas likumdevēju enerģiskajiem centieniem padarīt tās pieejamas apmaksātai publikai.

Astotdaļfinālam kvalificējušās astoņas komandas ir Vācija, Kanāda, Somija, ASV, Šveice, Čehija un Slovākija un komanda, kas Krievijas soda rezultātā spēlē zem Krievijas Olimpiskās komitejas karoga, nevis Krievijas karoga. Olimpiskā dopinga programma.