Kanāda kvalificējās pasaules U-18 čempionāta ceturtdaļfinālam

Pīterboro Porters Martons Viņam bija vārti un rezultatīva piespēle, un bijušais Pīterboro Petes uzbrucējs Niks Lardiss guva vārtus, Kanādai otrdien savā pēdējā pirmās kārtas mačā 2023. gada IIHF Pasaules U18 čempionātā Šveicē ar 8:3 pieveicot Čehiju.

Martons Kanādas labā sestos vārtus pievienoja trešo vārtu sākumā, no tuvas distances pārspējot čehu Mihaelu Hrabalu. Pēc tam Lardyce ar pārliecinošu spēli panāca 7:2, noslēdzot Hrabal vakaru.

“Manuprāt, mēs nospēlējām labas 60 minūtes,” Lardiss sacīja Endijam Potam no IIHF. “Dažās spēlēs sākām spēcīgi un nefinišējām, citās nesanāca labs sākums, bet finišējām labāk.

“Šodien beidzot nospēlējām labas 60 minūtes, un tas beidzot atmaksājās.”

Martonam, kurš spēlē OHL komandā Misisogas “Steelheads”, četrās baseina spēlēs bija trīs vārti un trīs rezultatīvas piespēles, bet Lardisam, kurš tagad spēlē OHL Hamiltonas “Bulldogs”, četri vārti.

Ar savu trešo uzvaru pēc kārtas Kanāda A grupā ieņēma otro vietu ar 3-1-0-0 aiz nepārspējamās Zviedrijas.

Kanāda ceturtdienas pēcpusdienā kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā tiksies ar mājinieci Šveici.

Citos ceturtdaļfinālos Zviedrija (4-0-0-0) cīnās ar Latviju (1-3-0-0), bet Somija (3-1-0-0) pret Slovākiju (1-2-1-0). ). ) un neuzvarētā ASV (4-0-0-0) spēkosies ar Čehiju (1-2-0-1).

Kopš zaudējuma atklāšanas mačā pret Zviedriju, Kanāda savā komandā ir palielinājusi ķīmijas līmeni, norāda Allardiss.

“Puiši nāk no dažādām līgām,” sacīja Lardiss Endijam Potam no IIHF. “Šī ir pirmā reize, kad esam spēlējuši ar daudziem spēlētājiem, tāpēc mēs veidojam ķīmiju, mēs veidojam katru spēli, un es domāju, ka esam paveikuši patiešām labu darbu.”