Latvija no mača pret Somijas čempionu / pantu paņem vienu punktu

Latvijas hokeja izlase jaunākajā IIHF pasaules čempionāta mačā, kas notika 30. maijā Rīgā, nospēlēja neizšķirti ar pasaules čempioni Somiju, taču tikai četras sekundes pirms pulksteņa atkal piedzīvoja sāpīgu sakāvi pagarinājumā.

Somija jau pēc trim minūtēm, pateicoties Saku Minalanen, izvirzījās vadībā, paužot bažas, ka varētu būt gara un sāpīga nakts, taču Latvija 18. minūtē cīnījās pretī un atalgoja, kad Martins Dzerkalance panāca izlīdzinājumu.

Somija otrajā puslaikā atrada vārtus, un Latvija atgriezās trešajā spēlē, atstājot neizšķirtu rezultātu 2: 2 normālā laika beigās. Abām komandām bija iespējas pagarinājumā izcīnīt divus punktus, nevis vienu, taču tāpat kā izskatījās, ka būtu jānotiek sodiem, somi uzsāka pēdējo uzbrukumu, kas labi atmaksājās un deva rezultātu 3: 2.

Latvijas pēdējā ceturtdaļfināla spēle pret Vāciju 1. jūnijā tagad ir obligāta iespēja, lai saglabātu jebkādas cerības kvalificēties izslēgšanas spēlēm, bet pirms tam 31. maijā Vācija spēlē ar ASV.