Latvija draudzības spēlē Rīgā uzvar Lietuvu / Ziņas

Kredīts: Ž. Vingles

Latvija draudzības spēlē Rīgā ar spēcīgu aizsardzības piepūli uzvarēja Lietuvas NT 70-52 (16-15, 15-16, 19-12, 20-9).

2 metieni šosezon

Lietuva lielāko daļu mača cīnījās ar vārtu guvumu, tostarp ceturtās ceturtdaļas pirmajās 6 minūtēs guva tikai divus punktus.

Rihards Lomažs pagrieza 3 punktu spēli ar 6:36, ceturtajā ceturtdaļā panākot Latvijai 15 punktu pārsvaru (58-43). Pēc tam Latvija vairs neatskatījās un mačs noslēdzās komfortabli.

Trešo ceturtdaļu Latvija iesāka spēcīgāk. Pēc Andreja Grazuļa un Toma Leimaņa 3 rādītāja diviem groziem pēc kārtas kritieniem Latvija ieguva 10 punktus (43-33), līdz ceturtdaļas beigām 6:19.

Pirmajā puslaikā komandas gāja no kājām līdz kājām. Pirms otrā puslaika neviena no komandām nespēja iegūt pārsvaru un panāca neizšķirtu (31:31).

Abas komandas spēli iesāka lēnām. Lietuva pirmajās četrās minūtēs palika bez vārtu guvumiem, līdz Ignas Prazdekis izvirzīja Lietuvu vadībā, stūra laukumā realizējot 3 punktu spēli (5:3) ar 5:47 līdz pirmās ceturtdaļas beigām. Prazdeķim šis bija pirmais punkts ar valstsvienības tērpu.

Latvijas izlases spēlētājs Andrejs Grazulis izcēlās ar 13 punktiem (6/6 2PT, 0/1 3PT, 1/2 pēda), 7 atlēkušajām bumbām, 1 pārtvertu bumbu, 1 bloku un 20 PIR.

Lietuvai Ignas Bradiķis bija uzbrukuma vadībā ar 13 punktiem (3/6 2PT, 2/2 3PT, 1/1 pēda), 5 atlēkušajām bumbām, 1 rezultatīvu piespēli un 18 PIR.

Latvija: Rihards Lomažs 15, Andrejs Grazulis 13 (7REB), Toms Lēmanis 10, Deriss Bertāns 9, Anzigus Baskinics 9

Lietuva: Ignas Bradiķis 13 (5 atl.b.), Igerdass Žukausks 7