Kanādas duets ieskaitījis Pasaules kausa bobslejā vēsturi, Vācijai un Itālijai slīdot uz dubultzeltu Vistlerā, Britu Kolumbijā

Keitlina Neša un Natālija Korlisa zināja, ka sestdien iestāsies vēsturē, un atteicās no šīs izredzes baidīties.

Līdz ar Pasaules kausa izcīņas atgriešanos Vistlerā, Britu Kolumbijā, pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā duets kļuva par pirmajiem kanādiešiem, kas iekļuvuši sacensību jaunajā sieviešu dubultspēļu turnīrā.

“Mēs ar Keitlinu esam bijuši sieviešu dubultspēļu priekšgalā, un katru dienu mēs augam līdzi sportam, uzlabojot savas spējas,” sacīja Korliss. “Kopumā es domāju, ka mēs ar katru dienu uzkrājam pieredzi un viss iet labi.”

Nešs un Korliss, gan 19 gadus veci, gan no Vistleras, jau sen ir bijuši sporta līderi, un 2019. gadā viņi dubultspēļu sacensībās sacentās ar pieaugušiem vīriešiem. Tagad šīs sezonas Pasaules kausa izcīņai ir pievienotas sieviešu dubultspēles un olimpisko spēļu saraksts. 2026. gada Olimpiskās spēles Milānā Kortīnā.

Vingrošana pirmajā stāvā ir iedvesmojoša, sacīja Nešs.

“Sieviešu dubultspēles ir pilnīgi jauna disciplīna, kas, manuprāt, ir patiešām iedvesmojusi daudzas sportistes startēt sieviešu dubultspēlēs,” viņa teica. “Tas arī radīja lielu interesi par kamaniņu sportu. Es ļoti ceru, ka tas palīdzēs šī sporta veida attīstībai [over the next four years.]”

Sestdien Nešs un Korliss savās sezonas pirmajās sacīkstēs finišēja sestie ar likmes laiku 1 minūte un 18,526 sekundes.

“Šodien cerējām uz pjedestāla finišu, taču iemetām labākos divus sitienus, ko spējam, un iznākam ļoti laimīgi,” sacīja Nešs.

Itālija un Vācija iegūst zelta medaļas

Savukārt itāļi Andrea Votere un Mariona Oberhofere noslīdēja uz zeltu ar laiku 1:17.912.

Sestdien krita daudzi trases rekordi, un tieši itāļi uzrādīja labāko individuālo laiku (38,896 sekundes).

READ  Ratuja-Zils uzvar dubultspēlēs, Indija iegūst līdzjūtību pār Latviju

“Tas bija traki,” sacīja Vaters, trīskārtējais olimpietis. “Es nezināju, ka varam tik labi paslidot. Esmu laimīgs.”

Austrietes Selīna Ērgla un Lara Keips finišēja 0,041 sekundes attālumā no itālietēm un izcīnīja sudraba medaļu un saglabāja vietu Pasaules kausa kopvērtējumā sieviešu dubultspēlēs. Vācietes Džesika Degenharda un Šajena Rozentāla (1:17,968) izcīnīja bronzas medaļu astoņu slidu laukumā, kurā piedalījās sportistes no sešām valstīm.

Vācieši sestdien pievienoja divus zeltus un sudrabu vīriešu dubultspēlēs.

Tonijs Egerts un Saša Behnkens finišēja pirmie ar laiku 1:16,554 un otrajā braucienā uzstādīja trases rekordu (38,249 sekundes).

Vācietis Tonijs Egerts, kurš redzams svinam, un Saša Benkens sestdien izcīnīja zeltu vīriešu dubultspēlēs Pasaules kausa izcīņā bobslejā Vistlerā, Britu Kolumbijā. (Džonatans Heivords / The Canadian Press)

Tomēr pagājušajā reizē Egerts un Benekens, pagājušā gada Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāji, grūtajā trasē cīnījās vienā no pēdējiem pagriezieniem.

“Es domāju, ka mēs atradāmies trases vidū, varbūt bijām ātri,” sacīja Egerts. “Esmu tik priecīgs, ka galu galā ar to pietika.”

Vācu komandas biedri Tobiass Vendels un Tobiass Ārlts atpalika par 0,051 sekundi, bet trešie sacīkstēs, kurās piedalījās 16 ragavas no astoņām valstīm, finišēja austrietis Juri Tomass Gets un Rikardo Martins Šofs (1:16,740).

Pasaules kausa vīriešu dubultspēļu kopvērtējumā vadošo vietu ieņem Gats un Šofs.

Devins Vodrops no Kalgari un Kols Zajanskis (1:16,763) sestdien finišēja ceturtie, atzīmējot savu karjeras labāko rezultātu.

“Tas ir pārsteidzoši. Tas saka, ka esam labā vietā,” sacīja Vodrops. “Gada pirmais Pasaules kauss, es nevaru būt priecīgāks par šādu rezultātu.”

Zajanskis sacīja, ka duets varētu veidot šo sniegumu, lai dotos uz atlikušo sezonu — un nākamo četru gadu laikā, gatavojoties 2026. gada olimpiskajām spēlēm.

“Es domāju, ka mūsu mērķis ir tikai veikt divus konsekventus braucienus katrās sacensībās. Tas ir viss, ko mēs patiešām varam lūgt,” viņš teica. “Un mūsu ragavu attīstība nākamajos četros gados attīstīsies.”

READ  Alekss Ayala, spāņu partneris kļūst īgns ar izdomātu indiešu vīru

Dienas pēdējā sacīkstē Vācijas komanda no Jūlijas Tobicas, Fēliksa Loha, Egerta un Penkena izcīnīja zeltu jauktajā stafetē ar laiku 2:04.222.

Trešā palika Latvija, no sudraba atpaliekot par 0,147 sekundēm, bet trešā bija Austrija (2:04,949). Kanāda šajā turnīrā nepiedalījās.

Aplis turpināsies nākamnedēļ Parksitijā, Jūtas štatā.