Kanādas Mangyapan pasaules hokeja līgas pusfinālā ar 4-2 pārspēja Amerikas Savienotās Valstis

Rīga Endrjū Mangjapans divreiz guva vārtus, lai palīdzētu Kanādai sestdien pasaules hokeja čempionāta pusfinālā ar 4: 2 pārspēt ASV.

Kopš pievienošanās Kanādai priekšsacīkšu vidusdaļā Manjiabani ir bijis septiņi vārti un četras rezultatīvas piespēles sešos mačos. Kanāda sāka turnīru ar trim neveiksmēm pēc kārtas, bet kopš Manjiapana pievienošanas sajaukumam ir guvusi piecas uzvaras un vienu zaudējumu.

“Tas ir traki, kā mēs esam spējuši atgriezties šajā turnīrā,” sacīja Mangiapane, kura NHL spēlē Kalgari komandā. “Mēs lielākajā daļā spēļu esam bijuši nepilngadīgie, taču mēs turpinām pierādīt, ka cilvēki kļūdās.

“Ir lieliski redzēt un ir lieliski redzēt mūsu komandas personību un konkurētspējas līmeni. Mēs zinām, ka vēl neesam paveikuši, un mums ir vēl viena spēle, kas jārūpējas par biznesu.”

Ar sestdienas uzvaru Kanāda finālā iekļūst piekto reizi pēdējo sešu turnīru laikā. Kanādas pēdējās zelta medaļas atgriezās 2015. un 2016. gadā.

reklāma

Kanādai svētdien zelta medaļu mačā pretī stāsies Somija. Tas ir 2019. gada fināla pārspēle, kurā Somija uzvarēja ar 3-1. 2020. gada turnīrs ir atcelts COVID-19 dēļ.

Somija, kas savā pēdējā priekšsacīkšu spēlē ar sodiem uzvarēja Kanādu ar 3: 2, pusfinālā ar 2: 1 pārspēja Vāciju.

Kanādas labā vārtus guva arī Brendons Perijs, savukārt Džastins Danforts pēdējā minūtē pievienoja tukšus vārtus. Viņa kolēģi Otavas senatori Konors Brauns un Niks Pols sniedza rezultatīvas piespēles, un Dārsijs Kombers izdarīja 36 atvairītos metienus.

ASV labā vārtus guva Kolins Blekvels un Saša Čmelevskis, bet vārtsargs Kals Petersens atvairīja 29 metienus.

Perijs rezultātu atklāja tikai divas minūtes pirmajā puslaikā, bet Blekvels atbildēja Amerikai ar rezultātu 17:17.

Manjiabani vienīgos vārtus guva otrajā puslaikā, pēc tam trešā puslaika sākumā Kanāda panāca 3: 1.

READ  Vīriešu olimpiskais hokejs: Zviedrija pret Latviju tiešraide: skatieties tiešsaistē, TV kanālā, sākuma laiks — kā skatīties un straumēt augstākās līgas un universitātes sporta spēles

ASV atguva starpību, kad Čilevskis trešajā tīklā panāca 3:36, bet Kombers pēdējā freimā izdarīja 13 atvairījumus, lai palīdzētu Kanādai noturēties. Pēc tam Danforts samazināja rezultātu ar Pētersenu no rezervistu soliņa par labu vēl vienam uzbrucējam.

reklāma

“Bija lieliski iegūt pirmos vārtus pirms turnīra astotās spēles, taču es vienkārši gribēju spēlēt pareizo ceļu un zināju, ka manas iespējas būs,” sacīja Danforts.