Kvīnslendas bobsleja skrējēja Braiena Vokere Latvijā izcīna Pasaules Monopop sudrabu

Austrālijas slidotāja Braiena Vokere no pasaules vienspēļu čempionāta kāpusi uz vēl viena pjedestāla, turpinot gatavošanos pirms ziemas olimpiskajām spēlēm Pekinā februārī.

29 gadus vecā sportiste Siguldas stadionā Latvijā finišēja otrajā vietā, savu ceturto pasaules čempionāta goda pjedestālu šosezon un otro sudraba medaļu pēc kārtas.

Kvīnslendere finišēja 0,56 sekundes aiz kanādietes Kristīnas De Bruinas, kura izcīnīja savu otro uzvaru pēc kārtas pasaules čempionātā, iekļūstot kopvērtējuma vadībā.

Vokere, bijusī trases sportiste, kura specializējas 400 metru barjerskrējienā, abos piegājienos uzstādīja rekordlielu atklāšanas laiku, ieskaitot trases rekordu 5,62 sekundes savā pirmajā piegājienā.

Pēc šo tulznu sākuma tikai nelielas slīdēšanas kļūdas trasē, kas sagrāva lielu ātrumu viņas karjeras pēdējā daļā, liedza Vokerei iegūt otro zelta medaļu sezonā.

Vienā no ļoti pārpildītajām pirmajām piecām vietām Vokers tikai par 0,02 sekundēm apsteidza krievieti Sergejevu Nadeždu.

Brī Vokere, Kristīne De Bruina un Sergejeva Nadežda stāv uz pjedestāla, skatoties uz augšu
Brianna Walker, pa kreisi, agrāk stāvēja uz pjedestāla.(IBSF: Lāča vēstule)

Ķīniešu duets Huai Mingming un Ying Qing finišēja tikai 0,04 sekundes un 0,08 sekundes atpakaļ, nedaudz pietrūkstot līdz goda pjedestālam.

Volkera komandas biedre austrāliete Ešlija Vernere finišēja tikai 0,80 sekundes aiz De Bruyne uzvaras sestajā vietā.

Monopop, bobsleja sacīkšu veids, liks Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm izklaidēties.

Vokeram, kurš 2020./21. gadā pasaules čempionāta kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā, Pekinā ir reāla iespēja izcīnīt medaļu ļoti konkurētspējīgā laukumā.

READ  Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas apgalvo, ka ir Krievijas aģents

Pasaules čempionātu kopvērtējumā viņa šobrīd ieņem sesto vietu.

Plānots, ka Vokere svētdien sacentīsies sieviešu bobsleja sacensībās vienā norises vietā ar komandas biedri Kjaru Redingiusu.

Vokere pašlaik ieņem 21. vietu IBSF Pasaules kausa izcīņas sieviešu skeitbordā Pasaules kausa rangā, augstāko vietu ieņemot septītajā vietā decembrī Vinterbergā.