Krievi aizvada šīs sezonas pirmās Pasaules kausa skeletona sacīkstes | Sports

Krievijas daiļslidotāju pāris piektdien atklāja olimpisko sezonu ar uzvaru Pasaules kausa izcīņas skeletonā sacīkstēs.

Otrajā sacensību kārtā rallijās Aleksandrs Tretjakovs un Jeļena Ņikitina.

Tretjakovs vīriešu konkurencē uzvarēja latvieti Mārtiņu Dokoru par 0,07 sekundēm 1 minūtē 45,07 sekundēs. Trešajā vietā ierindojās vācietis Kristofers Groters ar laiku 1:45,23.

Sieviešu konkurencē uzvarēja Ņikitina ar laiku 1:47,49, pārsvars pār nīderlandieti Kimberliju Bosu ir desmit sekundes. Trešo vietu ieguva beļģiete Kima Milimana ar laiku 1:47,62.

Dukurs – Pasaules kausa ieguvējs ar 85 medaļām – pēc pirmā posma bija vadībā vīriešu konkurencē. Meylemans bija sieviešu sacīkstes vadībā pusceļā.

ASV šī bija smaga diena, Kellija Kērtisa ar amerikānietes uzvaru ieņēma devīto vietu. Šis Kērtisam bija otrais starts Pasaules kausa finālā.

“Visi zina, kāds ir februāra beigu mērķis,” sacīja Kērtiss. “Es cenšos to sadalīt pārvaldāmās daļās, ņemt to katru dienu un katru nedēļu sacensību dienā salikt kaut ko pienācīgu.”

Megana Henrija ieņēma 10. vietu sieviešu konkurencē, bet Keitija Olandere, kura pretendēja uz savu piekto olimpisko spēļu kārtu, ko viņa plāno aizvadīt pagājušajā sezonā, bija 16. vietā.

Amerikāņu vīriešiem Ostins Florians bija 23., bet Džons Deilijs 24. vietā.

“Šodien mēs neesam beigušies, un mēs jau pārgrupējamies, tāpēc esam gatavi nākamās nedēļas sacensībām,” sacīja ASV treneris Tovi Latour. “Spiediens var skart jūs olimpiskajā sezonā, un es domāju, ka mēs to redzējām šodien.”

Sestdienas grafikā Austrijas trasē ir pasaules čempione Kailija Hamfrija starp tiem, kas gatavojas sacensties sieviešu monobobā, kā arī pirmās bobsleja sacensības divu šosezon. Tas svētdien noslēdzas ar sieviešu bobsleju un bobsleju četriniekiem.