Kanāda uzvar Franciju, iekļūstot vīriešu hokeja pasaules ceturtdaļfinālā

Kanāda kvalificējās vīriešu hokeja pasaules ceturtdaļfinālam, otrdien Helsinkos, Somijā, sagraujot Franciju ar 7:1.

Pēc pirmdien gūtās šokējošās sakāves ar 3:2 pret Dāniju kanādieši pirms pārtraukuma izvirzījās vadībā ar 2:0 un atlikušajā mača daļā atteicās atkāpties.

“Man patika veids, kā šovakar spēlējām visas 60 minūtes,” sacīja treneris Klods Žuljēns. “Mēs izdarījām lietas, kas mums bija jādara, un uzlabojām dažus mūsu spēles aspektus, kuriem vēlējāmies koncentrēties.” “Mēs braucām ar disku daudz labāk, guvām vairāk metienu un braucām uz priekšu, un esmu apmierināts ar mūsu puišu reakciju šodien.”

Pierre-Luc Dubois izcēlās ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, Dilans Kazinss guva vārtus un pievienoja pāris asistentus, Zaks Vaitklouds guva pa vārtiem, bet Dreiks Patersons atdeva četras rezultatīvas piespēles.

“Mēs nevēlamies dot citām komandām iespējas gūt vārtus vai izkļūt aizsardzībā, un tas šovakar bija galvenais,” sacīja Dibuā. “Mums nav jāmaina vārtu gūšanas iespējas ar citām komandām visa mača laikā, bet gan jāierobežo viņu iegūtās vārtu gūšanas iespējas un jāizmanto tās pašiem.

“Mēs esam pārliecināti par savu komandu un spēlētājiem, kas mums ir, mums ir jāspēlē sava spēle un jāspēlē pareizi, lai gūtu panākumus tagad, kad medaļa ir uz līnijas.”

Skatīties | Kanāda ceturtdaļfinālā pārspēj Franciju:

Pasaules hokeja čempionātā Kanāda dominē Francijā

Kanādas komanda pārtrauca savu divu spēļu zaudējumu sēriju pasaules hokeja čempionātā ar pilnu mēģinājumu ar 7:1 uzvarēt Franciju. Ceturtdien ceturtdaļfinālā Kanāda tiksies ar Zviedriju.

Ēriks Odels savus pirmos vārtus turnīrā apraka 15:10 pārtraukumā otrajā puslaikā, nodrošinot kanādiešiem 5:0 pārsvaru.

Makss Komtoa un Deimons Seversons noslēdza Kanādas izlases rezultātu, kas priekšsacīkstēs uzlabojās līdz 5:2.

READ  Līdzjutēji ir atgriezušies Nīderlandes stadionos vēlāk šajā mēnesī

Trešajā puslaikā francūzis guva (1-1-5) Entonija Riča vārtus 8:20.

Sebastjans Jelonens atvairīja 37 no 44 Francijas metieniem, bet Kriss Dredžers Kanādas labā realizēja 18.

Ceturtdien ceturtdaļfinālā kanādieši tiksies ar Zviedriju.

“Tas būs lielisks mačs,” sacīja kanādiešu pussargs Kols Zīlingers. “[Sweden] Tā nepārprotami ir ļoti prasmīga un strādīga komanda, un tajā ir daži patiešām labi NHL spēlētāji. Mēs ļoti gaidām izaicinājumu ceturtdien.”

Pusfināli tiks izspēlēti sestdien, bet cīņas par medaļām sāksies svētdien.

ASV, Somija un citas virzās uz priekšu

ASV otrdien pēdējā komandu spēļu dienā rezervēja vietu pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā. No šejienes kļūst grūtāk.

Amerikas Savienotās Valstis zināja, ka kvalificēsies pirms kāpšanas uz ledus pret Norvēģiju, pateicoties Zviedrijas uzvarai 1:0 pār Latviju šīs dienas sākumā. Spiedienam mazinoties, ASV ar divām Aleksa Galčeņuka piespēlēm ar 4:2 pārspēja norvēģus, lai atgrieztos iedzinējos pēc zaudējuma Čehijai iepriekšējā dienā.

Šī ir grūta ceturtdaļfināla spēle pret kvalificēšanos Šveici, kas ar 4:3 ar 11 metru soda sitieniem pārspēja Vāciju, izcīnot septiņas uzvaras septiņās spēlēs, kas ir vienīgā komanda, kas līdz šim nav pārspēta. Deniss Malgins guva vārtus un atdeva izšķirošu piespēli Šveices labā un ir turnīra vadībā ar 12 punktiem, savukārt vārtsargs Reto Pēra atvairīja 24 pretinieku metienus un noslēdza Vāciju 11 metru soda sitienu sērijā.

Divi vārti pirmajā puslaikā lika laukuma saimniekiem Somijai pārspēt Čehiju ar 3:0, jo Žozī Olkenura atvairīja 24 bloķētas bumbas.

Somija ceturtdaļfinālā turpina spēlēt ar Slovākiju, atkārtojot olimpisko spēļu pusfināla spēli februārī, bet Čehija pret Vāciju.

Dienu pēc pārsteiguma uzvaras pār Kanādu Dānija neiekļuva ceturtdaļfinālā, zaudējot Slovākijai ar 7:1, jo 18 gadus vecais Jurajs Slavkovskis guva vārtus un piespēlēja Slovākijai, lai pārietu uz komandu. Galvenie deviņi punkti.

READ  Priekšskatījums: Francija pret Vāciju - prognozes, komandas jaunumi, sastāvi

Slovākija un Dānija pabeidza grupas spēles pēc punktiem, bet Slovākija uzstādīja labāku savstarpējo spēļu rekordu.